Jump to content

Brisači


Manix

Recommended Posts

Za svakoga tko traži preporuku o metlicama brisača. Ovo su Valeo Silence X-trim stari godinu dana. Inače njihove najskuplje metlice. I ovo je zadnji brisač, dakle koristi se svake prijestupne godine.

P.s. naprijed su njihov izravni konkurent Bosch Aerotwin (slične cijene) koji tamo stoje 2 godine, koriste se valjda 1000x više i nema ovakve sramote. Od Valea više ni V ne želim vidjeti.

f83257ead0162a507d9ce79da72e92c2.jpg

ffbafdc03c53bedec76db75f1138302b.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za Valeo pričam već par godina da ne valjaju pol pizde ladne vode.

Uglavnom ne ostavljaju crte prvih 4-5 mj.

Link to comment
Share on other sites

Moja iskustva s Bosch Aerotwin nisu ništa bolja... Treba nešto treće.

Sent from my LG G4

Link to comment
Share on other sites

Evo vidiš, meni sasvim drugo iskustvo. Bosch AT mi prvu crtu ostavile nakon 2 godine i to zbog oštre rupice na šajbi.

A treći izbor i mene zanima, možda UniTEC, ali o njima čujem oprečna mišljenja. Valjda i oni imaju nekakve serije tj. klase kvalitete.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Proizvodac auta preporuca izmjenu svakih 6 mjeseci , a vi bi to govance od tanke gume da vam traje 10 godina. How yes no.

Papatalk

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam da je susjed na Megu 2 iz 2007 imao original brisace do prije 1 mj. Uspio sam ga nagovoriti da konacno promjeni, pa je kupio original Renault kod Anđelka.

Link to comment
Share on other sites

Proizvodac auta preporuca izmjenu svakih 6 mjeseci , a vi bi to govance od tanke gume da vam traje 10 godina. How yes no.

Papatalk

Proizvođač auta je isto tako savjetovao i izmjenu ulja svakih 30tkm pa ljudi baš nisu dobro prošli. Problem je što te "preporuke" prolaze kroz lekturu 10 pari ruku od kojih vlasnici 9 pari ruku ne znaju razliku između osovine i vratila. Metlica traje dok zadovoljujuće briše staklo i amen.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Proizvođač auta je isto tako savjetovao i izmjenu ulja svakih 30tkm pa ljudi baš nisu dobro prošli. Problem je što te "preporuke" prolaze kroz lekturu 10 pari ruku od kojih vlasnici 9 pari ruku ne znaju razliku između osovine i vratila. Metlica traje dok zadovoljujuće briše staklo i amen.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

Ako je analogija s uljem, onda prepolovite i preporuku 6 mj za metlice ;)

Link to comment
Share on other sites

He he ... sećam se vremena kada sam bio klinjo i kada sam ja slušao priče tada starijih da metlice treba skidati uvek kada se parkira duže od sat vremena. Moj otac to nije hteo da čini ali su mnogi tada (šezdesete) to radili ... samo ne znam koliko su tada trajale. Znam dobro da ako pustim da pređe bilo koja preko leda na staklu možeš je posle ....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Alo ekipa, znam da je ovo već negdje objašnjeno. Ako netko zna na prvu molim link. Naime, počelo mi se događati ludovanje zadnjeg brisača (clio 2 storia) osobito kad pada kiša. Sada sam primjetio, kada su mi upaljeni brisači na intervalu i stisnem kočnicu, onda počnu divljati tj interval se smanjuje i rade skroz, kad pustim papučicu onda rade normalno intervalno. Inače imam ručicu sa onih par brzina intervala, međutim kad sam uhasio dnevna svjetla prestalo je i to raditi i sada je intervala prekidanja jednak tj ne mogu regulirati trajanje intervala. Ne vidim nigdje kontakte koje bih oprao ili očistio, nigdje mi ne dobija vodu auto ili barem ne vidim očito...

Molim iskustva i savjete!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kaj to znaci iskljucio dnevna svijetla na storiji?

Ja osobno kad sam dao da mi iskljuce automatsko paljenje svjetala mi je prestalo raditi intervalno regulirano brisanje. Pa sam se vratio i rijesili su u servisu.

Link to comment
Share on other sites

pa isto to što i tebi, dao da mi programski ugase automatsko paljenje svjetala, tada je prestao raditi i interval brisača i ne radi još uvijek... što tebi znači popravili su...?

 

Link to comment
Share on other sites

Znaci da su opet programski ukljucili intervalno, a svijetla nisu vise na automatskom modu, tj. na 0 su ugasena. Ne pitaj me kako je to dvoje povezano jel ne znam samo znam da mi je to dvoje "bilo" povezano.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja farbao mat sprayem bez primera, otislo sve u k... Nakon mjesec dana i dva pranja

 

Papatalk

 

isto i kod mene.

 

Da ne otvaram novu temu, kako da skinem ruku brisaca? Odvrnem, suvozacev skinem bez problema, a vozacev sam se cijeli dan je*o i nista. Imam i onaj za izvlacenje brisaca (puller) i nema teoretske, zapeko do bola. Jel ima ko kakvu ideju kak da ga skinem? Isto hocu ofarbat ga :/

Link to comment
Share on other sites

farbao bez primera ogulilo se za mjesec dana. Ofarbao lani s primerom pa s mat lakom i ništa se (još) nije ogulilo

 

piturane ruke 1.jpg

piturane ruke 2.jpg

piturane ruke 3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Imaš li neku preporuku kako da ih skinem ako su zapekli?


Kupio sam ovu glupost na ebayu http://www.ebay.com/itm/Car-Windscreen-Window-Wiper-Arm-Removal-Remover-Tool-Glass-Mechanics-Puller-SS-/222385468888?hash=item33c734f5d8:g:VYkAAOSwa~BYUA3B&item=222385468888&vxp=mtr i suvozačev ide dolje bez frke, a vozačev (radi kojeg sam i kupio tu glupost) neide nikako. Probao sam stisni-povuci, pa mrdaj lijevo desno i svašta, neide dolje da ga j*... Jučer sam par sati izgubio skidajuć ga, više mi nije do toga da ih ofarbam već ga samo hoću skinut jer me kopka hahaha

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

ako je to kvalitetan alat moralo bi ići. Vrtiš rukom ili ključem? Ruka nema baš silu potrebnu za to. Moje sam skinuo papagajkama, a postoji i dvokraki izvlakači kojima se to da izvući

Link to comment
Share on other sites

Pospricaj s nečim za otpustanje hrdje. Neka neko vrijeme odradi svoje pa probaj onda. Tvoj alat baš nije prejak, probaj ga vrtiti s klijestima.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samo paziti jako na sajbu da se slucajno ne oslonis pa da ne bi bilo kvrc :D

Najbolji penetrant je atf ulje i aceton (50:50% mjesavina) vise od wd40 itd.. Ako ne pomogne ovo grijanje itd

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To kaj ti je french pokazao i bez radapcigera nista znam iz iskustva, kod mene isto vozacev nije mrdao samo je malo problematicno ga uvaliti zbog malo mjesta i ne sjeda ovaj sredisnji navojni dio bas okomito na narezani dio poluga brisaca.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.