Jump to content

Škljocanje u zglobu vrata


Smuchac

Recommended Posts

pa to je relatovno jeftin popravak ,ako samo pikneš tu osovinicu s donje strane...

I još jedan sprej u boji auta cca 70 kn i stvar riješena :D

Link to comment
Share on other sites

je, samo treba viditi u kom polozaju tocno treba biti ta osovinica zakrenuta. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nabavljena jedna ispravna pa ce mo secirati da vidimo sto tocno odlazi na njima i u kom polozaju treba biti ona osovinica.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da ne otvaram temu istu takvu kod Clio III, radi se o istom problemu pa ću ovdje pisati.

Pronašao sam po pristupačnoj cijeni (250kn/kom) to čudo od graničnika/šarke što pucketa ( http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxMTEz/z/lHIAAOSwY45UTm0g/$_57.JPG ) Clio mk3 ph1, 5 vrata. 3 komada su za zamjenu definitivno. Zanima me kolika je komplikacija da to promijenim sâm (uz pomoć nekog tko bude pridržavao vrata)? Ili možda bolje prepustiti ACC servisu (Slobodnica kod Sl. Broda) da oni to odrade?

Link to comment
Share on other sites

hmm, ovo nije kao na megane2, i nemoze se zamijeniti bez skidanja vrata. nije neki problem no posle treba potrefiti visinu vrata.

Link to comment
Share on other sites

drugi polovni i bok.. tako sam ja to riješio na seniku.. malo je zajbano jer je to ujedno i nosač vrata pa je pomoć prilikom naštimavanja vrata dobrodošla

Link to comment
Share on other sites

Danas sam obisao mehanicara koji kaze da su obicni granicnici da bi mogao promijeniti, no posto je to Clio :D onda me preusmjerio kod limara. Uputio sam se tamo, covjek pogledao, kaze s po' snage, ugradnja + lakiranje do 300kn. Ukupno ce me kostati 1300kn za sva 4 nova (polovna) granicnika, meni sasvim prihvatljivo da se rijesim tih iritantnih zvukova.

Ako bude opet krenulo pucketati onda cemo nesto novo kombinirati. :)

Link to comment
Share on other sites

Danas sam obisao mehanicara koji kaze da su obicni granicnici da bi mogao promijeniti, no posto je to Clio :D onda me preusmjerio kod limara. Uputio sam se tamo, covjek pogledao, kaze s po' snage, ugradnja + lakiranje do 300kn. Ukupno ce me kostati 1300kn za sva 4 nova (polovna) granicnika, meni sasvim prihvatljivo da se rijesim tih iritantnih zvukova.

Ako bude opet krenulo pucketati onda cemo nesto novo kombinirati. :)

Pitanje jest kakvi su ti polovni granicnici uopce. Ne bih uzimao to polovno osim s auta s malo km pa si pripazi

Link to comment
Share on other sites

Dap.. S ovime se slazem.

Kolega Filip je kupio 2 za svog RSa i od toga jedan bio dobar trugi u jako sobrom smjeru da postane i on "kliktas".. 200 kn/kom

Link to comment
Share on other sites

Pitanje jest kakvi su ti polovni granicnici uopce. Ne bih uzimao to polovno osim s auta s malo km pa si pripazi

auto s malo km može imat lošije graničnike nego auto s puno km :D

Link to comment
Share on other sites

Svjestan sam tog rizika, no nepodnosljivo je trenutno stanje. Ne mogu stalno govoriti da zaljuljaju se vrata kad se zatvaraju jer npr suvozac kad ulazi i taj granicnik se zablokira u odredenom trenutku, skoro mi rucku iznutra otkinuse par puta jer vuku kao 'zablokalo' pa kad trgnu pukne kao petarda.

Nadam se barem nekoj garanciji od npr. 6 mjeseci, pa ako u tom roku pocne klikati da mogu zamijeniti.

Link to comment
Share on other sites

Vadi to van i stavi gurtnu kao na R4 GTL :bigl:

šlapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kak pojačati tu oprugu?

naime na meganeu sa 3 vrata, vrata su dosta teška i fede ne drži dovoljno, vrata se sama zatvaraju, ne na ravnom ali na maloj uzbrdici da..

preslabo to drži.. kak to pojačati?

Link to comment
Share on other sites

nazalost nemoguce je. imam jednu i gledao sam, nemoze se rastaviti a da se poslije moze i sastaviti... 

jedini nacin na koji bi se mogla pojacat sila je dublje ukopat one "brijegove" .. opcenito ocajan sistem, razmisljao sam kako ga poboljsat al bez skupih zahvata nemoguce

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.