Jump to content

Renault Megane generation ili berline


Igy_ZG

Recommended Posts

vozio sam expressiona i bio sam vožen u Generationu. Po meni, Generation je za klasu lošiji auto. To je samo moje mišljenje, ne bi htio da se netko nađe uvrijeđen. Vjerujem da ima ljudi koji su vrlo zadovoljni turskim Meganom, a i onih koji nisu zadovoljni španjolskim/francuskim

Link to comment
Share on other sites

I Berlina Autentik je "lošija" od Ekspresiona, kao što je Ekspresion "lošiji" od Dinamika.

Link to comment
Share on other sites

Daj mi razlike, ja znam za tehniku varenja, ??

Meni je to vise nego dovoljno, to vec nisu isti automobili. Krutost sasije je sasvim drugacija, dovoljno je pogledati nacin sastavljanja krova.

Generation se mnogo vise oslanja na Megane II nego Megane III, i te promene se vide "ispod koze"..

Generaton i Fluence su blizanci.

Link to comment
Share on other sites

Generation ima losiju karoseriju ali motori su isti. Sta vrijedi najbolja unutrasnjost ak naletiš na smeće od auta s kojim imas samo probleme. Ak je neko zadovoljan sa generationom kao shogo nema se sta prigovarat, to je njegov izbor a ne nečiji drugi. To nije Renaultova politika nego i kod svih drugi. Isto kao kod Pola, Trendline i Comfortline paketi su kao nebo i zemlja. Ne vidim zasto bi kod Renaulta bilo drugacije. Svaka roba svoga kupca nađe.

Link to comment
Share on other sites

Ako su vama ova dva auta ista, ja nemam sta dalje da kazem..

 

 

78188aV.jpg

 

 

Renault_M%C3%A9gane_(III,_Facelift)_%E2%

 

Totalno drugaciji nacin sastavljanja karoserije.. Vidi se po krovu.

Link to comment
Share on other sites

Postajem dosadan, 1000 eura razlike između Gena i Autentika, 2000 između Gena i Ekspresiona. Kao što shogo napisa, odličan nov auto za  taj novac. Složio bi se i sa Victor-om:"Sta vrijedi najbolja unutrasnjost ak naletiš na smeće od auta s kojim imas samo probleme". Na jednom drugom forumu sam bar trojici preporučio Gena. Nakon nekog vremena sam ih pitao za utiske; ljudi su bili prezadovolni. A opet, poznanik je kupio novu Berlinu Autentik i imao s njom problema. Nakon 3 godine i 5ok km je prodao ispod cjene, samo da je se rješi. A taj "nekvaliteteni" Gen se prodavao na britanskom tržištu.

Link to comment
Share on other sites

poz ekipi,

mozda malo off.topic, da ne otvaramo novi, a tice se megane

zanima me koja je razlika između ovih benzinskih motora 1.6 16v od 74kw i 81kw, naravno osim u snazi motora?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Pa ja ne razumijem, način i tehnoologija varenja je drugačija...neka me strojari isprave, da li točkasti var znači šta???da će se raspasti??

 

Da budem iskren, kada sam kupovao imao sam dobar popust i povlasticu, razlika između authentika i gena u cijena je bila ništa, ali, ekspression je bio skuplji a nije imao alu felge.

 

Presudila je oprema koju authentik nije imao, tj.bila je na razini Dacie...Ne igra vam meni ovo šta Brain piše, ja sam htio solidan i čvrst auto, ugrađen mu je i lpg, evo danas je okrenuo 78 000km, svaki dan je na cesti, obilaznica, grad, šugave ceste...do sada bez trzaja, zvuka, škripe, tko ne vjeruje može probati :)i ne branim jer mi se živo j.... da li je Gen, Expre,Auth....tada početna berlina nije imala ni središnji naslon, ni kontrole kod volana...

 

Uostalom 100 baba 300 djece....

 

Ja pričam jer sam s Genom konkretno napravio puno km pa sada tko,kamo i gdje... :) i ne velim da ga neće naslijediti neki Scenic sa malo više "stila", no otom potom...

 

A za ovo s motorima, razlike nema, nekako mi se to čini samo na papiru i kod homologacije...ima kolega isti motor, ja 81kw a on ovaj slabiji...

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

Ne kazem da gen nece dobro da sluzi, sluzice i Dacia.

Pitanje je samo kakva je cvrstoca karoserije i zasto je tako sklapan auto.

Nisam video crash test gena, a i sumnjam da bi prosao kao klasicna trojka.

 

Da rezimiramo:

Ok, u pravu ste. Niste me ubedili.

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam nikoga ni ubjeđivao, samo sam davao mišljenje i iskustvo, znaš kako mi se j... za nečije mišljenje??? :)

da me briga vozio bi polovni vw ili audi....otprilike

Link to comment
Share on other sites

Ma tako ti je to ujutro u ponedjeljak, imamo mi više stilova ovdje, kako kada! Nemoj biti uvredljiva baba jer nisam imao namjeru uvrijediti te, niti uvjeriti :)

 

Evo nešto staro ali više - manje nepristrano...

 

http://automotosvijet.com/index.php/test-automobila/4926-test-renault-megane-generation-1-5-dci

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

joj taj automotosvijet... samo pogledajte testove kije sa njihovih stranica... svaki drugi auto kia i opet kia i velicanje kie u nebesa... nista drugo nije ko' kia...  :freak6:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Morate da razlucite dve stvari, a to su kvalitet izrade, ali i tip. Ja samo tvrdim da je nacin/tip izrade generation stepenik ispod klasicnog Meganea 3, sto se vidi u mnogim stvarima, ali uopste ne sporim da to sto je uradjeno nije kvalitetno. Dakle, pokusavam da kazem da je tehnoloski auto jedan stepenik ispod Meganea 3.

Renault fabrika u Bursi (Renault Oyak) je jedna od najmodernijih svakako i vrlo uredna, kao apoteka, sa vrlo mladom radnom populacijom. Ali proizvod nije tehnicki na nivou onoga na koji lici.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.