Jump to content

Megane II brundanje motora na nizim okretajima


homer

Recommended Posts

Previse je 600 e za motor koji ne mozes probati. Ne znam da li su kasnije imali varijator faze ali ako tvoj nema kao i moj onda trebas uzeti takav kakav si imao. Da jos malo po oglasu vidiš?

Link to comment
Share on other sites

Ma gledam, al i ako ima koji svi su po rubnim dijelovima Hrvatske :D

Da li bi ovo bilo moguce ubaciti ili to nije taj motor? http://www.njuskalo.hr/motor-pogonski-dijelovi/dijelovi-mehanike-clio-1.4.16v-motor-ostali-dijelovi-mehanike-oglas-11956578

Uglavnom frajer kaze kako je bivsa vlasnica krovirala clia i on je kupio da si slozi, al je odustao valjda

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne znam. Mozda je blok malo drukciji po pitanju polozaja za nosače motora. Ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Ništa još, stari je morao na put tako da bez njega nemogu nista, posto je i auto njegov. Nisam nista pametniji nego sto sam bio. Bilo bi super kad bi naletio neki motor s provjerenom kilometrazom, ali na njuskalu nema nista. Kao sto si i rekao, previse je dati 600€ za motor o kojem neznas nista, a opet ko zna sta ce bit s ovim motorom ako se ide popravljat.. Pat pozicija

Link to comment
Share on other sites

Makar sam nekako blizi popravku ovog motora, iako ima skoro 300tkm do sad se uopce nije kvario, odlazile su samo bobine prije, u zadnje vrijeme otkad je renault rijesio problem s njima, ni to. Skoro svi koji znaju nesto o mehanici su mi rekli da su vjerovatno u servisu podrobili ventile posto se neda upalit, al tko ce to dokazat. Do sad su bili stvarno fer i korektni, a opet nekako izgubis povjerenje. Najgore je kaj auto sad nije pokretan i tesko bi ga bilo premjestati nekom drugom majstoru, a opet neznas da su ovi ziher zahebali stvar.

Link to comment
Share on other sites

Odustali smo od traženja motora, vjerovatnost da dobijemo mačka u vreći je prevelika. Ide se na obradu glave, nove ventile i dihtunge. Mehaničar tvrdi da će sve raditi kad se to napravi. I ja se nadam..

Link to comment
Share on other sites

Je, 4500 kn s popustom na gotovinu. Nije tako loše jer je samo remen 1500. Znači ovi radovi su oko 3000.

Link to comment
Share on other sites

http://www.informacija.net/avto-odpad-volovec .... Vidim da si iz Samobora ovo ti nije daleko u Sloveniji ( pola sata max). Nazovi i pitaj ... Tamo sam mnogo toga našao za auto.... Možda te iznenade cijenom...

Hvala, ali mislim da su već počeli s radom. A i kako sam gore napisao, najveći problem je što nitko ne garantira da ćeš dobiti ok motor, a s ovim svojim bar znaš na čemu si.
Link to comment
Share on other sites

Evo megane je pokretan, samo su ispusni ventili otisli, tako da su oni zamijenjeni, glava je bila na obradi i ispitivanju i sve je ok. Naravno brtve sve nove. U servisu kazu da radi ko urica i da je bolje nego sto su ocekivali. Nadam se da ce tako i ostati.

Link to comment
Share on other sites

4500, al u cijeni je i zupcasti i novi akumulator(taman u razlici cijene drugih 8 ventila koji su ok, pa nisu mijenjani)

Link to comment
Share on other sites

A mogao si motor kupiti o kojem ne znaš ništa. Jos i remenje i rad.. Bolje je ovako. Sretno

Link to comment
Share on other sites

Upravo to. Hvala Dado, sretno starom koji vozi taj auto. Moj megane toci i vozi :) nadam se da nisam zacoprao sad :D

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.