Jump to content

Mišljenje o radu motora u leru!


Mišo227

Recommended Posts

Bilo ljeto ili zima mislim da je pametno ostat u leru 15-ak sekundi a ne odma po gasu. Za ovo brzo grijanje kabine treba uzet webasto

Edited by dajmirenault
Link to comment
Share on other sites

ja ga upalim, namjestim sic poslije žene, grrr, retrovizor, vežem se, i to jt 15-ak sek prije laganog kretanja

Link to comment
Share on other sites

U mom kvartu upale auto krenu odmah i voze ga kroz moju ulicu u drugoj u povišenim okretajima da se ugriju. Ako u tom trenutku imam otvoren prozor namirišim koliko to paše njihovim autima. Onda se čude kad auto počne dimiti plavo...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm,decki po ovom sta čitam nebi trebalo uopce hladan auto voziti? Imati grijace bloka i kartera pa da nam ulje bude toplo kod jutarnjeg paljenja. Upaliti ga na -17 mu je smrt? Ma tko mu j... Mater. Pa on nas treba sluziti.

Link to comment
Share on other sites

Ma je dado, ko mu j**e, niš mu neće biti pri paljenju na -17, ali upaliti ga i krenuti, a anlaser još nije isključio je isto tak bolesno. Ili na AC nakon duže vožnje stati radi pišanja i odmah ga ugasiti. Ma služiti će, ali koliko. Ni jedna krajnost ne valja. Ali 15-20 sekundi nije tragedija, ili 2 minute prije gašenja na odmorištu.

Link to comment
Share on other sites

Kolko po vama auto smije onda radit u leru na hladni start,odnosno ne radit??

Ja te nista ne kuzim,odnosno ne razumijem. Daj pojasni. :plazi:
Link to comment
Share on other sites

Kolko mora minimalno auto radit na leru,a koliko maximalno? Vremenski,hladan start u pitanju

Link to comment
Share on other sites

Ma je dado, ko mu j**e, niš mu neće biti pri paljenju na -17, ali upaliti ga i krenuti, a anlaser još nije isključio je isto tak bolesno. Ili na AC nakon duže vožnje stati radi pišanja i odmah ga ugasiti. Ma služiti će, ali koliko. Ni jedna krajnost ne valja. Ali 15-20 sekundi nije tragedija, ili 2 minute prije gašenja na odmorištu.

tako je. Jbg treba mu malo dati da ulje prođe kroz kanale,slazem se. I za autocestu isto. Ne znam kako je kod vas na dCI ali jtd ne mozes ugrijati na mjestu barem po zimi nikako. Grijanja nemas dok je u leru a grijaca kabine nema tako da ja to i nisam radio ali mi ga nikako nije zao ni drugima nebi trebalo biti ujutro ga sastavit i nek radi dok struzes led. Sta bi mu to moglo lose biti? Nije mi zao nijedan nacin rada dok je to meni za korist osim stiskanja na hladno ili nakon punog gasa ga odmah ugasiti. Dok ima dobro ulje u njemu za hladni start i podmazivanje.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.