Jump to content

Clio II Hladnjak klime


CRN11

Recommended Posts

Medo imas kakvu ideju o kojoj cijeni se radilo i da istina je da na mostu imaju urezani navoji i to cu iskoristiti :) E sad, za ljetni setup ce biti celicna mreza, a kad napravim dobar design ide lim sa rupama za zimski set up jel glumim leteceg Finca po snijegu.

Zrmi druze ono sto sam ja ubo je od firme Nissens made in Denmark, rekose mi ova ekipa da je to good, nije bas kinez ili naljepnica laze :)

Link to comment
Share on other sites

A jesi mozda mijenjao gumice na cijevima od klime?

Link to comment
Share on other sites

Jeste imali ovakvih gumica ako jeste gdje ima za nabavit?

post-14758-143661872371_thumb.jpg

post-14758-14366187264931_thumb.jpg

post-14758-14366187301002_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nisu bile takve, a da ti ne objasnjavam nasiroko i strucno reci cuti da su oblika one na kondomu samo puno manja ahahaha :) i stavio mi Živac lubrikant na gumice, veli da bolje klizne gumica i da se ne precvika, valjda zna sta radi :) (stvarno se time gumica tocnije njih 3 maze) i kupuju se na veliko sortirane po velicinama, sto vjerojatno ima svako tko se bavi klimama pa od njega uzmete za koju kunu.

Link to comment
Share on other sites

Jeste imali ovakvih gumica ako jeste gdje ima za nabavit?

te gumice imaš u Anet-u...  samo nisu jeftine.... cca 50kn komad   baš neki dan uzimali

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio prosle godine set tih gumica za klija u štarkelju, mislim da je bilo oko 200 i nešto kn. 5-6 ih se dobilo u kompletu.

Link to comment
Share on other sites

Medo imas kakvu ideju o kojoj cijeni se radilo i da istina je da na mostu imaju urezani navoji i to cu iskoristiti :) E sad, za ljetni setup ce biti celicna mreza, a kad napravim dobar design ide lim sa rupama za zimski set up jel glumim leteceg Finca po snijegu.

Zrmi druze ono sto sam ja ubo je od firme Nissens made in Denmark, rekose mi ova ekipa da je to good, nije bas kinez ili naljepnica laze :)

 

Mislim da je cifra bila 800-1200kn jer ovisi o tome kakav most i prednji branik imaš, a ima i više vrsta. Rekli su da dođem s autom da pogledaju rupe pa će točno znati. Za RSa je recimo bio manji i pokrivao je samo prostor ispod kartera i birača brzina, a taj paše na rupu na moj auto.

 

Navodno je dobro imati ga po zimi i po ljeti jer osim što fizički štiti bolje usmjerava zrak kroz prostor motora. Uz to motor ima manju buku kad je to montirano.

Link to comment
Share on other sites

U Puli nisam nasao identicne nego sam nasao univerzalnu priblizno slicnu ali jos uvijek sam u potrazi za tim gumicama

Link to comment
Share on other sites

Majko mila te gumice ko da su od zlata bar ove vase, evo lim izrezan i posavijan prema kartonskoj šabloni, sutra busim rupice za ventiliranje donjeg dijela hladnjak gdje ce shield biti, pripasavam i oblikujem, tj. bavim se designom, a mozda i ofarbam, ak nadjem crnu boju kod druga Borne ahaha :)

Da se neki ne pitaju zasto to, ja na autu zbog toga gdje ga teram je maksimalno pojednostavljen, skinulo se apsolutno sve sto se tice unutarnjih plastika iznad kotaca, svih pi2darija koje mi otezavaju montiranje lanaca, ciscenja snijega, blata opcenito odrzavanja auta nakon izleta.... pa zato zasticujem vazne stvari.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Jesi li razmislio o nabavi auta koji je predviđen za teren?  :D

 

Onako iz iskustva, svi obični auti koje se na poslu koristilo za offroad su se malo po malo strgali. Ne znam gdje se sve voziš, ali za snijeg, blato, šljunak i sl. su se koristile Nissan Navare, Mazde B2500 i sl. Nađu se godinu-dvije stare za 10000€ od propalih firmi praktički kao novi samo treba čekati :) Još si nakačiš vitlo naprijed i ništa te ne može zaustaviti! :D

Link to comment
Share on other sites

Budem nabavio, al kad zavrsim moto karijeru, a ne zelim se odreci usamljenih plaza, livada, proplanaka do kojih mogu doci po losijem makadamu, isto tako puno iskustva imam u voznji po kojekakvim mecavama i teskom vremenu te si auto prilagođavam prema iskustvu ja to zovem estetika ruznoga, kad nitko ne ide mene mogu zvati i zovu jer ja idem, sto od prijatelja sto od obitelji, sve aute koje sam posjedovao ocerupam i koristim do iznemoglosti, ali i puno odrzavam u svakom pogledu i imam kurton garazu pa samo stanu ova dva vozila, nista vece :)

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.