Jump to content

hrvojexyz

Recommended Posts

  • 1 month later...

Da, da, poznati akter već dugi niz godina. Još od Slavnoskog Broda i Sovskog jezera tamo davne 200ineke, kad je prvi put dopuzao u koju memoriju. 

Jedno vrijeme bio u Slavonskom Brodu, pa dugo vremena na Korčuli, sad je eto u Omišu. 

EBS varijanta Super 5. 

Ove plastike nisu originalne.

Neko ih je nakalemio iako je bila EBS verzija na bazi GTTa

Živo me zanima stanje ispod ove bleščeće žute. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

https://www.njuskalo.hr/tuning-snage/renaut-megane-2-k-n-33-2849-oglas-40791838

 

Evo ekipa ko sto pricah u pocetku, malo procackas i naletit ce.

K&N za 35€ 

Pase na maltene sve Meg 2 i 3, Scenic i ostale tih godina. Evo lista 

https://www.knfilters.com/33-2849-replacement-air-filter

Nek neko kupi da ja ne moram :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Max said:

Meni nikad neće bit jasno što mora bit u glavi da oglasiš auto bez ijedne slike unutrašnjosti.

Odmah u startu mi zbog toga smrdi pogotovo kad se spominje veliki servis, ali motorizacija u tom oklopu je definitivno zanimljiva

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bolje da nije slikao unutrasnjost, vidis da je ona boje krembljuvotine sa polukožom

  • Haha 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dečki, šogor je u potrazi za autom. Jedna od želja mu je i Megane 3, benzinac. Idealno bi bilo 1.6 16v. Zanima ga samo berlina model i da nije turčin. 

Ima jedan u Sl. Brodu, ako netko zna kaj o autu neka napiše. 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.6-16v-oglas-42471219

 

Isto tako, ako netko zna za dobar Megane 3 ili Scenic 3 benzinac, molim ponudu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Issati koje cijene pa ja sam svog 2010. koji ima vise opreme od ovoga prije 5 gdina platio 6000€.

 

Link to comment
Share on other sites

Takve su cijene, po meni ne vrijedi više od 4 soma, ipak je 15 godina star. Koju opremu tvoj ima više od ovoga? Jel ovo dinamyque? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Issati koje cijene pa ja sam svog 2010. koji ima vise opreme od ovoga prije 5 gdina platio 6000€.

 

Ma tržište je žešće otišlo u krasni qurac

Auti sve stariji sa sve više kilometara, a cijene ne da su iste nego još i rastu...

Imam poznanika koji unazad 5 godina svake godine kupi novi auto, vozi ga godinu do godinu i pol dana i proda za istu ili veću lovu nego ga je platio novog, s tim da je na svima promjenio samo filter kabine jer je to nakon jedne godine, izmjenu ulja nije niti na jednom odradio jer ne dođe do 2 godine niti ispuca kilometre i na svakom plati osiguranje nakon isteka godine dana. A sve koje kupuje ide na to da odmah dobije od autokuće regan i osiguran auto u cijeni, uzima salonske primjerke koji su odmah dostupni

U početku kad mi je rekao svoj plan mislio sam da je čovjek lud, ali na kraju ispada da ima cijelo vrijeme novi auto i nikakve financijske gubitke

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moril said:

Takve su cijene, po meni ne vrijedi više od 4 soma, ipak je 15 godina star. Koju opremu tvoj ima više od ovoga? Jel ovo dinamyque? 

Po navlakama siceva bi rekao da jest Dinamique.

Je je, cijene su paprene, novo nekvalitetno i poskupilo pa je polovno torpedirano gore...

Meni je valjalo :D

ovaj ima fakat malo km pa bi mu i oprostio cijenu. Puno losiji idu za te novce.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moril said:

Takve su cijene, po meni ne vrijedi više od 4 soma, ipak je 15 godina star. Koju opremu tvoj ima više od ovoga? Jel ovo dinamyque? 

Zapravo je isti. To je Expression. Samo sam ja stavil volan i rucicu mjenjaca onu koznu i par sitnica. 

Al cijene su nenormalne. Al kaj ces, ima 91000 km. Dizel to godiste ima 350000 km i mrtav je mozda. Malo ih je i ostalo.

Link to comment
Share on other sites

Expression je ako se ne varam imao plastični volan i sive lajsne u kabini. Ovaj ima kožni i lajsne u imitaciji aluminija. 

Cijene jesu glupe, al ovo je jedan od zadnjih kompakata sa atmosferskim 1.6 motorom u moru upitnih dizela i trocilindarskih turbo motorića.

Auto mu treba za kratke relacije, uglavnom gradsku vožnju pa sam mu sugerirao da ne gleda dizele radi 2 litre manje potrošnje, koja ušteda bude kad-tad došla na naplatu u vidu zaštopanog motora. 

Link to comment
Share on other sites

Kolika ti je potrošnja zimi, a kolika ljeti na tvojim relacijama?

Link to comment
Share on other sites

9.5-10 l.

Pocne grijati za 2 km..

Ok ak je -10 vani, kasnije. Cim vise gasa tim bolje grije. 

😆

Link to comment
Share on other sites

Kaj kazete na ovaj? 

https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-blue-dci-115-limited-oglas-41341918

 

Gledao sam ga uzivo, malo oguljenje ratkape, bio kao u dugorocnom najmu u Orbicu, nudili su i regu sad ovu subotu kroz akciju.. Stoji 6 mjeseci, i na njemu ljetne gume.. 

Trazim karavan sa obitelj i putovanje na posao-ujutro zg obilaznica 38km i popodne natrag kroz grad 24km + more i ta obiteljska putovanja nekoliko puta godisnje... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ekipa, ima li mozda netko koji savjet na sto obratizi paznju kod Megane II benzinac?

 

Isao bih konkretno pogledati ovaj primjerak: https://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-grandtour-1.6-16v-oglas-43309266

 

To bi prakticki bio treci auto u kuci, prvenstveno zbog kuke da mogu vuci prikolicu i sve i svasta u bunkeru.

Kako sam potpuno van Renaulta kao takvog, nemam pojma na sto obratiti paznju, imaju li neke poznate mane?

Kakvi su generalno sa limarijom, hrdjaju li?

Link to comment
Share on other sites

Taj motor je već opjevan kao pouzdan i trajan. Dobro podnosi plin. Malo žedan ali se rado i lijepo vrti. Oko limarije nisam čuo da se netko posebno žalio da negdje specifično trunu. Bilo ih je tu na forumu pa bi netko mogao reći nešto konkretnije. Ja imam Clia iz 2003. s tim motorom i nemam zamjerki. Lani polimaren ali ništa katastrofalno, više kozmetičke naravi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.