Jump to content

Stražnja kliješta


Smuchac

Recommended Posts

Haj. Jučer mijenjao sajle ručne. Već duže vrijeme ne drži kako treba. Promijenili,stisli i ja ošo dalje. Vidim auto se muči u 4. gdje inače penje ko pjesma. Stanem i olabavim a felga vruća i to samo desna strana. Sad sam dosta olabavio ali i dalje se grije ta strana. Mnogostruko manje ali grije se... Može li se "doma" kod mehe šta ili se šalju na reparaciju?

Edited by Smuchac
Link to comment
Share on other sites

Nedavno sam kod mehaničara vidio setov za reparaturu kočionih čeljusti. Gumice i klip. Sve dobiješ u kompletu i mjenjaš. Samo treba viditi ima li za megane-a.

Za R4 slao na reparaturu u ZG. 300 kn lijeva i desna.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da si prilikom zamjene vratio klip do kraja odgovarajućim alatom? Ako ne, uradi sve ispočetka.

Link to comment
Share on other sites

Istegnute stare sajle i nove krute sajle nisu potegnule klijesta na istu mjeru. Stoga treba sve vratiti u nulu, tj. zavrnuti klipove do kraja. A kad si vec tu i ocistiti vodilice i podmazati nosac klijesta, povjeriti nosace auspuha i lezaje straznjeg mosta i tako to i sve sto je usput, kako to vec pravi majstori i rade. :freak6:

Link to comment
Share on other sites

Istegnute stare sajle i nove krute sajle nisu potegnule klijesta na istu mjeru. Stoga treba sve vratiti u nulu, tj. zavrnuti klipove do kraja. A kad si vec tu i ocistiti vodilice i podmazati nosac klijesta, povjeriti nosace auspuha i lezaje straznjeg mosta i tako to i sve sto je usput, kako to vec pravi majstori i rade. [emoji33]6:

Kad spominješ ležaje zadnjeg mosta pretpostavljam da misliš na selene...ima li načina da se promjene bez skidanja mosta....imam druge već tri godine al mi se nekako ne skida most.....

@smuc:

Ja sam kupio set za reparaciju zadnjih čeljusti kod anđelka cca 100 kn za obje ali nisam to jos odradio....meni drži samo lijeva kad su pločice pri kraju,sad sam stavio malu oprugu na mehanizam od ručne tak da sad vraća dok ne uhvatim vremena i sve promjenim....ako budeš radio obavezno slikaj korake bit će mi od velike pomoći....ne znam jel bi trebalo promjeniti i vodilice čeljusti...

Link to comment
Share on other sites

Da, seleni, lezajevi zadnjeg mosta, piksne, biksne, buksne, itd. Mogu se skidati i bez skidanja komplet zadnjeg mosta, ali opet ti treba alat i dizalica i neko ko je to vec radio pa da ispadne kako treba. Inace ce za kratko vrijeme da budu u istom stanju kao i oni koje si skinuo.

Link to comment
Share on other sites

Uzest cu onda kod andelka taj set. Valjda ne treba neki specijalan renolov alat....

Link to comment
Share on other sites

ja sam reparaciju čeljusti radio u Novoj Gradišci, oko 150 kn je bilo prije 2 god, ali mora se donest skinuta čeljust, zasad radi

Link to comment
Share on other sites

Da, seleni, lezajevi zadnjeg mosta, piksne, biksne, buksne, itd. Mogu se skidati i bez skidanja komplet zadnjeg mosta, ali opet ti treba alat i dizalica i neko ko je to vec radio pa da ispadne kako treba. Inace ce za kratko vrijeme da budu u istom stanju kao i oni koje si skinuo.

Hebemu pasa, baš ću si morat kupit dizalicu...ja znam samo dvojicu koji zaslužuju da se zovu majstori...nedavno sam mjenjao kugle kod poznatog majstora u okolici, glavni alat ne ispuštaju iz ruke....*glavni alat= čekić i pajser.....

ja sam reparaciju čeljusti radio u Novoj Gradišci, oko 150 kn je bilo prije 2 god, ali mora se donest skinuta čeljust, zasad radi

Šalji pm sa adresom ili nekim kontaktom, da si to bar napisao prije nego sam kupio set....
Link to comment
Share on other sites

Kolega je reko da je to jednom radio i nikad vise. Izgleda da cu i ja slat......

Link to comment
Share on other sites

Stavi privremeno dok ne rijesis neku oprugu na čeljust koja zahebava....ima već predviđeno di se može zakvačit, da ti ne shebe pločice....

Link to comment
Share on other sites

To cu sutra. Dosad nije drzala kako treba ali nije ni zapinjala. Sad malo zapinje skroz spustena....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

zanima me koji je epilog autora ove teme a usput da upitam kakva su vam iskustva sa zamjenskim sajlama...ja pred godinu dana stavio akron sajle i jednostvno nema dovoljno sile na valjcima..majstori isključuju grešku samih kočionih čeljusti jer ne blokiraju..stavio sam i nove kočione pločice sve očistio,podmazao..neznam što da radim..da stavljam original salje?

Link to comment
Share on other sites

Pa nemoze sajla tako utjecat. Tu je nes drugo.

Link to comment
Share on other sites

Treba pregledat kljesta, ocistiti ih. Jedino sto mi pada na pamet zasto bi sajla mogla biti je da se napunila prljavstine i da je veliko trenje u njoj pa da nemozes nategnut al to sumnjam da je slucaj

Link to comment
Share on other sites

Treba pregledat kljesta, ocistiti ih. Jedino sto mi pada na pamet zasto bi sajla mogla biti je da se napunila prljavstine i da je veliko trenje u njoj pa da nemozes nategnut al to sumnjam da je slucaj

pred cca 300km stavio nove ate pločice,novi klizači pločica..očistio kliješta,podmazao..tako da...ja sumnjam da nešto nije unutra u redu sa mehanizmom za ručnu

Link to comment
Share on other sites

To je tolko jednostavno da nema sta zezat. Oke rucna je stvarno slaba dosta za blokirat kotace na meganu naspram nekih koje sam vozio al na tehnickom nikad problema nisam imao s silom kocenja.

Jel uspijes navuc skroz do gore ili se samo jako tesko poteze?

Link to comment
Share on other sites

ma nategnem ju dalje od 6.zuba ne mogu a vrjednosti su oko 1000 N a prije su bile 1300,1400

Link to comment
Share on other sites

Epilog je taj da smo mijenjali samo dvije gumice a ostale nismo jer treba rasturit klijesta totalno a moj meho ne zeli iz vec spomenutih razloga. Sad drzi bolje ali i dalje nije to to. Na ljeto cu imat Captura non stop na raspolaganju pa ce megi ic na klocne a kljesta na reparaciju...

Link to comment
Share on other sites

Koje sajle ručne su prva ugradnja na meganu 2, planiram uzeti trw. kliješta stražnja su trw

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.