Jump to content

Zamjena zadnjih diskova


tomislavwarm

Recommended Posts

To je tuzno da ne rade (ili ti ni ne primetis kad odmaste) zrmi a ne glupost ovo sto mi pricamo.. Prodji po disku s prstima dok je nov pa ces osetiti kolko je mastan. Plocice su jako porozne, i prvo kocenje i svu tu mast plocice upijaju u sebe, skripanje moze biti jedan od simptoma.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja nikad i nikad problema... u servisu jesu s brake cleanerom, ali mi diskovi nisu izgledali masni... sve to izgori :D

Kad procvile, kupim druge

Link to comment
Share on other sites

Neznam koje diakove uzimate, ali moji original Brembo nikad masni nisu bili. Ni jedan.

Link to comment
Share on other sites

Brembo, trw... Nemora uopste biti mast kao mast moze biti i lak ili neki drugi zastitni sloj koji MORA da se ukloni s diskova jer kontaminiraju pakne.

Evo vam s brembovog kataloga

www.bremboaftermarket.com/En/Car_Disc_Catalogue/Instructions_Installation.aspx

"7. Carefully clean the discs prior to installation; it is absolutely essential that there should be no traces of oil or grease on the braking surfaces. These could contaminate the brake pad friction material and negatively affect braking performance. "

Link to comment
Share on other sites

Hahahahahahahahahaha. Disk obavezno odmastiti nitrom ili necim drugim. Kad se skine stari disk, dosjed na koji ide novi disk obavezno ocistiti, jer moze nakon nekog vremena poceti tresti. To je sve zajedno 10min posla, i ko na tom skrtari bolje da ni ne pocinje to raditi.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

Eto naso u galeriji slucajno sliku...nakon 2 kocenja vec su bili sjajni i koce vrhunski.al da je ona verzija di je mast ili tako nešto pocistio bih prije montaze

post-16259-0-24025500-1439218759_thumb.j

Edited by Vox2
Link to comment
Share on other sites

Ovo na slici su diskovi koji se ne odmascuju. Na njima je metalni premaz koji se ne skida prije ugradnje. Skine se tokom kocenja. Ate rules.

Link to comment
Share on other sites

Mijenjaš ih kad odu (bude savijen ili kao kod mene oštećen)... Ili  kad čuješ ležaj... ja sam na nekih 70 000 km promijenio zadnje (cca 2 godine mi trajale) ,

Link to comment
Share on other sites

Nemojte na break cleaneru stedjeti. Kosta 15 kn a stvar je fenomenalna. Imao sam prosutog ulja na kucistu filtera na corsi. Pospricao i nisam vjerovao kako to cisti. Odmah je sve isparilo i osusilo se. Sad sam diskove na FIAT pospricao. Smeca izaslo hrpa 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moji diskovi su crni skroz mislim da su dosli do dno dna ?. 

Zanima me kolika je cijena za zadnje diskove? Hvala

Link to comment
Share on other sites

Racunaj oko 100€ po komadu

Plus ruke da ti slozi neko

Link to comment
Share on other sites

za diskove bez ležajeva još nekako,ali sa ležajevima je 100 € po kom bar u hr, u de je već druga priča....

Link to comment
Share on other sites

Zadnji diskovi sa ležajevima, SNR za Megane II su oko 700kn/kom. Naravno, postoji i jeftinija varijanta koja je oko 600kn. Govorimo o MPC bez popusta.

Link to comment
Share on other sites

s lezajem? 

Da, s ležajem, koji je isti kao na originalnoj verziji, SNR. NTN-SNR - KF155.77U

www.auto-teile-service24.de

Edited by direstraits
just for the fun of it
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Taman da pogledam, kad ono cirilica. Nis ne razumem. :hahahe:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na serafcingu zavario 2 bubice i kako vrtim navoj tako se vraca unutra..

Pase mi i za megana i clia...

Megan ima 4 zareza clio 2 ...

Al dovoljne su 2 bubuljice nasuprotne i mozes sve onda.Snađi se druže :)??

 

 

Link to comment
Share on other sites

Taman da pogledam, kad ono cirilica. Nis ne razumem. :hahahe:

gledaj video, uzmi google translator, slušaj ruski, ima i sličnih riječi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.