Jump to content

Renault Laguna II Benzin/Dizel savjeti i jeftini popravci


vargaosijek

Recommended Posts

Vjerojarno na lijevom kotaču senzor ABS-a ili njegov prsten puknuo od hrđe. On je zadužen za ABS i kilometar sat.

 

budem pogledao sutra i to!

dali je moguce da je pregorio mozda kakav osigurac, da nije senzor abs a?

Link to comment
Share on other sites

Moguće, ali ako nisi ništa čačkao po struji teško. Može biti samo da je senzor prljav. Ako si mini washem prao moguce da si natjerao neki list ili blato na senzor. Mozes oprati opet sa vodom pa mozda proradi.

Meni zna po zimi kad je blatnjava cesta nekad javiti gresku. Operem na praoni kotaca sa zadnje strane dobro i sve radi.

Link to comment
Share on other sites

Vjerojarno na lijevom kotaču senzor ABS-a ili njegov prsten puknuo od hrđe. On je zadužen za ABS i kilometar sat.

Mata, mata pa laguna ne koristi sustav s nazubljenim prstenom, već moderniji s magnetnim prstenom, a oni ne pucaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislio da L2ph1 ima nazubljeni. Znači i on ima magnetni?

Ajd sad znam[emoji4] [emoji106]

Link to comment
Share on other sites

Ali i to nije sve...

sad me zanima sta ce me sljedece iznenadit...

 

Trenutno OPET nece upalit!

simptomi su sljedeci:

 

gurnem karticu u citac, sve ocita i kad stisnem START auto pocne verglat (startat) ali nece, tj nemoze upalit!

i onda nakon kratkog startanja displej klime i onaj mali gore od radia zablicaju, kao da nema struje....

 

sta bi sad to bilo??

Link to comment
Share on other sites

Ja mislio da L2ph1 ima nazubljeni. Znači i on ima magnetni?

Ajd sad znam[emoji4] [emoji106]

Začudio bi se koliko su slične, skoro iste. :)

Link to comment
Share on other sites

Ali i to nije sve...

sad me zanima sta ce me sljedece iznenadit...

 

Trenutno OPET nece upalit!

simptomi su sljedeci:

 

gurnem karticu u citac, sve ocita i kad stisnem START auto pocne verglat (startat) ali nece, tj nemoze upalit!

i onda nakon kratkog startanja displej klime i onaj mali gore od radia zablicaju, kao da nema struje....

 

sta bi sad to bilo??

Da nije tebi Aku, ili masa problem. Vidim da ti elektronika divlja, a to je jedan od simptoma.

Link to comment
Share on other sites

A neznam, vidit cu sutra!

skinuo sam aku i stavio ga na punjac, cini mi se da je bio dosta prazan...

pa cu probat sutra upalit!

Donest ce mi majstor frend sutra i drugi citac pa cemo vidit sta ce se desit...

 

iskreno toga me je bilo strah da ce pocet sve divljat, jer auto je stajao od 10.mj prosle godine do prije 2 tjedna...

Link to comment
Share on other sites

A neznam, vidit cu sutra!

skinuo sam aku i stavio ga na punjac, cini mi se da je bio dosta prazan...

pa cu probat sutra upalit!

Donest ce mi majstor frend sutra i drugi citac pa cemo vidit sta ce se desit...

 

iskreno toga me je bilo strah da ce pocet sve divljat, jer auto je stajao od 10.mj prosle godine do prije 2 tjedna...

Najvjerojatnije aku. Jel ti podizači stakala normalno funkcioniraju, ne spuštaju se po par cm?

Link to comment
Share on other sites

to neznam, nisam probavao!

inace jedan podizac (s vozaceve) strane je neispravan,tako da sajbe nisam ni otvarao!

sutra mi dolazi sajla za podizac, kad ju promijenim mogu provijeriti....

 

ako se spustaju lagano onda bi mogao biti aku? 

Link to comment
Share on other sites

to neznam, nisam probavao!

inace jedan podizac (s vozaceve) strane je neispravan,tako da sajbe nisam ni otvarao!

sutra mi dolazi sajla za podizac, kad ju promijenim mogu provijeriti....

 

ako se spustaju lagano onda bi mogao biti aku?

Ako imaš automatske podizače onda ti se oni "resetiraju" kad padne napon. Probaj suvozačev spustiti ako ti se spušta po par cm onda je definitivno aku u pitanju. Meni je tako bilo kad je aku bio na izdisaju.

Link to comment
Share on other sites

tko ima čitav čitač kartica? u mojoj su pukle obje plastike, jednu nisam mogao naći, drugu sam nekako zakeljio, al nije to to :D

Link to comment
Share on other sites

situacija je sljedeca:

-citac i dalje steka, malo oce,malo nece...

-aku bio prazan do kraja, valjda od stajanja... napunio ga i sve radi dalje normalno!

-senzor ABS a nisam uspio skuzit di je tako da to nisam nista dirao.. budem sutra pogledo sa majstorom kad donese drugi citac...

Link to comment
Share on other sites

ABS- treba ti dijagnoza
Čitač- vrlo vjerojatno treba drugi 
Aku može radit jako velika sr*nja :D 

Link to comment
Share on other sites

laguna počela dimiti, do 2000kr je auto mrtav i upalila mi se greška FAULT IN FUEL INJECTION, ugasio auto pa upalio, greške više nema, ali auto i dalje dimi i nejde. Ima tko iskustva?

 

Turbina je nova stavljena na auto i  ima cca 40 000km trenutno

Link to comment
Share on other sites

laguna počela dimiti, do 2000kr je auto mrtav i upalila mi se greška FAULT IN FUEL INJECTION, ugasio auto pa upalio, greške više nema, ali auto i dalje dimi i nejde. Ima tko iskustva?

 

Turbina je nova stavljena na auto i  ima cca 40 000km trenutno

EGR?

Link to comment
Share on other sites

Usisna grana?

Nije 2.2 dCi u pitanju. :D  1.9 nema plastičnu usisnu, jedino da mu nije brtva otišla u što čisto sumljam.

Link to comment
Share on other sites

Aaaa, moja pogreska, mislio sam da je 2.2 :)

Link to comment
Share on other sites

sad gledam, ištekan mi je MAF senzor, uštekam ga, nikakve razlike nema

Link to comment
Share on other sites

trebam savijet!

 

Alternator ne fila,tj.ne puni!

e sad dali kupiti polovni alternator, ili regler za koji smatramo da je otisao! ( navodno im je to boljka? )

ostatak alternatora ispitan, diode ok, rotor, stator ok!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.