Jump to content

Laguna 2 podizac stakla zadnjih vrata


mere

Recommended Posts

Ako netko zna šta bi moglo biti ,otvarajući prozor kao da je nešto preskocilo kad vrti i sada neće da podiže i spušta prozor a staklo se da podići i spustiti ručno ,odakle krenuti?

Link to comment
Share on other sites

Iskočile su sajle iz one plastike za namatanje? Prvo bi trebalo skinuti oblogu vratiju :)

Link to comment
Share on other sites

Nema on sajle na stražnjim vratima.

Pukla je plastična kopča na koju je zakačeno staklo i zato mu sada puž mehanizma vrti u prazno.

Evo gdje je kopča:

 

post-14075-0-59940700-1432885198_thumb.j

 

A evo dio na kopči koji je puknuo (šuplje sa navojima po kojima kliže puž podizača i tako pomiče staklo).

 

post-14075-0-77597200-1432885206_thumb.j

 

Ove kopče imaš za kupiti na ebayu.

Link to comment
Share on other sites

Dragan je kao i obično u pravu. :)

Nema sajle na stražnjim podizačim, a taj plastični komad je puknuo 100% (ista stvar se dogodila meni kad sam žurio na "meet" sa dadom i draganom u Vrliku). Može ga se kupiti na ejebu, ali ja sam našao cijeli podizač (kao novi) s elektronikom za 150 kn te isti kupio.

Link to comment
Share on other sites

Meni 2 puta puknula plastika bas na to mjesto gdje sajla ulazi u plastiku, zadnji desni. Nijedan drugi podizac nije otkazao, e na prednjim levim kad podignem do kraja tiho se cuje neko ko pucketanje nakon podizanja, ali radi perfektno

Link to comment
Share on other sites

Hvala na uputama ,probao sam jučer skinut tapicerung al nisam nikako moga,odvida bi dva donja sarafa i ne vidim šta ih još drži

Link to comment
Share on other sites

Imaš ispod kvake za otvaranje okruglu maskicu i ispod je jedan krizni šaraf, samo budi spreman da se napatis kod izvlačenja van, ovisi gdje ti se sajla zacvikala i dobro pazi da ti staklo ne padne dolje. Btw 99% ti je pukla i plastika koja se zakači na šajbi s podizaca

Link to comment
Share on other sites

Da bi skinuo oblogu osim dva vijka (torx) na dnu obloge imaš i vijak (kao što wild navodi) iza kvake. Također, potrebno je izvući plastiku prekidača podizača te povući plastični osigurač koji se ukaže nakon što se izvadi plastika prekidača podizača stakla.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

post-15978-0-10274100-1436639648_thumb.j

Da ne otvaram novi topic, ovo je posljedica spuštanja zadnjeg desnog podizaća.

Izašla sajla van. Rukom dignuo prozor i sad drži, ali ružno izgleda

Vjerojatno ću morati nabaviti kompletni drugi mehanizam

Link to comment
Share on other sites

Netreba ti drugi mehanizam....samo ona plastika iz posta od DraganaST.

Na toj spirali ti je ostao komadić plastike...bijeli komadić cijevi na vrhu.

Njega skineš i staviš novu plastiku i podizač radi dalje kao da se nije ništa desilo

Link to comment
Share on other sites

Imaš tu plastiku kupiti na ejebu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Danas došle nove plastike

post-15978-0-55163400-1438186101.jpg

Trebam li obratiti pažnu na nešto posebno. 

Radim to prvi puta.

Kako se vidi na slici gore i sajla je hrđava

Ja bi to probao što više očistiti

Vidjet ću pravo stanje stvari , tek kad skinem oblogu

 

Link to comment
Share on other sites

nije sajla hrđava,nego je to neki spzžvasti materijal, vjerojatno da ukloni nepotrebne zvukove prilikom podizanja i spuštanja prozora. ja sam to dodatno namazao sa mašču i to je to, zasad 5mj radi super

Link to comment
Share on other sites

Sve zamijenio i podmazao malo vodilicu sa litijumovom mašću ( da lakše kliže)

Međutim sad se spušta i diže sporije nego lijevo zadnje staklo

Pošto još nisam vratio tapecirung ( moram kupiti par kopči koje su pukle)

što bi eventualno mogao napraviti da povećam brzinu

Osim podmazivanja vodilica sa silikonskim sprejem

Link to comment
Share on other sites

Sve zamijenio i podmazao malo vodilicu sa litijumovom mašću ( da lakše kliže)

Međutim sad se spušta i diže sporije nego lijevo zadnje staklo

Pošto još nisam vratio tapecirung ( moram kupiti par kopči koje su pukle)

što bi eventualno mogao napraviti da povećam brzinu

Osim podmazivanja vodilica sa silikonskim sprejem

Sporo ti se kreće zato što je ta plastika "na knap" s vodilicom. Trebat će joj vremena da se "izliže", ili je ti malo izbrusi.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa ,meni je danas puknila najvjerojatnije isto ta plastika na zadnjem lijevom,jeli se ima to gdje u Splitu kupiti?????

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipa ,meni je danas puknila najvjerojatnije isto ta plastika na zadnjem lijevom,jeli se ima to gdje u Splitu kupiti?????

Vidi na njuškalu, ali oni ti opet naruče sa ebaya pa tebi prodaju po malo večoj cijeni

Link to comment
Share on other sites

Bas ne zanima obzirom da imam 3D printer koliko bi plastika isprintana na njemu dugo izdržala ....

Link to comment
Share on other sites

ako ima netko da nacrta taj dio da ga isprintam pa prvi kojem pukne neka ugradi i javi da li je funkcionalno... ako uspije ustedjet ce ljudi lovu za kupovinu novih...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da ne otvaram novi topic, rastavio sam danas zadnja lijeva vrata, motorić podizača radi, ali je plastični dio puknut.

Pošto imam zamjenski krenem ja u akciju, međutim sajla se na miče. Pobjegla je unutra i nemogu je nikako dobiti da proradi tj da ide gore-dole. Postoji li način da se oslobodi sajla ili ću morati kupovati cijeli novi komplet

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novi topic, rastavio sam danas zadnja lijeva vrata, motorić podizača radi, ali je plastični dio puknut.

Pošto imam zamjenski krenem ja u akciju, međutim sajla se na miče. Pobjegla je unutra i nemogu je nikako dobiti da proradi tj da ide gore-dole. Postoji li način da se oslobodi sajla ili ću morati kupovati cijeli novi komplet

Skini motor i odvoji onu bijelu plastiku, zatim namjesti sajlu i vrati tu plastiku i motor (mislim da torx ide). Ne moraš mijenjati cijeli komplet.

Link to comment
Share on other sites

Probat cu to tako napraviti.

Ako ne uspijem, a nadam se da hocu dobio sam broj covjeka koji mi to moze sloziti. Hvala

Link to comment
Share on other sites

dok držiš prekidač podizača u jednu od pozicija, guraj sajlu prema unutra, jer je previše ispala van, pa kad nema graničnika na njoj onda nema ni limit dokle može ići, ne trebaš niš rastavljati. Tak je kod mene bilo oba puta, tj 3 puta, u rroku dva mjeseca mi je zadnji lijevi dva puta puknuo dok desni drži eto već skoro 8-9mj

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.