Jump to content

Laguna na Sjeveru


Penava

Recommended Posts

Opel nema ni pokazivac temperature rashladne tecnosti (Astra H, npr), ne verujem da ima taj glupi senzor..

ima. Samo treba u meni uci. Idiotski ali ipak ima
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Penava

    16

  • mata73

    10

  • dado_sk

    10

  • direstraits

    5

Hehe, na ledu sam otkrio još jednu veliku konstrukcijsku manu Lagune 2 :). Brisači su tako debilno postavljeni da se mogu dići samo kad je dignuta hauba, a i puhanje ne može odlediti taj dio stakla.  :farmer:  :zima:  :zima:  :zima:

Link to comment
Share on other sites

Ma nije to greška, to je napravljeno zato da se možeš parkirati bilo gdje i bilo kak a da ti ne mogu dignuti brisače ;-)

Link to comment
Share on other sites

Hehe, na ledu sam otkrio još jednu veliku konstrukcijsku manu Lagune 2 :). Brisači su tako debilno postavljeni da se mogu dići samo kad je dignuta hauba, a i puhanje ne može odlediti taj dio stakla. :farmer::zima::zima::zima:

na p307 i megane 3 ista stvar međutim kad ugasis auto upalis brisace i oni onda ostaju u gornjem polozaju. Dobra stvar kod snijega i smrzavanja. Mozda je i kod tebe slucaj takav.
Link to comment
Share on other sites

Yap, funkcinira :) ali na način da ugasiš auto dok su na sredini, nije neka sreća

Edited by Penava
Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi raditi kako dado kaže. Kad ugasis motor, kliknes brisace i trebaju otići u servisni položaj.

Link to comment
Share on other sites

Vozi ju u toplije krajeve [emoji4]

Ti auto koji je namjenjen Balkanu odvezeš u polarne krugove i čudiš se kako ima problema [emoji1]

Link to comment
Share on other sites

Ovaj grijac nasao sam prije par dana na njuškalu, cijene se ne sjećam, prodaje prvu ugradnju u europske aute.

Može ti biti EGR ili DPF. Meni se inace nikad nije upalila lampica za DPF dok nisam bio u Švedskoj, temperatura u minusu, vozim ko i svi strogo po propisima, radim 20-30km i nema radne temperature. Takve vožnje par dana i nastaju problemi. Motor se tek dobio kad sam došao u Njemačku i kad je sve to izbacio. Isto se ponovilo pri novom posjetu Švedskoj i Finskoj. Tamo DPF ili FAP rijetko izdrži više od 120k km, znam pouzdano jer mi je šogor voditelj jednog Volvo servisa u Tyngsridu, a prije je radio u Mazdi.

pravo pitanje je zasto tamo dizel uopce kupovati? U startu skuplji, odrzavanje zbog biodizela i FAP filtera koji jedva izdrzi 100 tkm je skuplje. Vozis se 30 km i nemas radnu temperaturu? Uzas.
Link to comment
Share on other sites

Alergican sam na voznju od 30 km bet radne temp. Uzas. Da imam standard kao švedi samo bi uzimao turbo benzin. EU žmukljari:-(

Link to comment
Share on other sites

dado, ti si okorjeli "antidiesel boy".

ma gle, ide to,ne kazem ja nista ali sjednem jucer u zeninu corsu 1.2 i ne vjerujem da je uopce upaljena. Nema nikih vibracija i grebanja. Nema dpf i hrpe ventila za meko gasenje ni ulja rn 089769 specifikacija i ostalih gluposti. Trosi dvije litre vise ali kad pogledam da odrzavanja nikakvog nema dizel isplativost pada mi u vodu. Malo vani po oglasima gledam da je stilo benzinac ista godina skuplji od futaraša. Auto je rang vrijednosti 1500 e a moguci kvarovi na futarašu prelaze vrijednost vozila. Nisu vani glupi. Jos kad citam o kolegi u svedskoj kaka mi se
Link to comment
Share on other sites

ma gle, ide to,ne kazem ja nista ali sjednem jucer u zeninu corsu 1.2 i ne vjerujem da je uopce upaljena. Nema nikih vibracija i grebanja. Nema dpf i hrpe ventila za meko gasenje ni ulja rn 089769 specifikacija i ostalih gluposti. Trosi dvije litre vise ali kad pogledam da odrzavanja nikakvog nema dizel isplativost pada mi u vodu. Malo vani po oglasima gledam da je stilo benzinac ista godina skuplji od futaraša. Auto je rang vrijednosti 1500 e a moguci kvarovi na futarašu prelaze vrijednost vozila. Nisu vani glupi. Jos kad citam o kolegi u svedskoj kaka mi se

Ja na redovito održavanje moje Lagune ne trošim ništa više novaca u odnosu na održavanje Yarisa. Druga stvar je održavanje koje ne spada pod redovito, ali do sada što se tiče motora/mjenjača takvih izvarednih održavanja nisam imao. Isto bi potrošio da je Laguna umjesto 2.2 dCi  bila 1.8 16V. Mislim da si ti dado previše pesimističan što se tiče dzla. :D  Opusti se i uživaj u čađari :D . Što se tiče Opela (pa tako i Corsu) njih najviše hebe masa (višak). :D

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Ja na redovito održavanje moje Lagune ne trošim ništa više novaca u odnosu na održavanje Yarisa. Druga stvar je održavanje koje ne spada pod redovito, ali do sada što se tiče motora/mjenjača takvih izvarednih održavanja nisam imao. Isto bi potrošio da je Laguna umjesto 2.2 dCi bila 1.8 16V. Mislim da si ti dado previše pesimističan što se tiče dzla. :D Opusti se i uživaj u čađari :D . Što se tiče Opela (pa tako i Corsu) njih najviše hebe masa (višak). :D

vodim te na kavu cim se u sinj vratim pa cemo malo razglabati. Nadam se da kolega u svedskoj nece naljutiti na moje teorije. Ovaj post citam i gutam. Jedva cekam da nesto novo javi.
Link to comment
Share on other sites

vodim te na kavu cim se u sinj vratim pa cemo malo razglabati. Nadam se da kolega u svedskoj nece naljutiti na moje teorije. Ovaj post citam i gutam. Jedva cekam da nesto novo javi.

Zoveš vraga, a?

Link to comment
Share on other sites

A činjenica je da ovdje ima manje čađara nego u nas (ovako odokativnom metodom metodom brojenja roktala po cesti  :cool: ) 1 na 10-15. Ali napominjem ovo je sjever, na jugu Švedske ih sigurno ima više. I da, ako ću ovdje ostati (a volio bih, jer je priroda fantastična), sljedeći auto će biti Volvo benzinac. Osim toga, benzin je ovdje nešto jeftiniji nego dizel. E da - i po pumpama (i to svim) prodaju neki teški bućkuriš, etanol sa 85 oktana, ali ne znam što može ići na to

Link to comment
Share on other sites

Moze ici Laguna 3 s benzincem 2.0 16v. ;) I sva sila Volvo benzinjara kao i ostalih proizvodjaca koji prodaju benzinske motore u SE. :D

Link to comment
Share on other sites

Valjda se autor neće ljutiti, ali jeste dečki sigurni u to? Da je za Volvo, Saab i Lag. Ja mislim da je to za sobove. Zato i jesu, kako vi upućeni kažete, onak zajebani :D .

Link to comment
Share on other sites

Örnsköldsvik, 100 km od Umea (Umeå bi trebao biti poznatija lokacija :))

Link to comment
Share on other sites

Švedi nemaju gdje kupiti alkohol, pa su ga počeli na benzinskim prodavati kao pogonsko gorivo [emoji23]

Aaaa, zato su sobovi agresivci!

Prošlu zimu bio sam u Sundsvallu pa sa 4-kom do Tornia u Finskoj.

Ma nema tu zime kod tebe, ti si uz more.

Ak se poželiš zime odi sa 12-icom na sjever[emoji4]

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, jer je etanol bagatela, oko 7 kuna, za razliku od dizela koji je oko 10.

@mata: more je bilo zaleđeno do prekjučer :)

Edited by Penava
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.