Jump to content

Gume, upiti, preporuke, homologacija


Guest

Recommended Posts

Moje nije bilo pljuvanje po energy saveru jer ih nikad ni video nisam nego s samim losim gumama koje ljudi precjene dok karakterisrike onih boljih ne zatrebaju

Link to comment
Share on other sites

Napravio sretnih 50000km sa energy savericama,nebi ni mijenjal jos nego sam umirovio taj auto...bile tada 500kn komad 175/65/14...nemam primjedbe,sluzile svrsi...valjda se ne vozimo svi isto

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da deda neće ovu nedjelju ići po gradu s tim energy saverom :D

mislim da mi deda nema energy saver, nije ni bitno. uzeo sam njega za primjer jer se lik "ne vozi".. necu ni pisat kad je mijenjao prve gume jer nema smisla, a po snijegu ne vozi jer je svijestan i svojih sposobnosti i sposobnosti auta i guma koje ima (koje god da ima jer doista ne znam)

 

Moje nije bilo pljuvanje po energy saveru jer ih nikad ni video nisam nego s samim losim gumama koje ljudi precjene dok karakterisrike onih boljih ne zatrebaju

apsolutno to stoji, zato sam i pisao da za gradsku voznju, kreni stani, od tocke A do tocke B normalne voznje, i te enrgy su dobre gume. 

Link to comment
Share on other sites

Interesantna rasprava. Imam nesto iskustva s Energy Saverom, kao i Energy Saver+ gumama, takodje i s NRG Saver EA2, starijim modelom. Kod potonje, stoji dosta toga sto se prigovara gumi, losa je na kocenju i treba paziti da se ne prepumpa. Kod ove dvije novije verzije, tu nema nikakvih slabosti. Naravno, ukoliko se izabere odgovarajuca dimenzija, odgovarajuci brzinski index i index opterecenja. I onda opet vazi da treba znati na koliko napuhati gumu. Inace, na moja vozila nece nikad nista osim Michelin guma (osim mozda ako opet ne dodje na vozilu nesto u 19" sto se zove UHP RE050A). Mislim da s mojim stilom voznje savrseno odgovaraju: Alpin A4 195/60 R16 je presao 109.000 km i ovo im je peta sezona. Nema nikakvih slabosti, osim sto su uskoro na 4 mm, kad cu ih zamijeniti s A4 205/60 R16. ;)

 

Eh da, ove 4 sto cekaju montazu u 195/55 R13 su Uniroyal. Hebes ga, tako se zadesilo.

Link to comment
Share on other sites

Sa zimskima si prešao 109 tkm? Znači godišnje22 tkm, odnosno ne godišnje nego samo u zimu tj u 3 mjeseca???

Btw, moje su bile ES+

Link to comment
Share on other sites

Moj bivsi kolega s posla je imao 10god jedne gume na autu valjda otkako je kupio auto. Ne bi ih ni promijenio da lik na tehničkom nije skužio stanje guma. Fakultetski obrazovan čovjek.

Link to comment
Share on other sites

Sa zimskima si prešao 109 tkm? Znači godišnje22 tkm, odnosno ne godišnje nego samo u zimu tj u 3 mjeseca???

Btw, moje su bile ES+

5-6 mjeseci godišnje, zimske gume montiram u novembru, ljetnje u aprilu. Vožene su sezone 2011/2012, 2012/2013, 2013/2014, i možda do kraja ove sezone, a možda ih skinem za Novu godinu. :D Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Danas testirane ug9 i idu fantasticno!! Frend je uzeo nove kontinentalke i uzasne su!!! Borbe po ravnom ima.

Link to comment
Share on other sites

Mozda mu je auto uzasan jer ja sam par km napravio sad po neociscenom i nikakvih problema nema, kao ni na drugom autu, ContiWinterContact t850. Jos cu kasnije ici malo gustati kad padne mrak i amrzne da ih skroz testiram:)

Link to comment
Share on other sites

Mozda mu je auto uzasan jer ja sam par km napravio sad po neociscenom i nikakvih problema nema, kao ni na drugom autu, ContiWinterContact t850. Jos cu kasnije ici malo gustati kad padne mrak i amrzne da ih skroz testiram:)

Vozio sam se oko sat vremena posvuda, od dubokog snijega do leda i stvarno su gume odlicne, bez ikakve zamjerke!

Link to comment
Share on other sites

Danas testirane ug9 i idu fantasticno!! Frend je uzeo nove kontinentalke i uzasne su!!! Borbe po ravnom ima.

Drugu sezonu imam već Continental TS850 na Doblóu i vrhunske su.
Link to comment
Share on other sites

Danas testirane Dunlop Winter response 2 na -3 (neočišćena cesta) i izvan ceste (15-ak cm snijega). Guma je odlična, prijanjanje za podlogu vrhunsko. Jako dobro uloženi novci.

Link to comment
Share on other sites

Nokian WRA3 danas prvi put testirane na snjegu. MOgu samo reci da su zaista vrhunske pogotovo za cijenu od ispod 1000kn komad.

Link to comment
Share on other sites

Drugu sezonu imam već Continental TS850 na Doblóu i vrhunske su.

Meni su sumnjive....prvi put ih imam,al mi je i prva zima u meganu...neznam,po snijegu bjezi megan ko lud...mozda se vozim brze,jaci i auto,neznam....al sumnjive

Za kisu,mokro,nemam zamjerke,lijepe se za podlogu bolesno dobro

Link to comment
Share on other sites

I ja letim sa TS850 po snijegu ako pretjeram, ali ništa što ne mogu predvidjeti i iskontrolirati, druga stvar bi bila da auto odjednom pobjegne ili zanese. Danas sam se popeo po utabanom + svjezem snijegu Marija Bistrica - Laz - Zagreb i idu fino. Cesta dosta zametena sa nanosima snijega, konstantno 30-50km/h uzbrdo-nizbrdo, 60km/h na ravnici, ali nisam htio previse izazivati prvu ovogodisnju voznju po snijegu, a i provalije u slucaju greske nisu bas ohrabrujuce. :D

Link to comment
Share on other sites

Trebam preporuku za ljetne 185 65 15. Jel tko imao conti premium contact?

Link to comment
Share on other sites

ja sam se dvoumio između tih i dunlop sport blue response koje sam na kraju i uzeo. Za sada samo pohvale za tu gumu

Link to comment
Share on other sites

Conti je po meni jedna od najboljih guma koje sam imao. Mokro i suho drže odlično, jedino što se malo brže troše. Montirao sam vec 3 set Contija PC [emoji1]

Link to comment
Share on other sites

Sad imam na corsi 2008 conti eco contact. Imaju mesa ali ih je pojelo sunce i postale su tvrde. Dok su bile dobre do prije dvije god odlicne su bile. Pc mogu samo bolje biti

Link to comment
Share on other sites

ja sam se dvoumio između tih i dunlop sport blue response koje sam na kraju i uzeo. Za sada samo pohvale za tu gumu

Kad sa energy saver guma prijeđeš na blu response (ili sličnu) onda razliku itekako osjetiš. Jedina mana je što ti te Dunlopice sigurno neće trajati 100000 km.

Link to comment
Share on other sites

Gle,auto radi oko 7000 godisnje. Vozi se u gradu do 60-70 km na sat. Nek traju 4 god ja sretan.ma i manje auto radi 18 km dnevno

Edited by dado_sk
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.