Jump to content

Koje Elf ulje?


morrak

Recommended Posts

Što je potrebno za saznati koje ulje ide u auto? Broj šasije?

 

Uglavnom, trebam prvo ulje mijenjati na svojoj Laguni i nemam blage dal ide "Evolution 900 SXR 5W40" koje točim u Clia ili "Solaris 5W30" za DPF...

I koliko ulja trebam (našao sam neku tablicu di kaže 6,6L + 0,4L u filter -> znači 7L)?

 

Laguna 3 Grandtour 2.0dCi 150KS 2008.

 

I bonus pitanje: Je netko uspio promjeniti filter putničkog prostora bez skidanja suvozačkog pretinca?

Edited by morrak
Link to comment
Share on other sites

Sipaj full sintetiku od elfa i basta tj bez puno filozofije. Filter je bolje skidati sa skinutim pretincem jer s usisivacem onda mozes pristupiti rupi lakse da bi usisao glomazno smece koje nije ostalo u filteru. Za kolicinu ulja zi mogu sutra pogledat ali mislim da je 6l dosta.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije par dana mijenjao filter klime nije ti neki problem za skinuti pretinac a dosta je lakše pristupit za izmjenu filtera,za ulje u mene je 2.0 dci 175ks ide 8l ulja i ide 5w30 jer ima dpf

Link to comment
Share on other sites

Ma i jedno i drugo je full sintetika, samo je pitanje dal ima DPF pa ide Solaris koji je rijeđe ulje ili nema pa može SXR.

Kolko može ulje stajati? Tj. ako kupim sad 3x5L i iskoristim 7 (kantu i pol) jel može druga kanta i pol stajati godinu dana u garaži a da se "ne pokvari"? (Znači dal neotvoreno može stajati i dal jednom otvoreno može stajati)

 

Jel treba kantu ulja promuckati prije, tj. jel sedimentira ista od stajanja? Znam da je bio neki toppic da se zna bijelo nesto sedimentirati ali da kao nije pametno muckati ulje...

 

Ima tko upute za skidanje/vracanje tog pretinca?

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim SXR jer nemam dpf. Netreba promućkati, ta nije jogurt, a za pretinac neznam, to mi radi meho.

Link to comment
Share on other sites

Ma i jedno i drugo je full sintetika, samo je pitanje dal ima DPF pa ide Solaris koji je rijeđe ulje ili nema pa može SXR.

Kolko može ulje stajati? Tj. ako kupim sad 3x5L i iskoristim 7 (kantu i pol) jel može druga kanta i pol stajati godinu dana u garaži a da se "ne pokvari"? (Znači dal neotvoreno može stajati i dal jednom otvoreno može stajati)

 

Jel treba kantu ulja promuckati prije, tj. jel sedimentira ista od stajanja? Znam da je bio neki toppic da se zna bijelo nesto sedimentirati ali da kao nije pametno muckati ulje...

 

Ima tko upute za skidanje/vracanje .Ja sam po ovom skidao. www.sogefifilterdivision.com/catalogues/import/notices/N207.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svojevremeno na upit uvoziniku (Jasmin maziva) gdje mogu kupiti ELF SXR, dobio odgovor da mogu koristiti i ELF NF, jer je to u biti isti/slican proizvod. Samo jedno ima Renaultovu normu, a drugo nema. I vodjen time, koristim ELF NF zadnjih 100.000 km. Motor je isti kao kod tebe: 2.0 dCi, 150 KS. U njega stane 6,7L ulja. Moja nema DPF filter.

ELF NF mozes kupiti gotovo svugdje.

ELF NF.png

Link to comment
Share on other sites

Što je potrebno za saznati koje ulje ide u auto? Broj šasije?

 

Uglavnom, trebam prvo ulje mijenjati na svojoj Laguni i nemam blage dal ide "Evolution 900 SXR 5W40" koje točim u Clia ili "Solaris 5W30" za DPF...

I koliko ulja trebam (našao sam neku tablicu di kaže 6,6L + 0,4L u filter -> znači 7L)?

 

Laguna 3 Grandtour 2.0dCi 150KS 2008.

 

I bonus pitanje: Je netko uspio promjeniti filter putničkog prostora bez skidanja suvozačkog pretinca?

elf evolution fe  norma rn0720, 5w30. solaris je staro ulje i vec se mislim 3 god ne proizvodi. ako je DPF

kako saznati jel ima dpf? ako ima iza vidljive dvije ispušne cijevi onda ima dpf

ako su skrivene i vide se tek kad se sagne pod auto onda 99% nema.

moraš točno saznat koliko ulja ide jer taj motor ima jedno 8 različitih kapaciteta ulja. s obzirom na godinu i 150ks  najvjerojatnije je ovih 6,6, kod mene ide preko 8.

 

filter se može promjenit bez skidanja, u servisu uvijek mi naprave bez skidanja, ja osobno to ne radim.

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Ako ima DPF onda ide ELF Evolution Full-Tech FE 5W30.

Obrati pažnju da bude identičan naziv.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na ogovorima i uputama :)

 

Ako netko još zna kako se razlikuje da li imaš ili ne DPF? Jel negdje piše ili kako?

Link to comment
Share on other sites

elf evolution fe  norma rn0720, 5w30. solaris je staro ulje i vec se mislim 3 god ne proizvodi. ako je DPF

kako saznati jel ima dpf? ako ima iza vidljive dvije ispušne cijevi onda ima dpf

ako su skrivene i vide se tek kad se sagne pod auto onda 99% nema.

moraš točno saznat koliko ulja ide jer taj motor ima jedno 8 različitih kapaciteta ulja. s obzirom na godinu i 150ks  najvjerojatnije je ovih 6,6, kod mene ide preko 8.

 

filter se može promjenit bez skidanja, u servisu uvijek mi naprave bez skidanja, ja osobno to ne radim.

 Ja sam prošle godine u 2. mjesecu kupio solari 5w30 u Sloveniji i tek se sredinom godine prestalo "proizvoditi", to dobilo je ulje drugi naziv. Elf evolution (ima dolje na dnu gdje još uvijek piše solaris. Ako imaš DPF/FAP onda to ulje. Ali nisam siguran da taj od 150ks ima DPF. Otiđi do mehaničara neka ga spoji na komp pa će vidjeti valjda. Ako mogu skinuti tu grešku prilikom uklanjanja DPF trebali bi ga i vidjeti.

U mojeg ide 7,4l  2.0dCi 175ks.

Link to comment
Share on other sites

 Ja sam prošle godine u 2. mjesecu kupio solari 5w30 u Sloveniji i tek se sredinom godine prestalo "proizvoditi", to dobilo je ulje drugi naziv. Elf evolution (ima dolje na dnu gdje još uvijek piše solaris. Ako imaš DPF/FAP onda to ulje. Ali nisam siguran da taj od 150ks ima DPF. Otiđi do mehaničara neka ga spoji na komp pa će vidjeti valjda. Ako mogu skinuti tu grešku prilikom uklanjanja DPF trebali bi ga i vidjeti.

U mojeg ide 7,4l  2.0dCi 175ks.

ja sam tu informaciju dobio od glavnog uvoznika, jasmin maziva.

 

tako je, solaris je sada fulltech fe. uvijek mi cudno kako je to ulje "vodeno" ali ako je specificirano za rn valjda je dobro

Link to comment
Share on other sites

Kupio ja 15L SXR-a.

 

Ako netko iz Zg treba Lagunu natočiti, imam pola viška. Ako ne, Clio će za koji mjesec popiti petardu :)

Link to comment
Share on other sites

Usput jedno pitanje kad smo u toj temi:

Uskoro radim veliki servis na dCi 175ks motoru. Pa me zanima šta se sve mijenja na velikom servisu osim ulja, filtera i mikroremena? Nisam još na tim motorima to nikad radio pa zato pitam.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Set kanalnog remena (remen, natezač, rolica, pogledati stanje remenice radilice i po potrebi promjeniti i to - remenica košta ko sve ostalo zajedno)

Antifriz se mijenja redovno svake 2 godine, tak da to ne spada pod veliki servis nego kad naiđe

Filtri (ulje, motora i kabine, goriva) i ulje - standardni godišnji trošak

2.0dCi motori imaju lanac tak da se ne mijenja ni pumpa vode osim ako ne procuri

Link to comment
Share on other sites

Koje "sve"?

Pumpa vode se ne mijenja -.-'

Cijena je u eurima: još imam popust na sve cijene 20%

ULJE 8 L ELF EVOLUTION   =  69,90
FILTER ULJA                       =   10,00
FILTER GORIVA                  =   38,00
SET KANALNOG REMENA  =  129,00
REMENICA RADILICE         =  125,00
PUMPA VODE                    =    46,00
Edited by F1CO
Link to comment
Share on other sites

Meni su rekli da kad je lanac da se vodena mijenja jedino ako počne puštati. Da nema smisla ju preventivno jer nije dio koji je jako podložan rikavanju.

 

@F1CO: Ulje i filter ulja su ti i s popustom skupi. Mijenjao ja prošli tjedan pa znam. Imaš kod nas po 5€ litru ulja.

Kanalni i remenica mi se tu negdje čine cijene OK

Pumpu vode nisam mijenjao.

 

Fale ti filtri zraka motora i kabine. Za kabinu obavezno onaj s ugljenom (tih desetak kuna a velika razlika :) )

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.