Jump to content

Disk pločice škripe


TheLemon

Recommended Posts

Ne znam stvarno, felge su sive, ne baš nove pa se na njima to i ne vidi jako. A u zadnje vrijeme mi ga ionako jedino kiša pere :)

Javim ako primjetim koji je stupanj zmazanoće textar pločica.

Link to comment
Share on other sites

Da li ste baš imali problema sa Ferodo ds2500 na brembo diskovima? 
Meni su pločice istrošene pa ih uskoro namjeravam mjenjati a i rade mi oštećenja na diskovima (svim 4) i na njima su sve ferodo pločice.

 

THnx

Link to comment
Share on other sites

Ne, to su bile Ferodo Premier pločice na Ferodo Premier Diskovima.

To je ovo tu;

http://www.ferodo.com/en-gb/ecatalogue/renault/twingo-i?body=hatchback&litres=1.2-petrol&myear=08/2004-

Škripilo je pri laganom kočenju (zvuk kao fućkanje koji traje koliko traje i lagani pritisak pedale), i općenito slabije kočilo nego sad s Textar pločicama, a prvo mokro kočenje onda i sad je stvarno drastična razlika.

Link to comment
Share on other sites

Ferodo Premier su dosta tvrde disk pločice. Imao sam ih na starom autu. Također su mi lagano cvilile pri laganom kočenju. Kad bi jače stisnuo prestalo bi. To se javilo dan-dva nakon izmjene disk pločica. Čiščenje kliješta odnosno micanje bakrene masti je riješilo problem.

Brembo koji sad imam na Cliu  također treba jače stisnuti, ali kod jačeg ili naglog kočenja stane puno bolje nego originalne kočnice.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad vrtim film unatrag, u periodu Ferodo pločica sam nekoliko puta došao do ABS-a u naglijim kočenjima, što sa starim pločicama praktički nisam uspio kroz cijelu zimu i proljeće. Znam da sam zimus nakon nekog vremena što sam kupio taj auto krenuo isprobavati nagla kočenja da vidim radi li ABS uopće. S ovim Textarom je opet kao i prije Feroda, dobro koči, ali mogu i bolje regulirati kočenje.

Link to comment
Share on other sites

Ako ne krči ne znači da se ABS nije aktivirao ;) Navodno je to zato jer su pločice premekane pa se lijepe za disk pa ABS ne može fino dozirati i krči. Tako je i meni bilo sa tvorničkim TRW-om. Brembo mi zakrči tek prije nego se auto zaustavi, a zakoči puno polje.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

Stavi trw.

Ni s od skripanja dok ne dode do zeljeza

Potvrđujem. Kod mene naprijed kombinacija TRW/Zimmermann, a pozadi Textar/SNR i ništa ne škripi.

Link to comment
Share on other sites

evo, meni nakon 3 dana voznje, i to mozda cca 50km na dan, felge su pocele lagano crnit, cak i zadnja je dostat posrana. a nije da sam na kocnici non stop, kocim motorom u 70% slucajeva

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.