Jump to content

Slabo grije


teskera

Recommended Posts

Pozz,u cliu sada kada je zahladilo vidim da jako slabo grije,auto se ugrije normalno,malo preko polovice. I primjetio sam da u sredini(ima dva otvora) samo lijevi koliko toliko grije,a desni i dva bocna ne griju niti malo ..

Link to comment
Share on other sites

digitalna klima, može biti svašta s klapnama...Skini minus klemu na 5-6 minuta možda se resetira. Btw kod mene je čista mehanika, a problem lošeg grijanja sam riješio ispiranjem malog kilera, imaš ovdje slike na forumu. Mada sumnjam da je to kod tebe, moj ipak ima 15 godina

Link to comment
Share on other sites

Budem i to probao,cudno mi da u sredini lijeva strana dobro grije ostalo nikako :/ nije ni moj daleko,tek 12god :p

Link to comment
Share on other sites

ProtjerJ malo vodu kroz kiler, neće mu škodit damo nemoj do krsja odvrnut pipu. Kod mene je to 5min posla

Link to comment
Share on other sites

Citao sam malo po netu,vjerovatno je otisao taj neki motoric,ne kuzim se bas u to,al izgleda da se mora skidat naprid sve :/

Link to comment
Share on other sites

Skinuo minus,kad sam opet vratio i dao kontakt,otp jednu minutu se culo iz ventilacije,kao motorici neki da se micu,nakon toga sam primjetio da sada radi cijela lijeva strana, tj ona grije a desna ne.. I ta lijeva strana koja grije kao da ne grije kako treba,vjerovatno treba ocistiti kiler ili ozraciti sistem ... I primjetio sam da kada upalim klimu,nakon 5 sec se cuje malo jaci 'klik, iz prostora motora,dali je to normalno ?

Link to comment
Share on other sites

To je normalno. Znaci da ti se upalio kompresor. A ovo sta ti grije jednu stranu a drugu ne. dali slabije grije ili slabije puse?

Link to comment
Share on other sites

Slabije grije,puse isto,kada pojacam na najvecu razinu puhanja cuje se buka koja dolazi iz suvozackog pretinca,kao da je nesto zacepljeno ili zatvoreno pa unutra negdje puse u to.

Link to comment
Share on other sites

pa skini gornju armaturu. nije problem. 15min posla. i vidi sta se desava.

Link to comment
Share on other sites

ja sam dva crijeva koja vode u kabinu otkopčao u motornom prostoru sa povratnog voda i sa račve termostata te isprao kiler. Ništa unutra nisam dirao

Link to comment
Share on other sites

Slabije može grijati i ako je antifriz star i ako si ekspanzionu posudu zategnuo na vruće pa nema tlak.

Link to comment
Share on other sites

da neotvaram novi topic.

Meni vec dugo vrijeme ventilator slabo puše (tj svi ventilatori)

primjer : stavim da puše na broju 4, a to puhanje na broju 4 mogu mjerit na drugim autima ko na jedinici ili dvojci.

ugl cijeli sistem lose radi

 

zaboravio napisat da sam promjenio novi filter kabine

Edited by phenom
Link to comment
Share on other sites

nesto je zacepljeno ili je velntilator na izdisaju, moze biti i slaba masa

Link to comment
Share on other sites

Filter klime pregust, nešto začepljeno, loš kontakt reostata ventilatora... ako je preslaba masa onda se na prednjim farovima vidi kad upališ ventilator.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas rjesio problem grijanja,cistio mali killer,novi antifriz,nije izaslo puno smeca,malo mrvica nekih,kao od gume, a rezultat drastican,grijanje odlicno radi ! I puse na sve otvore jednako

Link to comment
Share on other sites

Ma u većini slučajeva kad ljude zeza grijanje ili je problem u antifrizu ili u malom kileru koji se začepi od razne prljavštine pa ga treba očistit, ili pak ako je termostat otišao u mp3.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.