Jump to content

Cruise control, tempomat problem


partytime

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Imam Grand Scenica s tempomatom, koji mi zadaje probleme. Bez ocitog razloga se iskljucuje, nekad radi bez problema, nekad ga nemogu ukljuciti. Mehanicar trazion kvar i za sada nije uspio naci. Mjenjali smo senzor kocnice, probali drugu zavojnicu volana (mislio da se traka izlizala).

 

U poziciji Speed limiter radi bez problema jedino U Cruise control poziciji zadaje probleme.

 

Ako ima neko neko iskustvo sva pomoc je dobrodosla.

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Mozda senzor kod pedale kvacila? Dakle onaj prekidac sto bude pritisnut, kad je pedala kvacila pustena.

 

Buduci da sam imao problema sa visokom pedalom kvacila, testirao sam dokle ju mogu spustati distancerima. Rezultat je bio da ako stavim prevelik distancer i taj prekidac ne uhvati, cruise control mi se odmah iskljucuje tj. ne mogu ga ni upaliti.

 

Prekidac na koji mislim ti se dobro vidi na postu #15 u mojoj temi:

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/49624-visoka-pedala-kvacila-kod-20-dci/

Link to comment
Share on other sites

Takodjer i tipke mogu radit problem. Ja sam ih mjenjao.

Link to comment
Share on other sites

Mozda senzor kod pedale kvacila? Dakle onaj prekidac sto bude pritisnut, kad je pedala kvacila pustena.

 

Buduci da sam imao problema sa visokom pedalom kvacila, testirao sam dokle ju mogu spustati distancerima. Rezultat je bio da ako stavim prevelik distancer i taj prekidac ne uhvati, cruise control mi se odmah iskljucuje tj. ne mogu ga ni upaliti.

 

Prekidac na koji mislim ti se dobro vidi na postu #15 u mojoj temi:

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/49624-visoka-pedala-kvacila-kod-20-dci/

Ako bi bio senzor kod kvacila nebi onda imao i problema s paljenjem, odnosno nebi registriralo da sam pritisnuo kvacilo te nebi palilo auto. Jesam u pravu ili...

 

 

Takodjer i tipke mogu radit problem. Ja sam ih mjenjao.

Ako su tipke problem jel bi iskljucivalo u voznji, dakle kad je sve podeseno i auto sam regulira gas??

Link to comment
Share on other sites

Hm neznam, ali meni je bilo primjer kada vozim na tempomatu i zelim smanjiti brzinu. Ako sam drzao tipku minus onda mi je iskljucio tempomat. Tako da....svasta je s ovom markom vozila moguce.

Link to comment
Share on other sites

Naguzio sam se i otisao u garazu i probao.

Uglavnom, prekidac o kojem sam ja pricao nema veze s paljenjem. Auto mogu upaliti tek kad kvacilo stisnem do kraja, dakle ima jos negdje neki senzor/prekidac.

Da li auto mozes upaliti ili ne da se lijepo vidjeti po tome jel ti svijetli tipka Start/Stop, pa se poigraj malo i ti s tim.

Ja jos uvijek tipujem na ovaj prekidac. Mozda bi ga se dalo "prebrikati", pa ga tako istestirati.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.