Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

sve osiguravajuce kuce kad podvuces crtu maltene ispadnu iste kad oni trebaju isplatiti nesto i traze najmanju sitnicu da ti kazu da nisi postivao ugovor koji si potpisao, a u ugovoru jasno pisu uvjeti osiguranja, samo nitko to ne cita...

ja sam  davno popusio mini kasko za tucu u eurohercu, naravno sam sam si kriv, u ugovoru je pisalo jasno da mora biti proglasena elementarna nepogoda uzrokovana tucom da bi polica vrijedila, nakon toga jako pazim i 3x provjerim uvjete i sitna slova nego iskipam hrpu love za kasko...

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ma znam to.. Divlji zapad... I americki principi... Tip imao.osiguranje radi pandemije i poceo covid "ali to je globalna pandemija"... I odbili mu... 

Smatram da bi trebali ugovori biti takvi da ih prosjecno obrazovan covjek razumije a ne da prosjecno obrazovani odvjetnik ne razumije... 

To htio imat mini kasko za mazdu rx-8 za sajbu samo.. Osiguranje skuplje bilo nego novo staklo u mazdi jer je nova rx-8 svojevremeno bila skupa a po kilometrazije je jos "vrijedna"....

Tu mi je dobro sta se toga tice, mobitel razbio, prijavio, nisam ni slikatmorao, otisao kupio drugi, isplatili mi vrijednost racuna -ucesce.. Za sajbu kad mi pukla otisao u firmu koja radi popravak, njima platio ucesce oni ostatak ispostavili osiguranju.. Slepu jedino moras zvati njih i onda ti oni organizuju ali isto platis samo ucesce.. Ujedno biras gde te voze (mini kasko) bla bla :D

sta dozvolimo to imamo.. No kako nam je Plenki clan WEF-a nista maliciozno ka odobravanju velikim firmama me ne cudi... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eto samo da javim napredak, našao sam jednu jedinu ECE certificiranu "zimsku" felgu koja odgovara homologaciji i u potpunosti odgovara serijskom kotaču. Ali nije 19" nego 20". Stavi ću više detalja u Austral forum, da ne stoji prazan...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bas u postupku podnošenja dvije tužbe protiv Euroherca, i bas me briga hoce li navedeno trajati 5 ili 10 godina, znam da sam u pravu, i ne mislim to pustiti... Nisam im ja kriv sto su u zadnjih par godina imali potrese, poplave, oluje, i slicno pa imaju veci broj odstetnih zahtjeva...

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ivan1902 said:

Nisam im ja kriv sto su u zadnjih par godina imali potrese, poplave, oluje, i slicno pa imaju veci broj odstetnih zahtjeva...

Nije ništa od navedenog krivac, jednostavno im je takva politika poslovanja... zahebi sve i ne isplaćuj nikome ništa...

Najgori bili i ostali...

  • Like 5
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

10tak godina kod njih, nikad problema s isplatom odstete ili popravka po kasku ili sta vec...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

I ja bio na sudu s njima pa su me probali nagovorit na neku smiješnu nagodbu. Reko imam vremena, kaj se mene tiče možemo se natrzat do penzije. Na kraju nakon 7 godina platili sve + zatezne kamate. Šupci. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 27. 10. 2023. at 7:26, riceburner said:

ako se radi o autu iz potpisa, kolegi je to bitno za kasko i da bude legalan na tehnickom, na sve vise teh stanica su se stvari poostrile, radim sa CVH pa imam info iz prve ruke, ide se u smjeru kako je u razvijenim drzavama, sve preinake ce morat biti upisane...

kod nas jos uvek prolazi za upis na tehnickom i za kasko njemacki TUV papiri, ali ide se na ECE kako kolega i trazi da ima cim manje zafrkancije s papirima....

čuo sam kak se atestiraju dijelovi koji nemaju ni TUV, ni serijski broj pa niti približno ime, tak da.. :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

U Tuv-u kad oces tako nestonatestirati dajes dva primjerka uz poneku dokumentaciju. Tada se jedan uzorak koristi za ispitivanja na koncu i destruktivno, a drugom se dodjeluje certifikat / homologira. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pričam kako se atestiraju dijelovi kod nas u HR, bez papira odnosno farbaju se dijelovi u boje koje su potrebne, lijepe fejk naljepnice i takvi dijelovi prolaze atest u CVH

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovo je debakl, kad potrošiš gume baciš sve skupa. Kupiš normalne felge i gume, i paket lanaca za u bunker

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav ekipa,

Molio bih vas za prijedlog all season guma za Grand Scenica IV 1.5dci.

Područje na kojem bi se kotrljale je Istra, većinom Pula-Umag, povremeno odlazak do Zagreba.

Prije sam imao Uniroyal Rain Sport koje su mi se pokazale prilično dobrima na svim uvjetima (doduše nisam naletio na snijeg sa njima) ali me zanima vaša preporuka i iskustva.

Isto nešto što me zanima je da li je ocijena  energetske učinkovitosti guma mjerodavna ili je to nešto što bi trebao zanemariti.

Link to comment
Share on other sites

Za taj auto energetsku zanemari. 

Ako te izdrzljivost rainsporta zadovoljila ja bih preporucio da ostanes na njima. Jako dobra all round guma. (Ja je drzim na L3 mojoj), pre toga na rx-8 imao i tu je bila pre komfortna :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala na info, btw nečkao sam se da li da ostanem na njima ili pređem na Continental All Season Contact jer je razlika u cijeni 20ak€ pa me zanimalo mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

Od all seasona bi ja isao jedino na michelin Cross climate koji je primarno ljetna allseason i trpi ljetne vrucine bez problema, a lijepo se snadje i po snijegu. 

Conti all season contact , i sve druge all season su winter primary a leto do 15-20C uz mnogo skripe guma.

Njihova primarna svrha je kao zimska guma (uz ljetni set) za tipa UK gde snijega/leda gotovo i nema ali ima puno voznje po kisi na temp oko 0-5C.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gdje nađete informaciju koja je baza gume? Ljetna ili zimska? Ili konkretno Goodyear Vector 4Seasons Gen 3. To sam uzeo starom.

Link to comment
Share on other sites

Znaju objavit proizvodjaci, a i https://www.tyrereviews.com/ zna uci u detalje. Kolko sam pratio kak sam naveo, samo je crossclimate usmjerena ka ljetnje primarno. 

Lako za prepoznat su karakteristicne resice s zimskih guma na zimskim cjelogodisnjim,a kojih nema na cross climate

michelin-crossclimate-2-b-215-60-16-n1485788-1__56156.1626701972_1280_1280-602909617.thumb.jpg.38c24f4d3984d99dc6828fdd4a5f7b83.jpggoodyear-vector-4-seasons-gen-3-195-65-r15-95v-xl-1970215383.thumb.jpg.1fe66e044caf99b17f97909e05747b6a.jpgNokkian-Hakkapeliitta-R3-742269971.thumb.jpg.d04dd70b6e660415c0fe1560d9f5c3ec.jpg

Ujedno thread wear rating moze ukazati ali do te info je tesko doci i moras poznavat dimenziju i sl gume. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači za GY 4SG3 gumu apsolutno ništa se sigurno ne zna, TJ može se samo pretpostaviti na temelju izgleda a svi znamo da je pretpostavka majka svih zajeba. Btw stari mi se vozi oko 6000km godišnje i njemu je ok. Ja ju probao nisam.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bude sigurno. Ako mu je to jedini set s tom kilometrazom problema ne bude.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Domba said:

Znači za GY 4SG3 gumu apsolutno ništa se sigurno ne zna, TJ može se samo pretpostaviti na temelju izgleda a svi znamo da je pretpostavka majka svih zajeba. Btw stari mi se vozi oko 6000km godišnje i njemu je ok. Ja ju probao nisam.

Dosta često se vidi po rezultatima jel zimska ili ljetna "smjesa", ali ima i nešto u tome da proizvođač objavi jel ciljao više na zimu ili ljeto.
Michelin CC i CC+ - ljetna
Michelin CC2 - zimska
Continental AllSeasonContact 1 - ljetna (za dvojku se ne sjećam)
Nokian Seasonproof - zimska

Goodyear Vector 4Seasons Gen 3 ako se dobro sjećam - zimska.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Malo sam istraživao i nisam našao neke posebne prednosti od michelin ps5 nasparam ps4. Ima li tko kakvih iskustava? Cijene su tu negdje pa razmišljam da li da prijeđem na noviju verziju ili ostanem i dalje na četvorci. I mogu li se te gume kombinirati po dvije jer su praktički skoro iste gume?

Link to comment
Share on other sites

Tyrereviews si pogledao pretpostavljam? Ja sam sa PS4 na Superbici u 225 40 18 bio jako zadovoljan, valjda PS5 može biti samo bolja, a ako isto koštaju ja bi išao na noviju! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.