Jump to content

Laguna 1.9dci 88kw potrosnja


gojko

Recommended Posts

Vozim ko prokleti penzioner...sve mi neugodno :) !

čim se priblizi 2200-2300 šaltam brzinu...

Auto dobro vuče i ništa nedimi

Znači filteri, katalizator,....jel još nekome nešta pada napamet ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gojko

    18

  • usrmaatre

    6

  • MilosB

    5

  • filipbabok

    4

Maf, map. Ako imas lambda sondu. Za takvu voznju je onda stvarno previse

Link to comment
Share on other sites

A velim ti previše...aj da ga cepam pa čovjek bi rekao...nije ni BMW 320cd toliko trošio, a njega sam fino cepao :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ček, jesi ti odvrtio barem pola rezervoara "od čepa do čepa" isključivo po gradu? Te brojke s BC-a ti nisu baš pouzdane uvijek :/

Link to comment
Share on other sites

Odvrtio sam 150 km i oso opet na benzinsku (bio je naravno pun prije kretanja). Opet napunio do kraja i eto računice. Po BC-u je cca 10 litara, po matematici 9....

Link to comment
Share on other sites

Meni Fiesta 1.5 sa 75ks po gradu trosi 7L uz prosjecnu brzinu 22. Laguna 9.5-10L, tako da se nemas sto buniti.

Slijedeci puta pogledaj prosjecnu brzinu i potrosnju pa napisi pa cu komentirati.

Link to comment
Share on other sites

Troši i moja 5.5 litara otvorene ako je vozim u 6-oj 75 km/h na ravnici bez uzbrdica. Može i 4,7 po bordu. Ako vozim normalno onda troši 7,5 litara kombinirano (grad/otvorena).

65 u 6oj se moreš voziti ravno 5sec ako usporavaš, a kao drugo dnevno radim 100km pa valjd aznam koliko mi auto troši, a ne pričam o tome koliko piše na boardu

Elf 5W40 ne znači mi ništa. Koji Elf? Recimo Elf Evolution NF 5W40 uopće ne udovoljava RN0710 normi dok Elf Evolution 900 SXR 5W40 udovoljava.

ELF sa REnault normom kao što napisah, nemam ulje kod sebe da mogu odma model napisati

 

EDIT: Ulje je ELF 900SXR 5w40 ( ipak nebi Anđelko iz Lagerosa dao nešto što nije za moj auto :) )

Edited by wildD
ULJE
Link to comment
Share on other sites

Idemo dalje sa pitanjima :)

Kak se skidaju lajsne sa vrata?

Zveckaju mi pa ih trebam skinuti i nekaj podbočiti sa nečim....

Link to comment
Share on other sites

65 u 6oj se moreš voziti ravno 5sec ako usporavaš, a kao drugo dnevno radim 100km pa valjd aznam koliko mi auto troši, a ne pričam o tome koliko piše na boardu

ELF sa REnault normom kao što napisah, nemam ulje kod sebe da mogu odma model napisati

 

EDIT: Ulje je ELF 900SXR 5w40 ( ipak nebi Anđelko iz Lagerosa dao nešto što nije za moj auto :) )

Njaprije nisam napisao 65, već 75 km/h. Normalne vožnje  otvorenom cestom ti grandtour sigurno ne troši 5,5 litara.

Link to comment
Share on other sites

onda imam perpetuum mobile :) , ukupna potršnja Marija Bistrica - Zagreb ( špansko) potrošnja je ispod 5,5L, prema izračunu, a ne prema board compu, jer njega ne smatram relevantnim

Link to comment
Share on other sites

Meni je po bordu 10 litara....ali kad racunas pješke ispadne oko 9. 

Imao sam prije njega volva s40 sa tim dvi motorom ali 75kw i po gradu je pio cca 6.5!

Pa kak ovaj za17ks više troši 2.5 litre više.

Stari mi ima volva s60 sa 190ks i automatik i po gradu je 9-9.5!

Ova laguna troši ko smuk onda :)

volvo benzinac automatik9.5??

Link to comment
Share on other sites

2.4 D5 u jačoj varijanti razvija 185 ks, a stariji motor 163 ks. Za pravu gradsku vožnju sa automatskim mjenjačem teško je postići takvu potrošnju, osim ako se ne voziš Slavonskom i av. Dubrovnik.

Link to comment
Share on other sites

Moj stilo dizel uzme 8 cistog grada. Tesko mi je povjerovati da auto tezi 300 kg i jaci 70 ks trosi litru vise.

Link to comment
Share on other sites

danas izmjerena potrosnja čakovec-zagreb-čakovec,4.9 po bordu,stara cesta-stvarna potrosnja 5.1 dakle puni rezervar do vrha i opet na istoj benzinskoj u čakovcu tankiranje...

 

Edited by maracmarta
Link to comment
Share on other sites

danas izmjerena potrosnja čakovec-zagreb-čakovec,4.9 po bordu,stara cesta-stvarna potrosnja 5.1 dakle puni rezervar do vrha i opet na istoj benzinskoj u čakovcu tankiranje...

 

To je to, tako nekako i kod mene. Ako su ti gore ljetne gume, onda će ti sa zimskima biti nekih 3 dL više.

p.s. rezervar do vrha kad pištolj prvi puta izbaci ili ideš poslije toga još nekoliko puta? 

Link to comment
Share on other sites

tankam tak dugo dok ne dode do vrha...puna cijev do cepa...i da ljetne gume su gore...iduci tjedan idu zimske pa cemo vidjet...

Link to comment
Share on other sites

Moja inače troši kombinirano oko  6.9l (računski), ali sad kad je zahladilo sam primjetio da je potrošnja oko 7.4l (na BC-u)

Link to comment
Share on other sites

2.4 D5 u jačoj varijanti razvija 185 ks, a stariji motor 163 ks. Za pravu gradsku vožnju sa automatskim mjenjačem teško je postići takvu potrošnju, osim ako se ne voziš Slavonskom i av. Dubrovnik.

od starog je taj od 185 ks...

ja ti velim da auto toliko trosi po gradu. otvorene ceste zagreb split,starom cestom, normalne voznje je ispod 6 litara. vjerovo ili ne....

moj bmw e46 2.0d sa 150ks po gradu nije prelazio 7.5 litara....

tako da iz perspektive ta dva auta, laguna jebeno puno trosi...

Link to comment
Share on other sites

Taj motor - 5 litara, otvorena cesta, max 6,5 grad. Sve zavisi kako se vozi :)

Link to comment
Share on other sites

Taj motor - 5 litara, otvorena cesta, max 6,5 grad. Sve zavisi kako se vozi :)

A dobro sad si ga prećero za gradsku potrošnju :) !

Sad sam sa ponovo mjerio i nakon potrošena pola rezervara ispada da trosi 7,44 lit po izračunu, što je 1,5 lit manje...kako? neznam...isti grad, ista voznja :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam, po ZG-u mi je bio 6.5-6.6 max, a ovdje u vuko**bini gdje sam sad 6.2

Link to comment
Share on other sites

Imam lagunu 2 sa 96 kw 

grad  po bordu 7,0 - uživo 7,5

otvorena cesta nornalna vožnja 80-100 km/h  4,2-4,4

autoput 130 km/h  7,5-7,8

autoput 160 km/h   9,5-10,5

konstantna brzina, bez ubrzavanja

prilikom ubrzavanja po bordu, trenutna potrošnja može ići i preko 15 l

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.