Jump to content

Laguna II-problem s xenonom!


nelix32

Recommended Posts

Farovi se rastelaju a i servis i ovi nabtehnickom kad provjeravaju snop bi trebali to besplatno napraviti. Jer velik je posao zavit kacavidu u far i nastelat nultu visinu.

Link to comment
Share on other sites

mislim da cu mjenjat senzore! :)

 

jel moze tko nabavit te senzore? ili da zna di ih ima za kupit?

hvala :)

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene su bas brzi ti motorici, deo sekunde im treba da se podese, preko neravnina prate liniju osvetljenja puta bas fino, pre god dana sam promenio zadnji senzor jer se pokvario a kod prednjeg bila spala polugica. Obe djelove sam lako i jeftino nasao na otpadu, proveravaju se putem dijagnostike (nulti polozaj) kao i ispravnost.

Edited by total
Link to comment
Share on other sites

Kod mene su bas brzi ti motorici, deo sekunde im treba da se podese, preko neravnina prate liniju osvetljenja puta bas fino, pre god dana sam promenio zadnji senzor jer se pokvario a kod prednjeg bila spala polugica. Obe djelove sam lako i jeftino nasao na otpadu, proveravaju se putem dijagnostike (nulti polozaj) kao i ispravnost.

Meni je prednji senzor otkačio mehaničar i nije ga vratio na mjesto. Nakon što sam ga osobno vratio na pripadajuće mjesto sve radi uredno i nikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

Greskom sam montirao polugu od zadnjeg senzora napred, imao sam od pokvarenog zadnjeg jednu a novi(polovni) sam kupio sa polugicom i dobio 2 polugice za nazad a napred nijednu, tada nisam znao da su razlicite duzine jer pre toga nisam nikad video prednju koja je ispala zadnja je duza - 10ak cm a prednja bi trebala biti oko 7cm. Farovi bacali snop u nebo, otisao u servis, decko prikljucio dijagnostiku gde se ocitavaju visine, nije znao zasto mu podaci daju da je auto napred prakticki zaljepljen za pod, otkacio polugu i na 2 trecine duzinu vezao za trap umesto da je jabucica na svom mestu i tako dobio ispravne parametre, tada meni sinulo da sam montirao zadnju polugu a da ona nije ista duzina. Kad sam nasao pravu, sve si doslo na svom mestu, samo sam morao na dijagnostiku da resetiram gresku. Inace greska na dijagnostici koja je izbacivala je bila "pocetna visina senzora ispod donje granice"

Link to comment
Share on other sites

Meni je prednji senzor otkačio mehaničar i nije ga vratio na mjesto. Nakon što sam ga osobno vratio na pripadajuće mjesto sve radi uredno i nikakvih problema.

znas mozda di se moze kupit taj senzor osim u ovlastenom?meni je puknuta stangica kod motora,negdje je izgubljena vjerojatno...

Link to comment
Share on other sites

znas mozda di se moze kupit taj senzor osim u ovlastenom?meni je puknuta stangica kod motora,negdje je izgubljena vjerojatno...

Ne znam. Probaj preko njuškala, ili na otpadu. Vjerojatno ima na ebayu.

Link to comment
Share on other sites

Polugicu na kraju, i ova druga mi se čini isto duža.

Zadnju nisam bas previše zagledao. Na prednjem senzoru snijeg mi prije par godina otkačio tu polugicu pa nije nivelacija radila.

Link to comment
Share on other sites

Ove poluge su sa zadnjeg senzora definitivno, sam senzor se ne vidi dobro na slici. Prednji ima samo jednu polugu kracu od ove

Link to comment
Share on other sites

Pozz ekipa!

Danas sam malo podrobnije pogledao te senzore i stanje je ovakvo:

Straznji senzor je ok,farovi reagiraju kad ga otpojim i kad ga micem gore dolje...

Prednji senzor ne daje znakove zivota,mrtav totalno!

 

Ima netko taj prednji senzor? ili di se moze nabaviti? ili dal netko zna nekoga tko to ima? 

 

hvala!

 

Link to comment
Share on other sites

prednji senzor stigao cak iz stobreca...danas montiramo pa cemo vidjet dali je problem bio u njemu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

to trebam   u servis ili?ne kuzim renaulte nikako imao prije opele di je bilo dosta jednostavnije

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.