Jump to content

Grand Scenic - razno


LeoMessi19

Recommended Posts

Prije par dana postao sam vlasnika Grand Scenica 1,9 dci 2004. Zanima me hrpa stvari, sve mi je novo a i automobil ima nekih tegoba pa bih trebao par savjeta, pomoć pri otklanjanju i sprečavanju tih i nekih drugih. 

 

1. Parking kočnica: na bordu je greška, ona radi normalno...znači zateže,otpušta...ponekad u vožnji javi da je povučena, upali se onaj STOP i kroz nekih dvadesetak sekundi se ugasi... Pročitao sam da vjerojatno kontakti na jackovima ispod vozačevog sjedala serkaju...Koji od ona tri jacka i je za kočnicu? I da li kada pokušam s kontakt sprejem to probam rješit trebam ići na poništavanje greške ili će ona nestati sama? Ako nije do toga što drugo bi moglo biti...

 

2. Imam Carminat navigaciju...normalno nemam cd, samo zemlje beneluxa...da li se isplati tražiti cd za Hrvatsku, mislim da li je to sve ažurirano i radi kako treba? Našao sam tu na forumu da postoji mogućnost priključiti phone kao izvor zvuka (imam CD changer) i ako je tko to radio da mi da link koji mi kabal treba i da li je to moguće u mom autu...Na radiu mogu uključiti AUX...

 

Unaprijed zahvalan na pomoći...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • LeoMessi19

    19

  • bikerbj

    9

  • dolac

    6

  • DraganST

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vozdra... Sto se bremze tice, baci oko pod haubu da li imas dovoljno kocionog ulja u posudi...

Link to comment
Share on other sites

Za rucnu, idi u ovlasteni servis. Za moj 2004 je trebalo napraviti Critical update rucne kocnice pa je mozda to. Nemoj se zezati s tim.

 

Navi nemam ali pogledaj malo na http://gpsunderground.com/forum/forum.php  imas hrpu toga

potpis!

moj grande scenic takojder 2004. je isto bio pozvan u servis na uklanjanje greske u softwareu.. razlika je bila sljedeca, prije: rucn akocnica bi naglo zakocila auto i kad bi s preko pedala papucice gasa i kuplunga otkocio ju, trebao bi malo vise snage i onda bi ona naglo otpustila.. poslje: nakon promjene u garantnom roku rucna puno mekse i ugladjenije odradjuje svoj posao. pri startu takodjer fino meko polako otpusti tako da auto klizne naprijed..

i probaj ju dugo 5-10sek drzat povucenu prema sebi.. prvo trebao bi ju cut kako zateze jos jednom (tzv. drugi stepen) a mozda ti se i greska izbrise.. meni se bas pred put ove godine upalila lampica STOP na izlazu iz zg.. potegnuo rucnu, drzao dugo, otpustio i nestala greska i nakon toga se vise nije pojavila :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja sam imao taj problem sa kocnicom, sve radi ali izbacivao mi gresku check parking brake,  to je otisao senzor na papuci kvacila,  sto se tice navigacije, imam kopiju cd-a, za hrvatsku, neznam odkud taj cd, i kako su ga kopirali ali radi super, (dobio ga uz auto) jedino je 2012-2013,  ja sam sve precunjao po internetu nisam nasao nista sta bi se dalo skiniti,  a original cd kosta 250eura, tako da mislim da nista neces naci po tom pitanju! 

Link to comment
Share on other sites

ja sam nabavio senzor sa razbijenog scenica, i zamjenio mi kolega, a mislim da novi kosta oko 250kn, + ugradnja,

 

Za cd, pa recimo da bi ti ja mogao kopirati i poslati, ako ti odgovara  :D

 

posalji mi adresu, ja kada kopiram, tj uspijem,  i kad uhvatim vremena posaljem ti!  

Edited by Mišo227
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da ne otvaram novi topic,nastavit ću ovdje...

Ostao sam bes serva, STEERING FAULT

Bio kod majstora, spojio se na dijagnostiku i kaže da je greška varijabilnog elektro motora serva...

Majstor nije siguran koliko bi koštao popravak, misli da nije neki konektor ili žica negdje dobila...

Da li je imao tko takvih problema i koliko bi koštao popravak, novi dio ili polovni...

Hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

Jeste li provjerili osigurače? Ima ih dva i oba se nalaze u motornom prostoru. Prvi se nalazi na PSU jedinici (jedinica sa relejima i osiguračima), ima simbol volana i oznaku 5E i vrijednost od 5A. Drugi se nalazi ispod ove PSU jedinice na jednoj regleti (tu ima ukupno 9 osigurača). Provjeri osigurač F6 od 70A.

 

Dalje provjerite da li su konektori na samoj servo jedinici dobro ubodeni i zaključani. Imaš dva crna konektora (2-pinski i 8-pinski).

Dalje možeš provjeriti da li napajanje dolazi do ova dva konektora. Odspoji 2-pinski konektor i provjeri instrumentom da li na pin 1, crvena žica, imaš 12V (ovo ti je stalnih 12V direktno sa baterije). Na pin 2, crna žica dolazi masa. Ispitajte da li je dobra. Ako nije provjeri klemu na akumulatoru.

Sada odspoji 8-pinski konektor i ispitaj da li imaš 12V nakon kontakta na pinu 8, žuta žica. 

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Hvala na uputama...Provjerio sam gornji osigurač, na mjestu 5 E...On je dobar...do donjeg nisam uspio doći...Našao konektore ispod volana i dobro su zakvačeni (mislim jer nisam ih uspio isčupati), danas ču provjeriti da li imaju struju i koliku (nisam imao uređaj) Kolike bi vrijednosti trebale biti na tim žicama?

Ako predpostavimo da je to sve ispravno da li ima još štogod ili je taj motor stvarno crkao? Naišao sam negdje na netu da ta greška može biti i zbog lošijeg akumulatora... Ako automobil pali normalno onda ne bi trebao biti problem s akumulatorom, zar ne?

Sad cijena tog dijela, sklopa čitavog u trgovini stoji kao pola automobila?

Ako bude trebalo doći do zamjene onda dolazi u obzir samo polovno, a gdje to onda nabaviti?

Oprostite što gnjavim, nisam neki stručnjak na području automobila a malo mi je problem biti do serva, pogotovo ženi...

Hvala

Edited by LeoMessi19
Link to comment
Share on other sites

Izmjerio struju na 2-pinskom, 12 V...Na 8-pinskom mislim da nemam struje na žutoj žici, tj nisam je baš mogao izmjerit, koristio pribadaču ali nije bilo voltaže...Što bi to moglo biti?

Link to comment
Share on other sites

a ne znam kako bi mogao jos mogao provjerit zasto taj elektro servo ne radi, pa ce valjda elektricari znat.. ili odi do renaulta pjehe ili bilo kako drukcije pa ih pitaj za problem. naravno da ce ti rec da im dofuras auto no reci da bi volio znat okvirno do cega je i koliko kosta da ga ne vozis tako uzalud ;)

sigurno nisi prvi s takvim problemom ;)

Link to comment
Share on other sites

Zvao sam zastupnika za renault kod nas i odmah su mi rekli da to sve treba mijenjati,citavi sklop i da to kosta 14000 kn...a za citav auto sam dao 30000...ono pola auta...malo sokiran pa trazim drugo,povoljnije rjesenje...

Link to comment
Share on other sites

Odi ti kod dobrog električara nek ti potvrdi jel sigurno riknuo....koliko sam ja na forumu nisam zapamtio da se javio netko kome je riknuo....

Link to comment
Share on other sites

Izmjerio struju na 2-pinskom, 12 V...Na 8-pinskom mislim da nemam struje na žutoj žici, tj nisam je baš mogao izmjerit, koristio pribadaču ali nije bilo voltaže...Što bi to moglo biti?

 

Pa napisao sam ti da moraš prethodno dati kontakt da bi na toj žutoj žici imao 12V. Bez kontakta na njoj nema napona.

Link to comment
Share on other sites

Kad dam kontakt onda mi nije bilo struje...nisam mogao izmjerit nista...

Kad dam kontakt onda mi nije bilo struje...nisam mogao izmjerit nista...

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je osigurač oznake 5E dobar onda nakon kontakta na tu žutu moraš imati napon. Znači daš kontakt, jednu pipalicu instrumenta staviš na žutu žicu, a drugu pipalicu instrumenta na masu i morao bi očitati na instrumentu 12V.

Ako neočitavaš nikakav napon onda je ili izgorio osigurač ili je negdje u prekidu ta žuta žica na dijelu od osigurača do konektora.

Link to comment
Share on other sites

ja sam nabavio senzor sa razbijenog scenica, i zamjenio mi kolega, a mislim da novi kosta oko 250kn, + ugradnja,

 

Za cd, pa recimo da bi ti ja mogao kopirati i poslati, ako ti odgovara  :D

 

posalji mi adresu, ja kada kopiram, tj uspijem,  i kad uhvatim vremena posaljem ti!  

dali ti navigacija govori na hrvatskom ili engleskom.....ja imam karte hr ali mi priča na engleskom...

mene ne muči ali ima još mojih ukućana koji voze auto a sa engleskim su na vi......

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.