Jump to content

Kamere za nadzor brzine


mata73

Recommended Posts

On 28. 07. 2023. at 13:45, Scary said:

Postavljena nova kamera na istoku.. Slavonska prije nadvožnjaka kod lesnine, gleda u smjer iz istoka prema zapadu.

AO3A9iW.jpg

Ja ovo nisam vidio...i nema je...neka me netko uputi ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 28. 09. 2023. at 23:26, laci said:

Lijepo piše, usporis ranije ubrzas kasnije. 

I to je po meni daleko bolje od lezecih.. jer ja prek ležećeg psihicki nemrem prec s vise od 20kmh, a lakse usporim na 40kmh i nastavim dalje nego svako malo kocenje pa ubrzanje (plus popratno trošenje samog ovjesa, goriva, guma....)

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo trebaju lijepo biti lezeci prilagodjeni brzini. Tj predjes propisanom brzinom i nista ne pati, prodjes brze (10km cca) i tu vec sabija ovjes i boli... Ima lezecih koje predjes s 60 i ne osjetis... No to he tesko primjenit kad su mnoge ceste da ih osjetis na 60, a ne lezeci hahahh

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

davno sam vidio neke nove ležeće (ne u primjeni, bio je članak o njima). mislim da su bili gumeni, uglavnom savitljivi, i kad pređeš sa malom brzinom preko njih oni se saviju i ne osjetiš ih praktički, ali ako pređeš preko njih brže, budu tvrdi i nema savijanja pa osjetiš da si prešao preko njih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ovo su obicni asfaltni ali pravilno oblikovani.

uradi se u podsloju i onda kad se obnavlja se ne mora ponovo oblikovat

Nije nikakva nauka.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Tako mi je drago kaj sam zamjenio 150 konja sa 60 konja autom, čini mi se da bu stavili još 10 kamera kak su krenuli...

  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom što si pojedinci danas dozvoljavaju na cestama, malo ih jos i ima 😊😊😊

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, coskePH1 said:

Tako mi je drago kaj sam zamjenio 150 konja sa 60 konja autom, čini mi se da bu stavili još 10 kamera kak su krenuli...

Pa neka stavljaju, ionako se samo budale ganjaju po gradu od semafora do semafora. Gas se stisne van naseljenih mjesta, gdje ih ionako nema...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa naletiš, račvanje zona Ivanja Reka, tamo točno na račvanju je 100kmh, prođeš i s više, nekada su plavci stajali a sad će bit prije turističke sezone ubiranje :)

Iako bolje je da su to stavili negdje u naselje gdje djeca prelaze a ne na AC...but jebga

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, shogo said:

Pa naletiš, račvanje zona Ivanja Reka, tamo točno na račvanju je 100kmh, prođeš i s više, nekada su plavci stajali a sad će bit prije turističke sezone ubiranje :)

Iako bolje je da su to stavili negdje u naselje gdje djeca prelaze a ne na AC...but jebga

kao da je IKAD poanta bila sigurnost pa da stave kameru tamo di ima dice... uvik je samo lova bila bitna i laka zarada... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shogo said:

Pa naletiš, račvanje zona Ivanja Reka, tamo točno na račvanju je 100kmh, prođeš i s više, nekada su plavci stajali a sad će bit prije turističke sezone ubiranje :)

Iako bolje je da su to stavili negdje u naselje gdje djeca prelaze a ne na AC...but jebga

Tamo se svatko normalan vozi po ogranicenju kad policija stoji na toj spici u oba smjera svako malo i love. Isto ko i i na AC prije Jezeva kad ides od Slavonije prema ZG. Znaci u zadnje 2 godine su valjda svaki drugi dan tamo. Tak da... 

 

Opcenito ih se i ja grozim i koma su mi i zivciraju me i iiiiiiii i sve, al opet neki red se mora znat, jer je sve pocelo malo previse uzimati maha, pa makar i samo za klasicno punjenje proracuna. 

Fascinantno je kak je to sve jedino kod nas problem, al kad odemo van granica RH odma smo svi veci katolici od Pape i pusemo u sisu da se ne opcemeo na mlijeko pa se 80% ekipe vozi po ili cak koji mm ispod ogranicenja da ih slucajno ne bi kamera okinula negdje. 

Ko npr kad je bila suzena ZG zaobilaznica i ogranicenje 60km/h, svi zivi su rogoborili da se moze komotno vozit 80-90km/h, a isti ti kad dodju u Austriju i ogranice je 40km/h na istom takvom suzenju nemaju nis protiv i sa ocima i usima prate da ne bislicajno kazaljka brzinomjera za debljinu prebacila 40km/h. 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wifi said:

kao da je IKAD poanta bila sigurnost pa da stave kameru tamo di ima dice... uvik je samo lova bila bitna i laka zarada... 

to je problem da. nazalost.. uz kamere sad trebaju ic rigorozne kazne i to bez cile mile.. prekrsio si brzinu za xx kmh i placas u xxxxeur.. nema od do, pa prvi put, pa ova isprika pa ona.. znaci samo rigorozne financijske kazne.... 

u zadnjih mj dana sam putovao sibenik primosten i tamo one 3 kamere skroz dovele promet u red.. da se da stisnut gas kasnije, apsolutno, ali kroz naseljena mjesta ipak ekipa spusti na 50kmh.. i milina bez lezecih :) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ph-quick said:

Tamo se svatko normalan vozi po ogranicenju kad policija stoji na toj spici u oba smjera svako malo i love. Isto ko i i na AC prije Jezeva kad ides od Slavonije prema ZG. Znaci u zadnje 2 godine su valjda svaki drugi dan tamo. Tak da... 

 

Opcenito ih se i ja grozim i koma su mi i zivciraju me i iiiiiiii i sve, al opet neki red se mora znat, jer je sve pocelo malo previse uzimati maha, pa makar i samo za klasicno punjenje proracuna. 

Fascinantno je kak je to sve jedino kod nas problem, al kad odemo van granica RH odma smo svi veci katolici od Pape i pusemo u sisu da se ne opcemeo na mlijeko pa se 80% ekipe vozi po ili cak koji mm ispod ogranicenja da ih slucajno ne bi kamera okinula negdje. 

Ko npr kad je bila suzena ZG zaobilaznica i ogranicenje 60km/h, svi zivi su rogoborili da se moze komotno vozit 80-90km/h, a isti ti kad dodju u Austriju i ogranice je 40km/h na istom takvom suzenju nemaju nis protiv i sa ocima i usima prate da ne bislicajno kazaljka brzinomjera za debljinu prebacila 40km/h. 

Uopće to nije problem, samo...postoje bolja i hitnija mjesta za tu kameru...sam sam vodio borbu i vodim s općinom, policijom, cestama...županijom, odradio dva sastanka...da nam se u mjesto stavi kamera kako bi mogli normalno živjeti...

Edited by shogo
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kamere pred bolnice i skole umjesto betonskih prepreka..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tako je, i kako sam sjeo dva puta s cestarima naše vrle županije, policijskim načelnikom za promet i glavešinama...to je jedino što maksimalno radi, jer udara tamo di najviše boli...a to je džep

Edited by shogo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.