Jump to content

Ksenon - kako i čime zamjeniti?


morrak

Recommended Posts

Ti imas Bi xenon koliko znam.

Ili nisu dobro namontirali ili je žarulja nekvalitetna pa je izvor svjetlosti van fokusa.

Mijenjao sam xenon na nekoliko auta i sa originalima nije bilo problema, ali sa kinezima skoro uvijek.

Ako ne pretjerujes sa silom kod promjene nikad se visina ne zezne.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo preko njuškala kod cro-xenon Philips pod original znači poslao mi je neko smeće.da bi xenon je kod mene na lijevoj strani su skidali cjeli far za promjenit a na desnoj nisu

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam informiran Cro xenon ima dobru robu i ne prodaje muda pod bubrege.

Koliko sam shvatio tebi duga nisu puno duža od kratkih ili je nešto drugo?

Link to comment
Share on other sites

Da a i kratka mi dosta slabo ko da je onaj fokus odmah ispred auta 30 cm a ovako kad gledam u svjetla izgleda da svijetle dosta jače nego stare

Link to comment
Share on other sites

Nešto su zeznuli kod montaže pa nivelacija ocito ne radi kako treba.

Treba spojiti na clip pa odraditi reglažu. U ovlaštenom uzimaju 200-250 kn za to, bar su prije.

Osim ako nisu kod montaže leće odvojene od motorića za vertikalnu nivelaciju.

Link to comment
Share on other sites

Bio u servisu tamo sve oko pokazuje osim što izgleda kao da su leće zaprljane pa malo lomi svjetlost to se sa starima nije vidjelo ili su žarulje banana

Link to comment
Share on other sites

ak su ti zamucene "mljecne" lece onda imas problem da je nesto izgorilo u lecama, uglavnom to bude chrom s samih leca

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ak su ti zamucene "mljecne" lece onda imas problem da je nesto izgorilo u lecama, uglavnom to bude chrom s samih leca

To izgleda ovako?

IMG_0586.thumb.jpg.d5fe1a1b5fe7fba6ba7d3 IMG_0587.thumb.jpg.212236d2bf916e0b2825e

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

na ljevoj slici se vidi da, a na desnoj nisam 100% lakse se vidi po danu s ugasenom svjetlima.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I problem je samo bio u nestrucnoj montazi u ovlastenom servisu

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zao mi je sto nemam sliku prije nego je rijeseno to se nije vidilo nista sa dugim ili kratkim nije se vidilo nista svjetla ko na yugicu

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

I problem je samo bio u nestrucnoj montazi u ovlastenom servisu

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Kad sam pročita da ti je cro xenon proda "s**nje" i da si u ovlaštenom ugradia, odma san pomislia da su nešto sjebali na servisu. Procitam do kraja vidi čuda. Opet u ovlaštenom sjebali hahah

Link to comment
Share on other sites

Ti si žarulje uzeo od Cro xenona i montirao ih u servisu?

Pa ti nije radila automatska regulacija?

Što su sve uspijeli napraviti?

Link to comment
Share on other sites

Radila je nivelacija nego su svjetla lose svijetlila pa se nije vidilo da radi nivelacija

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

evo zanimljivi video kako očistiti leće na farovima meganea 2

 

Link to comment
Share on other sites

krivo si razumio, on ih ne cisti, nego pokazuje ostecenje i zamjenjuje ih novima (reflektirajuci dio mislim) staklo se lako ocisti

Link to comment
Share on other sites

mislim na leću kako je očistio, ne reflektor, iznutra je prašnjava

Link to comment
Share on other sites

a vidi test magnetom na žarulje original 

 

 

još jedan način:

 

 

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.