Jump to content

Grand Scenic - razno


LeoMessi19

Recommended Posts

Nakon ponovnog resetiranja greške volan je proradio...Još ga električar mora dobrano pretrest tako da utvrdimo zašto je do toga došlo...hvala svima na pomoći...

 

Mišo227 mi je poslao cd od navigacij ali mi ne radi...S obzirom da si iz bj mogli bi dogovoriti neku probu...možda mi je i sam cd čitač loš...a nije reška u cdima...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • LeoMessi19

    19

  • bikerbj

    9

  • dolac

    6

  • DraganST

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nakon ponovnog resetiranja greške volan je proradio...Još ga električar mora dobrano pretrest tako da utvrdimo zašto je do toga došlo...hvala svima na pomoći...

 

Mišo227 mi je poslao cd od navigacij ali mi ne radi...S obzirom da si iz bj mogli bi dogovoriti neku probu...možda mi je i sam cd čitač loš...a nije reška u cdima...

pa jesi cd stavljao u radio cd čitač ili ispod sjedala gdje čitač za gps.....a lako za cd mogu ti i ja donijeti svoj...pa probamo...

Link to comment
Share on other sites

nije to cd izmjenjivač vec je to citac za navigaciju, i tu moras cd staviti koji sam ti poslao!

Link to comment
Share on other sites

nije to cd izmjenjivač vec je to citac za navigaciju, i tu moras cd staviti koji sam ti poslao!

 pretekao si me ali točno sam si mislio da je to u pitanju....jer i sam sam istu grešku napravio....jbga nije imo tko objasnit pa istražuj...

Link to comment
Share on other sites

nego ima li itko da navigacija govori na hr jeziku.....tj. može li se ikako promijenit na hr .....

Link to comment
Share on other sites

opet ja....koji radio bi mi išao u scenica a da mi ostanu komande kod volana u funkciji....ovaj što imam ne svira mp3 samo cd....ili da kemijam nešto drugo....

Edited by bikerbj
Link to comment
Share on other sites

pa ubaci tvornicki mp3 iz megane II,clio III ph1 ili lagune II?  ja imam konkretno iz clia III u svom scenicu :)

Link to comment
Share on other sites

isto mi prica na engleski, a hr karta mogu izbirati jezik između americkog i engleskog!  vjerojatno kako je na cd-u tako ti prica, nema veze sa uređajem!   ijedino od renaulta mozes ubaciti radio koji ima mp3, inace ostajes bez komandi!  imas ovaj kabal za kupiti  na amazon!

post-14900-0-01422200-1423334377_thumb.j

Edited by Mišo227
Link to comment
Share on other sites

našao sam original radio sa mp3 a nije neka cijena jedino čovjek nema code ali imam za to rješenje....

Link to comment
Share on other sites

Sad cu biti malo glup...cemu sluzi onaj uredjaj gore iznad mjenjaca...dolje ima poseban citac za navigaciju ili cd stavljam u changer...jer probao sam pa mi pise cd error...

Link to comment
Share on other sites

pa zar nije iznad mjenjaca odmah radio s komandama? malo sam zbunjen sada.. ako je rijec o scenicu iz 2004….

Link to comment
Share on other sites

da...iznad mjenjača je radio cd sa komandama a navigacija ispod sjedala....

Link to comment
Share on other sites

Volan je opet van funkcije...sad sam vec malo lud...bio kod kolege na diagnostici...greske koje su se pojavile: DF002,DF035...tip greske povremen...ponistili greske ali volan i dalje mrtav...sta dalje...elektricar ne zna sta bi bio problem tocno...da li to moze biti vezano s akumulatorom...trenutno je na autu 74Ah,520A...negdje sam nasao da bi na autu trebao biti 74Ah,750A...ima li to veze..zadni put kad mi je volan prestao raditi bio je snijeg i kad bi asr bio u funkciji svjetla su svjetlila slabijim intenzitetom...ne znam da li to ima veze...sto dalje raditi?

Link to comment
Share on other sites

Volan je opet van funkcije...sad sam vec malo lud...bio kod kolege na diagnostici...greske koje su se pojavile: DF002,DF035...tip greske povremen...ponistili greske ali volan i dalje mrtav...sta dalje...elektricar ne zna sta bi bio problem tocno...da li to moze biti vezano s akumulatorom...trenutno je na autu 74Ah,520A...negdje sam nasao da bi na autu trebao biti 74Ah,750A...ima li to veze..zadni put kad mi je volan prestao raditi bio je snijeg i kad bi asr bio u funkciji svjetla su svjetlila slabijim intenzitetom...ne znam da li to ima veze...sto dalje raditi?

najvjerojatnije ti je negdje problem sa strujom....prekida ili loš kontakt....kod mene nisu htjele maglenke i samo sam ištekao glavni kabal...pošprijao sprejem za elektrokontakte (ne sa wd40) i sad rade....

Link to comment
Share on other sites

DF002 - Greška kompjutera

DF035 - Greška varijabilnog elektro motora serva.

 

Jeste li uspjeli provjeriti da li na crnom 8-pinskom konektoru ima +12V nakon kontakta na pinu br. 8?

Link to comment
Share on other sites

Budem opet pokušao danas....u slučaju da ima 12 v što bi onda moglo biti...auto je bio kod električara,on je poništio grešku i rekao da ovo drugo kao je sve ok...pitao me koliko je star akumulator i da on sumnja na komputer serva volana...

Sad me zanima kako to  da ne ostanem bez serva u vožnji nego uvijek kod paljenja?

Ako je otišao taj sklop volio bih biti 100% siguran tako da ne kupim polovni i stavim a problemi ostanu...

Link to comment
Share on other sites

Ima struju na 8 pinu drugog konektora...električar je izmjerio...resetirao grešku...veli da je nešto softverskki i da mora novi dio...taj stup volana...

Link to comment
Share on other sites

Da li mi netko može provjeriti da li ovaj dio odgovara na moj auto...

Renault Grand Scenic 1.9 dci, 88kw, 2004 godina

VF1JNOGD632216534

 

Dio je: image-6e62d5d4feaaba18814ab871f62a51b627

Link to comment
Share on other sites

Provjeri ponovo taj VIN broj koji si stavio. Nije dobar. Trebalo bi da je tip tvog auta JM0G, a ne JNOG.

Provjeri koji je servo kod tebe originalno stavljen. Vidi na naljepnici da li je proizvođač TRW ili NSK i usput vidi P/N od tvoga serva.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sad više ne znam šta bi...Poludjet ću s tim autom...

Jučer stavljen drugi servo, onaj sa slike...Auto upaljen napravio koji kilometar za probu...Ugašen i kada sam išao ponovno palit mrtav...Na displeyu izbacuje STEERING LOCKED i ne mogu ga upalit...Kad izvadim karticu piše STEERING NOT LOCKED...Ne mogu upalit auto, ne može se kontakt dati, spojiti dijagnostika...Ništa

Šta napraviti osim politi benzinom i zapaliti?

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.