Jump to content

Megane Sport 250 ugradnja LED DRL


therrlu

Recommended Posts

Zanima me da li je tko od vas radio naknadnu ugradnju DRL-a na svoj Sport.

 

Znam da je poprilična cifra jer sam već sve cijene prošao i gruntao kak god sam mogao (oko 1000€ se radi).

 

Konkretno me zanima šta je s kablovima, odnosno, jedni kablovi sigurno moraju ići, a za drugi komplet nisam siguran, poslat ću mail i renaultu da vidim točno, neka provjere po broju šasije, možda već postoji neka priprema pa da sačuvam koji tisućak  :D  :D

 

Čitam slovenca, slovenac zna sve, istina, ne razumijem ga baš, al dobro :D ima doduše i krive kataloške brojeve, ali i to sam našao.

 

http://blatnik.net/megane/index.php?topic=2523.0

 

Ako ima tko više info, pišite.

Link to comment
Share on other sites

99% da ti je vec sprovedena instalacija. Meni je recimo na Laguni sprovedena instalacija za prednje parking senzore, iako ih nemam.. tako da verujem da je isti slucaj i ovde, jeftinije im je tako, ma kako paradoksalno zvucalo.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je, jer gledao sam malo farove, u farovima vidim da je konektor uštekan tamo gdi bih trebao biti za ta dnevna svijetla, malo sam se i vukao ispod auta, ali je sve zatvoreno pa nisam baš mogao vidjeti najbolje.
 

Poslao sam upit u Renault Hrvatska, pa ćemo vidjeti, ako potvrde po broju šasije, olakšan sam za bar 2000kn, onda moram naručiti samo kompjutere, žarulje i vijke/matice.

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Ma tražim već dva mjeseca, ali znaš kak je teško naći razbijenog vani, ali kud onda tu, ja bi drage volje ali nema ili je prodano već, ako tko zna kakvog, samo nek veli, ja idem odmah po to  :D

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Evo, ovo su aktualne cijene, ako koga zanima, sa kataloškim brojevima i popustom koji oni daju  :D puno previše  :blink:  :blink:

Uz pretpostavku da nema instalacije, ja mislim da je priprema meni napravljena, pa bar jedan kabel otpada  :D

post-14393-0-20698000-1415280907_thumb.j

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Kao član Kluba imaš 15% popusta na dijelove, mislim da se isplati :)

Da mi je vidjeti te matice za 11kn/kom...

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

Za dvije led-štangice bi dao 8400 kuna jedino da doslovno plivam u novcima. Ali...dobro, kuzim da svatko ima svoje veselje...nhf.

Link to comment
Share on other sites

Logično, odustao sam od toga kad sam danas napokon dobio sve cijene i par odgovora.
Ulozit ću novce ipak u nešto korisniju stvarčicu  :D 

Ali eto, sad bar imate neki info, ako se nekome strga u glavi i ide to raditi  :D

Ja ću tražiti po otpadima, pa možda upiknem.

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Misleći da je to nešto jeftinije, ali očito nije   :D

Sve mi jasno, i baš drugi plan ide u tom smjeru  :D

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Ovako, jedan tip na njuškalu prodaje Sporta, i ima ovako to izvedeno.

 

renault-megane-coupe-sport-2.0-t-250-sli

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

Ne baca li to lijevo desno umjesto ravno

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Therrlu, nazovi bilo koji ovlašteni u slo, ja sam kupio u tpv brežice, sve original jedno 60% jeftinije nego u hr

Link to comment
Share on other sites

Kao član Kluba imaš 15% popusta na dijelove, mislim da se isplati :)

Da mi je vidjeti te matice za 11kn/kom...

tko god pita ima redovno 15% popusta na dijelove ;) i 10% na radne sate.

Link to comment
Share on other sites

Therrlu, nazovi bilo koji ovlašteni u slo, ja sam kupio u tpv brežice, sve original jedno 60% jeftinije nego u hr

 

Imaš nekog konretno za kontakt?

Jer sam ja dobio ovakve cijene od slovenca, s tim da je krivo zbrojio, idu dva kompjutera pa ispada 824 eura i nedostaju kablovi (bar jedan).

 

Pozdravljeni,

Cene delov za meg3 Sport 
 
262319157R . kom 2  1kom: 240,70 eur, cena z popustom: 216 eur 1kom
 
266002102R - kom 1  1kom: 280, eur, cena z popustom: 196 eur 1kom
 
266050314R - kom 1   1kom: 280, eur, cena z popustom: 196 eur 1kom
 
skupaj: 608 eur
 
Lep pozdrav,
 
Marko Vrtin, Vodja poprodaje
------------------------------------------- 
Avtohiša VRTIN d.o.o. 
Ul. Kočevje 21, 8340 Črnomelj 

 

Edited by therrlu
Link to comment
Share on other sites

odjel autodijelova, tpv brežice, sve telefonski s gospođom melitom, jako uslužna, uplatio joj 50% unaprijed, za 5 dana stiglo, 50% prilikom preuzimanja.  kod kataloških može biti krivi naziv, meni se drl zvao svetlo smerokaza :D

Link to comment
Share on other sites

Ovako, jedan tip na njuškalu prodaje Sporta, i ima ovako to izvedeno.

renault-megane-coupe-sport-2.0-t-250-sli

Ovo miskim da nije po propisima cak i da su dobro usmjereni previse su vani
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je 400 mm maksimalna udaljenost od najisturenije bocne tacke vozila (ne racunam retrovizore).

 

Nigde se ne pominja minimalna udaljenost od ivice vozila

 

 

drlposition600x473.jpg

 

 

Tako da je ovo na Meganeu skroz OK

Edited by Brainmind
Link to comment
Share on other sites

zašto ne bi bilo po propisima ako je previše vani ( osim toga što je neki znjix led) pa original su tako, koliko je meni poznato propisana je samo minimalna udaljenost jednog od drugog, ne i širina

Link to comment
Share on other sites

Svakome ono što njega veseli, al ja bi 8 iljada viška potrošio na http://www.k-tecracing.com umjesto za dvije lampice.

Razumijem te i ja sam tako htio raditi upgrade farova i čega sve ne, ali i da imam 100 milijuna kuna opet sam takav da ne bi mogao bacit te pare samo tako. :D

 

Za LEDice bi svakako čekao nekog da se slupa...

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

O, pa to je skoro kao RB8, meni nešto najljepše. Proizvedeno ih je samo 500 kom.

 

post-14075-0-72522900-1415399558_thumb.j

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.