Jump to content

Renault Megane generation ili berline


Igy_ZG

Recommended Posts

Isplati li se skoro 15.000 kuna više dati za Renault Megane berline od 95 KS sa expression opremom u odnosu na Renault Megane generation s istim motorom? Je li izrada berlinea zaista bolja? Molim iskustva korisnika jednog i drugog auta.

Edited by Igy_ZG
Link to comment
Share on other sites

Pricamo o novom vozilu? Si siguran da identicna oprema dodje na istu cijenu?

Link to comment
Share on other sites

Kad sam ja kupovao auto generation je bio debelo ispod po kvaliteti plastike unutra koliko se sjecam a i nesto visi... ostalo se ne sjecam bas...

Link to comment
Share on other sites

Poznanik je imao Berlinu Autentik. Kad sam sjeo u nju, "plastika" je bila ista. MIslim da sad i u Genu dolazi digitalna instrument tabla... 

Link to comment
Share on other sites

Ista je, ali imaš puno stvari o genu na forumu, samo si daj truda i ne budi lijen....imaš i moj topic o svemu unazad 10 godina

Link to comment
Share on other sites

Susjed kupio rabljeni 2010 generation. Početni paket opreme. Sjeo sam u njega i po meni je plastika lošija na dodir i na izgled. Volan nakon 50kkm cijeli uništen. 5 brzina, ključ, obična instrument tabla. Pohabala su mu se sjedala na naslonu, doslovce se od ulazaka i izlaženja počelo rasparati sjedalo.

 

Ukoliko 15kkn nije problem uzeo bi Berline origigi.  Generation je kolko se sjećam malo viši, slično ko i Fluence.

 

E sad, da ne bi bio nešto pristran, ja sam imao problema s mehanikom (zamjena zamajca), ali opet koliko vidim na forumu, a i po servisima bio sam pehist.

 

Eto malo iskustva i drugih.

http://www.klix.ba/forum/renault-megane-berlina-vs-megane-generation-t89865.html

Edited by Matt
Link to comment
Share on other sites

Moj šura ima generationa iz 2010. i nema ovih problema.

Ima nešto i u načinu ophođenja prema autu.

Link to comment
Share on other sites

U usporedbi s mojim genom, a bio je među prvima u Hr s trake, ništa od ovoga, to je vozio onda neki nilski konj, ja imam 105kg, sjedala kao prvi dan, volan i tabla i vrata kao i prvi dan, kočione pločice i dalje original, 76 000km, 4 godine, sve 5.

 

Stvarno u usporedbi s Španjolskom braćom nije imao ni pola problema koje su njih zahvaćale...

 

Eh da, promjenjena papučica spojke na moj zahtjev i dobrom voljom ovlaštenog, zlu ne trebalo, na 70000km, onako pred istek garancije :)

 

Slikam ako treba ionako trebam malo topic osvježiti, plastika je kao na većini fluence-a, jer su svi iz Turske...

 

I da, moje verzija motora je 81kw, jer je bilo i s 74kw

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Punac mi ima generation. Ima naslon za ruku,tempomat i 110 ks. S tom opremom "francuz je bio skupli skoro 20 tkn. Previse. Meni je ok. Nema karticu i nema 6 brzina a kome to intreba u gradskoj voznji. Vrijedi te novce. Jedino bi uzeo dizlo.

Link to comment
Share on other sites

ja imam fluenca, generation. Neznam za megane, ali Fluence se radi u Rumunjskoj. I nemam nijedan od gore opisanih problema. 2010g je i imam 60000 km... volan i sjedala su ko novi, zasad nema znakova habanja...

Link to comment
Share on other sites

...ali Fluence se radi u Rumunjskoj...

Jesi siguran za ovo?

Na mom Genu sam primjetio da se volan (obični) počeo ljuštiti na jednom mjestu; prešao 49000km.

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam svi su do sada genovi bili iz Burse, a za rumunjsku nemam pojma...valjda u Daci-i

Link to comment
Share on other sites

Jesi siguran za ovo?

Na mom Genu sam primjetio da se volan (obični) počeo ljuštiti na jednom mjestu; prešao 49000km.

jes. Znam da sam imao nedoumice bas zbog toga dok sam kupovao. A i prema broju sasije veli da je iz Rumunjske Edited by vlovrec
Link to comment
Share on other sites

Isplati li se skoro 15.000 kuna više dati za Renault Megane berline od 95 KS sa expression opremom u odnosu na Renault Megane generation s istim motorom? Je li izrada berlinea zaista bolja? Molim iskustva korisnika jednog i drugog auta.

Naravno da se isplati. To nisu isti automobili, iako tako izgledaju (mada cak ni to u potpunosti).

Link to comment
Share on other sites

Naravno da se isplati. To nisu isti automobili, iako tako izgledaju (mada cak ni to u potpunosti).

Daj mi razlike, ja znam za tehniku varenja, armatura i više federe.... ??

Link to comment
Share on other sites

Volan i erbeg ne pašu ( bar na Genu 2010.), različite su i ručice ( svjetlo, brisači), zadnji branik i to je to. Razlika u nabavnoj cjeni Gena i Berline Autentik je bila manje od 1000 eura. Ta hiljadarka razlike ne može od Autentika napraviti svemirski brod u odnosu na Gena.

Edited by PAnta013
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.