Jump to content

Tuning clio 1.5 dci 60kw motora.


kristijan1710

Recommended Posts

Dali postoji jos sta osim mapiranja da mu se digne snaga? Trazio sam po ostalim forumima al nigdje nista nisam nasao. Dali je neisplativo, neizvedivo ili nesto 3? Nije valjda da se iz tog motora moze izvuci max 100ks i to samo sa mapom??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MilosB

    15

  • kristijan1710

    11

  • Max

    4

  • Livio

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

meme zanima vise o utrpavanju unutra 1.9 dci 88kw...nesto sam takvo gledo na poljskom forumu, sad kako je slozeno i funkcioniralo neznam.

Link to comment
Share on other sites

1.9 moze biti pre pre tezak za klia, 1.5 ide do znatno vis ukoliko se na njega stavi turbin s 1.5 1oohp i injektori.

Link to comment
Share on other sites

O tome sam i razmišljao. Dizne nisu problem, ali koliko kemije ima s turbinom?

Link to comment
Share on other sites

probaj provjeriti kao prvo dal su iste, nisam siguran da su razlicite. usporedi s megane 2 1.5 dci motorem od 100hp, ak su turbine iste onda po meni moze do 130hp sigurno

Link to comment
Share on other sites

Clio 48kw i 60kw imaju obicnu turbinu, a ovaj od 74kw ima varijabilnu turbinu.

Razlika je u jednoj stvari. ali mislim da bi se i to dalo rijesiti.

Trebalo bi nabaviti i katalizator od ovog 74kw, tocnije trebalo bi samo kuciste katalizatora.

 

post-13892-0-01101000-1421240511_thumb.j

 

post-13892-0-06880000-1421240538_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Tu je onaj najveci problem. To neznam. Zato sam i otvorio temu.  :lek:  Nadao sam se da netko zna. .

 

Ovaj ima na 80ks turbinu od 100ks.

 

znaci da je moguce. samo kako?

 

 

@penezic

Ma to znam. ali to svi imaju :) ovo je zanimljivije. Zanimaju me mogucnosti.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

SM chiptuning odradis, odes u bosnu direkt kod Srdjana, al ako hoces vise od 100 hp je preporucljivo veci turbo tj od jaceg motora.

Link to comment
Share on other sites

edit, ja bi nadodao da obavezno pojacas kocioni sustav, 

Link to comment
Share on other sites

Nista od tih varalica. Cilj mi je bio stavit dizne i turbinu i vjv interkuler od 74kw i odvest da ga neko mapira kako treba. Ali pitanje sta bude od toga kad nitko nema nikakvih podataka. Tocnije nemogu nac.

Link to comment
Share on other sites

Nadji na face-u sm chiptuning i pisi im tj nadji srdjana na toj stranici. Sigurno ti moze mapirat to sto slozis

Link to comment
Share on other sites

prije 10 godina sam vodio clio 1.5 DCI dignut na 110KS
druga mapa, BMC CDA 2000ccm filter i to je to
max sa drugim gumicama na diznama moze biti oko 118KS, to je imao takodjer jedan clan sa foruma ovdje

Link to comment
Share on other sites

znaci turbo mu nije usko grlo ?

 

i na koje gumice mislis?

Link to comment
Share on other sites

Na kakve gumice mislis? Delphijeve dize nemaju nigdje u sebi gumice.

Link to comment
Share on other sites

Zar nije lakse onda staviti drugi uložak u diznu? Jer rupe na dizi su dolje jako jako sitne, najtanja žica od prima(tambure) kako god, nejde unutra.

Link to comment
Share on other sites

Ubaciti u sta? A koje klipove, koje dize? Imas link di se moze kupiti ili nesta?

Link to comment
Share on other sites

Klasika

 

usis, ispuh IC + Chip

 

za jaće konjaže veći turbo i dizne +jaći kuplung

 

ja sam 1.9TDI 130ks digao na 310ks i imao je sve osim bregaste (serijsku motor pod to mislim klipovi klipnjaće...)

Edited by exfreerider
Link to comment
Share on other sites

Sta sa usisom a sta sa ispuhom? :p ahahah

Povecat/olakšat protok.
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.