Jump to content

Novi Megane GT


Mišo227

Recommended Posts

Objasni što je pojam raketa? Ispod 3s to 100km/h onda ima samo par raketa na svijetu.... 

Nije da me smeta izjava, zato što vozim taj model megana sa 175ks, nego što auto stvarno dobro ide u višim brzinama.

Isto ko i gore Zrmiju...isključivo ste obojica, ako mi 8.5 do 100 danas nije WOOW i nije mi za RS oznaku >> onda mora biti ispod 3 do 100 da bi ja bio zadovoljan.

Nisam rekao da ne ide auto dobro. Referirao sam se na brojke i cinjenicu da ako 175dci zasluzuje nositi RS oznaku onda moze i ovaj novi. Podjednako jesu ili nisu RS-ovi.

Znamo svi sto RS oznake danas znace u auto-svijetu i kakve performanse ih uglavnom prate. Ako je za vas to 175 snazan motor u 1470kg karoseriji onda ok, tko sam ja da vam kradem pravo na to misljenje.

Zabrijali smo u OT pa ne bih dalje u raspravu...a i ne zelim da se netko osjeca povrijeđen jer skupo placeni, dovoljno snazan i dobar auto ne svrstavam medju sportase.

Edited by Coupe RS
Link to comment
Share on other sites

DCI 175 je  vizualno i mehanički bio identičan 225 osim što je pod haubom bio dizel, ovi današnji fejk RS-ovi imaju samo bedž i velike felge. Neka mi oproste bogovi oktana, ali ako izgleda, drži i koči ko RS, a ide 7 dužina slabije, ma nek se zove RS. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ima li šta između Formule1 i 175dci-a...hehe. Interesantno...za 172/182/197 nisam nikad vidio da si rekao da su rakete a svi redom imaju 6.9 do 7.2 do 100. Taj Megane ima 8.5 ili 8.7 (takve podatke nasao...8 2 samo za 0-60mph) i 1470 kg (sorry sto sam zaokruzio na 1500) i po tebi razvaljuje cestu.

Ima dosta okretnog momenta...360 naspram 300 (225 RS) ali znatno manji iskoristivi raspon okretaja i manju snagu i zato je cca 2 sekunde sporiji od 225 u sprintu. Ali ti bi njega radije nego turbobenzinca. Ok...ukusi. 

Htio sam reci da ako po tebi 175dci zasluzuje RS znacku...onda ju zasluzuje i ovaj novi Megane. 

;)

nemoj se hvatat doslovno za riječ "raketu". A malo pazljivije procitaj moj post nakon Reneovog gdje sam aludirao na to kada su poceli sa tom znackom i na dizelu. 

Link to comment
Share on other sites

Potpis na Mladena.

Clio 197 dijeli neke dijelove ovjesa sa Traficom.

Znači li to da uskoro mogu očekivati RS Traffic sa 175ks i 2000kg?

Link to comment
Share on other sites

Rene pa nas ni nije pravi RS kad ima spone od traficca hahahahha. Tj krajnike spona.

Renault sport znackica nije tu radi izgleda. Ok nije to RS pravi ali ocito je da su njihovi radili na ovjesu i sl. Kad sam vozio Megana karavana svakako sam osjetio dosta tvrdji auto, direktniji upravljac, sjedala bolja. To mozda nisu nekome dijelovi za RS oznaku ali jbga oni su radili na autu. U svakom slucaju auto je prekrasan,boja je pun pogodak, ja jedva cekam jesnog na test da ga provozam :-)

Link to comment
Share on other sites

rs175 je rs 10x vise od npr zadnjeg clia, a onome tko je gleda samo na papiru ubrzanje do 100 i to mu je jedina mjerna jedinica za sporta....

 

jbt dci175 dijeli apsolutno sve s 225 osim masine. a sta ima npr zadnji clio sport... vratili su se na obicne celjusti, obican ovjes malo "tweak-an" itd... nis posebno jedino eto malo sportskiji osjecaj... 

Link to comment
Share on other sites

ima tko vise informacija za ovaj 1.8T za RS? bas sam se nadao da ce ostat na 2.0 da mogu doc na 300+ks, posto vidim da svi idu u tom smjeru sa snagom...cak focus rs je presao na 2.3...mah...valjda ce biti biturbo onda xD

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.