Jump to content

RS 197 rezervoar goriva: nešto lupka unutra


Zrmi RS

Recommended Posts

@coupe RS

Nakon svega sta sam saznao i vidio kako rade ti isti "stručni" mehaničari (koji su ljudi sa srednjom skolom i nije da nesto omalovazavam ali to su cinjenice i to je toliko na kraju jednostavno (vecina stvari ne sve naravno) da kad 2 puta vidis 3 put znas sam) visim im nad glavom koliko god mogu kad mi rade nesto po autu... a vecinu stvari na autima koje ne odrzavam u ovlastenom radim sam jer neke stvari nemaju smisla kako cijenovno tako ni kako oni to naprave... nazalost nemam uvijek prostor vrijeme i alat te naravno znanje da sve odradim sam....

 

Ugl da mi za promjenu filtera na meganeu 3 (koji ja promjenim za 10 minuta, znaci mehanicaru vjerojatno manje od 5) naplati pola radnog sata, ili da mi redovno natoci ulje preko max jer mu se neda pogledat par puta koliko je natocio upalit motor pa dotocit... to bas ono nema smsila, ali ono nikakvog... jos ne paze nista pa kad polome neku kopcu untura ih boli dupe samo vrate nazad prave se blesavi kao nista nije bilo dok ne pocne zjevat plastika i skriputat... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    21

  • Coupe RS

    6

  • Mafro

    4

  • MilosB

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

@coupe RS

Nakon svega sta sam saznao i vidio kako rade ti isti "stručni" mehaničari (koji su ljudi sa srednjom skolom i nije da nesto omalovazavam ali to su cinjenice i to je toliko na kraju jednostavno (vecina stvari ne sve naravno) da kad 2 puta vidis 3 put znas sam) visim im nad glavom koliko god mogu kad mi rade nesto po autu...

1. Ne znam zasto svi po defaultu kad se spomene "odvezi auto mehanicaru" racunaju da se govori o ovlastenom servisu u sklopu koncesionara? Pa ima hvalaBogu mehanicara i meh. radnji koliko ti srce hoće - svatko si je vec nasao i odabrao nekog od povjerenja i taj mu odrzava i popravlja vozilo. Ako sam ja u gradiću od 8000 stanovnika odavno nasao sebi dobrog mehanicara i dobrog autoelektricara onda se to sigurno moze i u Zagrebu, Splitu, Osijeku itd.

2. Stupanj obrazovanja ne govori nista o strucnosti osobe. Obzirom da za automehanicare ne postoji visoka škola - zaista ne vidim razlog da mi taj posao radi dipl. ing. strojarstva. Uostalom, njega bi morao platiti dvostruko više jer njegov sat kosta i vrijedi vise...nije valjda bzvz grijao stolicu 6 godina.

Link to comment
Share on other sites

vjerujem da taj kod tebe mora vise paziti sta radi nego jedan meho u Ri ili u Zg, jer i ako zajebes doce ti neko drugi i boli te tuki. 

ja sam isto bio kod par i mozes videti posledicu strucnih majstora

Link to comment
Share on other sites

O temi majstora pisite dalje. Zanima me postoji li taj dio kao rezervni, sto ocito nepostoji i ako netko zna neki karambol 197/200 koji ima rezervoar goriva? Hvala

Link to comment
Share on other sites

sorry :)

 

a vjerujem da ce ti moc popraviti to. ako ne onda videti dal pase s nekog drugog, nevjerujem da je tolko poseban za 197micu

Link to comment
Share on other sites

Kao u svakoj djelatnosti tog tipa - imaš ljude koji rade kvalitetn...i one kojima bi trebalo zatvoriti radnju. Kako znamo odabrati kafić gdje nam je kava i usluga ok tako mozemo prepoznati i ok mehanicara.

Zivim u Vodicama...ali i u Zg znam za 2-3 radnje gdje bi bez grča ostavio auto - a nisam nikad živio gore. U Splitu znam za jednog. U Šibeniku i okolici ih znan 3-4. Nisu svi fušeri i prevaranti. Dobar glas se daleko čuje - loš još dalje. Zašto nitko od mojih sumještana ne želi u šibensku bolnicu liječiti ništa više od uganuća, lol. Zato jer se zna da su neljubazni i štufi + ne znaju posao. OT off.

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da ti paše rezervoar sa bilo kojeg clia3 benzinca

Link to comment
Share on other sites

Mogu nabavit rezervoar od clia benzinca sa 22000km. Za 200kn mi frend prodaje. Sad mene zanima jel sebtaj dio uopce moze skinuti ili je zavaren u rezervoar? Te hoce li se i moze li se izvadit a da se sve neraspadne....

Link to comment
Share on other sites

Po kataloskom ne. Neki kazu da pase a neki nisu sigurni. Moram sutra to vidjet jbga.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao u service manual i čini mi se da je isti. Uostalom, sve sam ti napisao na whatsapp.

 

Ukratko - u service manualu piše sljedeće:

 

Fuel tank: Removal - Refitting
D4F or F4R or K4J or K4M or K9K or M4R – S85
Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Moguce da je drugaciji oblik, zbog drugacije izvedbe podnice i lonca na RS modelima.

Link to comment
Share on other sites

Na Meganeu nisam naišao na sličnost mehanizama. 

Evo i jedan pdf za zbližavanje sa sustavom:

 

MR358CLIO1.pdf

Link to comment
Share on other sites

Mogu nabavit rezervoar od clia benzinca sa 22000km. Za 200kn mi frend prodaje. Sad mene zanima jel sebtaj dio uopce moze skinuti ili je zavaren u rezervoar? Te hoce li se i moze li se izvadit a da se sve neraspadne....

Skinuti pa vidjeti, nema druge. Bar bi ja tako, pogotovo ako imaš drugi na ponudu po toj cijeni.

Link to comment
Share on other sites

Rezervoar je izgledom isti ali taj dio nije. A ni na ulazu u rezervoar nema nekakve klapne kao kod mene pa nisam htio riskirat. Uglavnom kuglice u rezervoaru nema, ali na tom dijelu ista lupka cim malo kucnes u njega. Na onom drugom nije tako. Za sad cu ga vratit nazad, a ocito moram novi uzet jer je to sve zaliveno plastikom. Opruga je ocito pukla ili pojma nemam syobse desilo. Mjenjaju se i seleni i gumice na amortizerima usput.

Link to comment
Share on other sites

Promjenjene gumice gore i dolje na zadnjim amortizerima ( kape ), seleni zadnjeg mosta, senzor usisa i zglob volana ( t spojnica ) i nista se vise necuje. Onak koji k.... neznam ali vozili se i po losim cestama i nijedanput se nije culo dok sam to cuo pri dolasku na servis. Neznam jel moguce da je to do gumica iako sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

da tebi nije zvucnik stvarao zvuk lupkanja zbog neceg  :spin:

Link to comment
Share on other sites

Samo 3 stranice u 2 dana... Stvarno ne mogu vjerovat!

Zrmi ako već vidiš da liječenj kompleksa ne ide preko foruma i auta, nađi neku drugu metodu majku mu! Zbog tvog stava i jesu svi takvi prema tebi, ali ne može to tebi do glave!

U 90% slučajeva bi ti možda vidoviti Milan pomogao, ali nije na forumu... sreća pa ima par ljudi voljnih da ti pošalju slike iz dialogys-a inače bi nas svih vjerojatno izvrijeđao na pasja kola

Znam da je frustrirajuće kad nešto nije onako kako si zamislio i kad ti smeta i bode oko, ali te frustracije nemoj na nama svima liječit ;)

Prešutao si ono o izvlačenju goriva ako se ne varam... neda ti ponos ili što?

Link to comment
Share on other sites

O kakvom izvlacenju twingi?:-)

Bas si zabavan.

Link to comment
Share on other sites

O kakvom izvlacenju twingi?:-)

Bas si zabavan.

goriva iz tanka što ti je netko rekao... da se taj sustav polomi ako se izvlači gorivo

Link to comment
Share on other sites

Samo sto ti se ja mogu zakunit u sta hoces da mi to nikad nije radjeno kuzis. I zato ti sad recimo pametujes kao sto to vecina voli. Da sam to ikad radio rekao bih. I s obzirom da zvuka sad nema mozda je nesto drugo bilo u pitanju, vrijeme ce pokazat.

Link to comment
Share on other sites

Možda su u servisu cuclali gorivo?

A ja neki dan mislio da će stvarno otić :D

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.