Jump to content

Laguna 1.9dci 88kw potrosnja


gojko

Recommended Posts

Pozdrav,

evo kupio Lagunu 1.9dci 88kw, 2004 godina i cini mi se da auto malo previse trosi.

Otvorena cesta na 150-160 na relaciji Sl.brod-Zagreb i potrosnja mi je bila 7.2 po rucnom izracunu.

Ali po gradu ispada 9 lit. I mislim da to nije normalno.

kako vama trosi?

 

hvala na odgovorima

pozz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gojko

    18

  • usrmaatre

    6

  • MilosB

    5

  • filipbabok

    4

To je to vise manje. Hladno i pokoja kraca relacija je 9 litara bez problema. Otvorenom cestom ne trosi puno ali autocestom na 150-160 je vec gotovo na 3000 okretaja i to je tih 7 litara.

Link to comment
Share on other sites

isti motor trosi 7.2 po bordu...laguna grandtour...po autoputu trosi 5.3 do brzine 150...

Edited by maracmarta
Link to comment
Share on other sites

isti motor trosi 7.2 po bordu...laguna grandtour...po autoputu trosi 5.3 do brzine 150...

E po bordu. Nemoguće da troši 5.3 do 150, jedino ako je netko gura pozadi. Moja zna po zimi trošiti u gradu 10,5 litara.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Meni je po bordu 10 litara....ali kad racunas pješke ispadne oko 9. 

Imao sam prije njega volva s40 sa tim dvi motorom ali 75kw i po gradu je pio cca 6.5!

Pa kak ovaj za17ks više troši 2.5 litre više.

Stari mi ima volva s60 sa 190ks i automatik i po gradu je 9-9.5!

Ova laguna troši ko smuk onda :)

Link to comment
Share on other sites

isti motor trosi 7.2 po bordu...laguna grandtour...po autoputu trosi 5.3 do brzine 150...

E po bordu. Nemoguće da troši 5.3 do 150, jedino ako je netko gura pozadi. Moja zna po zimi trošiti u gradu 10,5 litara.

Moguće gravitacija da gura pozadi, tj. možda si ulovio blagu nizbrdicu koju nisi ni skužio. A i kod mene na laguni brzinomjer uvijek pokazuje 10% više tako da valja i to imati na umu.

A ovo za grad - sve ovisi kakav je grad, koliko je zagrijan motor itd itd... tih 9 litara može biti puno a može biti i malo... 

Link to comment
Share on other sites

Sa otvorenom cestom se slazem...kao što sam rekao meni je na 160 trošila cca 7 lit.

I to je ok...

Ali ubija me grad.....

Link to comment
Share on other sites

Meni je po bordu 10 litara....ali kad racunas pješke ispadne oko 9. 

Imao sam prije njega volva s40 sa tim dvi motorom ali 75kw i po gradu je pio cca 6.5!

Pa kak ovaj za17ks više troši 2.5 litre više.

Stari mi ima volva s60 sa 190ks i automatik i po gradu je 9-9.5!

Ova laguna troši ko smuk onda :)

Je li phase 2? Odnosno je li Euro IV? Ako je phase 1 (Euro III) onda nema DPF.

Link to comment
Share on other sites

moja otvorene troši do 5.5L ,gradska vožnja nije kod svakog vozača ista, gradske vožnje još nikad nisam lagunu preko 6,5-6,8l natjerao da troši. 

 

Autoput 200km/h da troši 12l? svaka čast, ali 100km po autuputu na 200km/h da bi izračunao potrošnju okvirnu, to je čisto ubijanje motora. Moja do 140km7h, pun auto stvari, dva bajka na krovu, do 7litara potrošnje

Link to comment
Share on other sites

moja otvorene troši do 5.5L ,gradska vožnja nije kod svakog vozača ista, gradske vožnje još nikad nisam lagunu preko 6,5-6,8l natjerao da troši. 

 

Autoput 200km/h da troši 12l? svaka čast, ali 100km po autuputu na 200km/h da bi izračunao potrošnju okvirnu, to je čisto ubijanje motora. Moja do 140km7h, pun auto stvari, dva bajka na krovu, do 7litara potrošnje

Troši i moja 5.5 litara otvorene ako je vozim u 6-oj 75 km/h na ravnici bez uzbrdica. Može i 4,7 po bordu. Ako vozim normalno onda troši 7,5 litara kombinirano (grad/otvorena).

Link to comment
Share on other sites

moja otvorene troši do 5.5L ,gradska vožnja nije kod svakog vozača ista, gradske vožnje još nikad nisam lagunu preko 6,5-6,8l natjerao da troši. 

 

Autoput 200km/h da troši 12l? svaka čast, ali 100km po autuputu na 200km/h da bi izračunao potrošnju okvirnu, to je čisto ubijanje motora. Moja do 140km7h, pun auto stvari, dva bajka na krovu, do 7litara potrošnje

E ovo mi je već logično....

pa taj motor po gradu preko 7,5 nebi smio ici osim ako ga koljes od semafora do semafora...ali normalne voznje 7,5 je maximalno...

Jel nekome pada napamet šta bi mogao biti problem povećane potrošnje?

Link to comment
Share on other sites

Je li phase 2? Odnosno je li Euro IV? Ako je phase 1 (Euro III) onda nema DPF.

ph1 je...

koje onda ulje ide..tj. koja gradicija mora biti ?

Hvala

 

Link to comment
Share on other sites

ph1 je...

koje onda ulje ide..tj. koja gradicija mora biti ?

Hvala

 

Ako je Euro III onda RN0710, ako je Euro IV onda RN0720.

Link to comment
Share on other sites

ja koristim ELF 5w40, sa normom za renault i zadovoljan sam, na 15 000km nikad nije više od 4dcl popio ( najviše je popio kad je bilo u tih 15 000km oko 3000km autoputa i malo žešće vožnje, 301 500km imam trenutno )

Link to comment
Share on other sites

ja koristim ELF 5w40, sa normom za renault i zadovoljan sam, na 15 000km nikad nije više od 4dcl popio ( najviše je popio kad je bilo u tih 15 000km oko 3000km autoputa i malo žešće vožnje, 301 500km imam trenutno )

Znači onda kupujem ELF 5w40 sa gradacijom RN0710..

Hvala

Još samo da riješim potrošnju i na konju sam :)

Link to comment
Share on other sites

ja koristim ELF 5w40, sa normom za renault i zadovoljan sam, na 15 000km nikad nije više od 4dcl popio ( najviše je popio kad je bilo u tih 15 000km oko 3000km autoputa i malo žešće vožnje, 301 500km imam trenutno )

Elf 5W40 ne znači mi ništa. Koji Elf? Recimo Elf Evolution NF 5W40 uopće ne udovoljava RN0710 normi dok Elf Evolution 900 SXR 5W40 udovoljava.

Link to comment
Share on other sites

Od kuda si. Meni je prosecna po bordu trenutno na megane 2 ista kasina 12L, a prosjecna brzina 12km/h... Rijetko presaltam u 3cu. I to ga ibija. A zna trosit i 3.7 na nekoj duzoj relaciji tak da..

Link to comment
Share on other sites

Recite mi još pliz jel moje lagunče sa DPF-om ili bez...

Pitam zbog ulja....

ph1 je...

koje onda ulje ide..tj. koja gradicija mora biti ?

Hvala

 

Ps uzmi shell helix diesel ultra i prt u uho :D

Općenito prije 2005-e nema auta sa DPF-om. Uzmeš Mobil3000X1 ili Shell Ultra Diesel i doviđenja.

Link to comment
Share on other sites

Od kuda si. Meni je prosecna po bordu trenutno na megane 2 ista kasina 12L, a prosjecna brzina 12km/h... Rijetko presaltam u 3cu. I to ga ibija. A zna trosit i 3.7 na nekoj duzoj relaciji tak da..

Zagreb....

ako je njemu normalna po gradu 9 litara, onda taj motor k...ca nevalja. Kazem da volvo od starog od skoro 200ks autoamtik po zagrebu pije max 9.5....

Link to comment
Share on other sites

Jako zavisi kako vozis... Ako se ne zagrije...

Provjeri filter zraka kako stoji. Dal je katalizator zastopan itd.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.