Jump to content

RS Tuner kit


Tahoumaru

Recommended Posts

Pa mora jurit sa tak kratkom getribom. :cool:

Ma vraga crnoga juri. Moze to dosta bolje. Plus sta ja imam 70kg nepotrebnih stvari u autu. Kad okinem oca u A4 3.0tdi tad cu znat da juri, do tada je nula bodova.

RStuner to ima rijesit, u opasku cu mu stavit da ne placam mapu dok ne stanem na crtu sa starim :-P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Goran89

    16

  • twingara

    15

  • Raptor6767

    6

  • eto tako

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma vraga crnoga juri. Moze to dosta bolje. Plus sta ja imam 70kg nepotrebnih stvari u autu. Kad okinem oca u A4 3.0tdi tad cu znat da juri, do tada je nula bodova.

RStuner to ima rijesit, u opasku cu mu stavit da ne placam mapu dok ne stanem na crtu sa starim :-P

 

Pa koliko si sporiji od A4 3.0TDI? I koliko ks je A4?

Link to comment
Share on other sites

2008.god je, 240ks i quattro. Iz nule nemam sta trazit, iz leteceg lagano bizi, nista strasno ali bizi. Jbg to je 500Nm pa vuce konstantno, nema veze je li mu uzbrdo :-P

Da ja izbacim vanka teret, ko zna. Ali posli ovih bregastih i mape mislim da bi ga triba stic.

Link to comment
Share on other sites

2008.god je, 240ks i quattro. Iz nule nemam sta trazit, iz leteceg lagano bizi, nista strasno ali bizi. Jbg to je 500Nm pa vuce konstantno, nema veze je li mu uzbrdo :-P

Da ja izbacim vanka teret, ko zna. Ali posli ovih bregastih i mape mislim da bi ga triba stic.

 

Naravno, 0 ni ne računam.

 

Ja sam jurio protiv A5 3.0TDI Stage 2 pa uspoređujem.  ;)

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

st2, to je preko 300ks? i kakvi je rezultat? :-)

Ma ja sad sa ovim bregastima koje su teska kemija od postavljanja, i nikakvom mapom, ko zna koliko uopce ks ima. Bice da ima i manje od serijskog 172, samo sta radi difa pari da ide jer puni brzine.

Kad dodju ove repro i prava mapa, tad cemo znat di sam.

Link to comment
Share on other sites

50-200km/h sam naprijed, ali se točno kuži da me sustiže, na 210km/h mi je na guzici, a kasnije bi me preletio.

90-200km/h je doslovce na pas mater i kako tko krene.

Zapravo, rekao bih da sa 90/100-200km/h je on pola auta ispred.

 

Na 18" umjesto standardnih 19" je bio.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

To je extra rezultat za clia. Autić kida samo tako!

Jbg kasnije te stize radi pun k vise snage i radi aerodinamike.

Link to comment
Share on other sites

50-200km/h sam naprijed, ali se točno kuži da me sustiže, na 210km/h mi je na guzici, a kasnije bi me preletio.

90-200km/h je doslovce na pas mater i kako tko krene.

Zapravo, rekao bih da sa 90/100-200km/h je on pola auta ispred.

 

Na 18" umjesto standardnih 19" je bio.

 

Cijelo vrijeme mislim kak s 3.0TDI-em nemam kaj tražit, al sad kad veliš kak stojiš s njim, kad se sretnemo na cesti ubit ćeš me u pojam da ću plačući ić doma.    :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ah da, moja greska . Zbunilo me jer Gr.N ima RS kit na sajlu, u kompletu usis i ecu. ide i na ph1 i 2.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima!

 

neznam nis o temi koja te zanima al da ne bude "nisam vidio" :D

 

Odmah u glavu s novačenjem, a jesam se nasmijao :D Dobar si!

 

Ja ga imam, 50e ti je otkljucavanje pa onda placas mapiranje. Vec sam nedje rekao, ako hocete napravite group buy kod Hanka (ili tako nekako) i ja cu vam ga pozajmiti na 10ak dana da zavraite posao.

 

Hvala na informaciji, ali kad konačno odlučim kupiti, onda bih uzeo i uređaj, kad je bal nek je maskenbal :D

 

Ok, i koliko to kosta??
50e otkljucavanje, i svaka mapa po 100e??

Gledao sam na stranici i ako sam dobro skužio cijena custom remap-a ovisi i o stupnju tuninga, npr. ako su bregaste druge onda je +50Eura itd.

 

Ali moram priznati da mi nije baš najjasnija razlika između xBxx_STGOR_RON98 mape (overrun) i xBxx_STG1_RON98 (performance)...? Da li taj overrun znači pucanje iz auspuha pri naglom puštanju gasa? :D

 

Da li ovaj "Premium" paket - s integriranim Flight data recorderom opravdava razliku u cijeni?

Isto tako, piše da svaki uređaj dolazi sa Stage1 FastChip mapom, da li uzeti i 98RON mapu i ako da, onda koju od ove dvije gore navedene?

Link to comment
Share on other sites

da nije overrun u smislu povecanog redline limita? tj blokade motora

Link to comment
Share on other sites

Za taj premium paket ti ima smisla ako nećeš laptop potezat u autu dok radiš log... Sam razluči :)

Link to comment
Share on other sites

Tako je, overrun je pucanje kad pustis gas.

Overrun mapa:

https://youtu.be/fvVYSEe3y_4

Evo sad vidim, cipiranje n/a je 100e, ako su i bregaste je 150e. koliko ce mene oderat jer imas jos par sitnica? :-(

Edited by Goran89
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da za ovu overrun treba staviti sportski katalizator ili ga kompletno maknuti? Čuje se "zgodno" ali vjerojatno dosadi jako brzo u normalnoj vožnji ako puca baš kod svakog naglog puštanja gasa kroz cijeli raspon okretaja... A ako puca samo iznad 4.5k-5k okretaja, zvuči primamljivo :D

 

Pitanje koliko je takva vrsta mape dugoročno dobra za motor...

Link to comment
Share on other sites

na meganu samo skines srednji, decat i zadnji protocni i imas rokanje iz spuha :D kakve mape

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da za ovu overrun treba staviti sportski katalizator ili ga kompletno maknuti? Čuje se "zgodno" ali vjerojatno dosadi jako brzo u normalnoj vožnji ako puca baš kod svakog naglog puštanja gasa kroz cijeli raspon okretaja... A ako puca samo iznad 4.5k-5k okretaja, zvuči primamljivo :D

Pitanje koliko je takva vrsta mape dugoročno dobra za motor...

Tako je, triba bi maknit svoj org kat i stavit drugi ili ga skroz maknit, u protivnom ce ti overun mapa spalit org kat i bit ce za smece. Koliko sam vidio to se napravi da radi iznad 4ipo-5 tisuca okr, tako da po gradu nece pucat ako nisi u gasu. Ali virujem da ce brzo dopizdit :-)

Ja to necu stavit.

A dugorocno mislim da to nema veze sa motorom. Mislim da to sta puca radi na principu da oni ostave visak goriva koji dodje u vruci auspuh pa pukne. Mozda grijesim...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je stvar s prekidanjem iskre u određenim momentima i pljucka pa kad dođe na zavrelje, sprhne :D

Link to comment
Share on other sites

Da, ugl gorivo koje ne izgori dodji u vruci auspuh i pukne... Tako da mislim da to nema nekog loseg efekta na motor.

Link to comment
Share on other sites

Od toga se pregrevaju ispusni ventili i nije zdravo za motor. Da ce se pokazat posledica, vjerojatno nece al cemu to. Em poremeti tlakove u spuhu pri saltanju i onda motor ne dolazi u taj rezim u koji "ocekuje da ce doc" nego u neki drugi

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.