Jump to content

Problem s karticom ili citacem kartice


marin xe

Recommended Posts

problem je ovakav, kad se stavi kartica, ne upale se one lampice na satu, samo radio pocne raditi i ne mogu upaliti auto. jel to problem do kartice ili mozda do citaca?

Link to comment
Share on other sites

imam samo jednu karticu.. probao sam drzati, ali nista, znaci vjerojatno citac otisao

Link to comment
Share on other sites

Citac ne odlazi samo tako. Vjerojatno je kako su kolege napomenule otisao mikro pekidac ili se plastika na njemu potrgala pa nema kontakta. Popravit mozes sam ako imalo imas dara.

Vjerojatno je taj komadic ostao negdje unutra i potrebno ga je zalijepiti.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da imaju i upute na forumu kako zaljepiti plastike unutar čitača. 

Malo pronjuškaj

Link to comment
Share on other sites

Svaki pravi lagunaš ima zadaću makar jednom rastaviti čitač kartice. :)

Link to comment
Share on other sites

Svaki pravi lagunaš ima zadaću makar jednom rastaviti čitač kartice. :)

Tako je. Neki u njoj pronađu i decilitar kave.

Link to comment
Share on other sites

citac smo dali elktricaru da ga pogleda, bolje da ja nist ne radim oko elektronike :D

To bi spadalo u mehaniku zapravo. Skoro pa finu mehaniku :D

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast, pukla mi je ona prva polugica i nasao sam je. Sva sreca, jos da neko ljepilo kupim

Link to comment
Share on other sites

ne znam sad, mislim da je kak je i bilo, da tipka ne radi, nisam vidio sta se dogadja jer je kod majstora auto

Link to comment
Share on other sites

Ja upravo popravio, zaljepio nekim patexovim 2komponentnim ljepilom .. Vidit cemo do kad ce izdrzat. Poceo sam se trest od nervoze jer nemam bas zivaca za to ali sam uspio.  Kad sam sve poslozio vidio sam da mi je na stolu ostao onaj mali saraf dto drzi plocu na citacu, pa reko da ce i ostat vani sada jer necu sve raskapat opet. Spremio ga u pepeljaru :)

Link to comment
Share on other sites

Evo da se i ja upisem u klub onih kojima je pukla plastika u card readeru.

Moja Laguna je redizajn (phase II) i kuciste card readera je drugacije od ovoga sto je u uputama. Card reader je u jednom komadu s komandama za klimu. Probao sam izvaditi pepeljaru, ali povlacenjem prema van ne ide, a nisam htio previse siliti.

Evo slike kako to izgleda. Jel zna tko kako doci do card readera?

IMG_20160210_183433.jpg

IMG_20160210_183824.jpg

Link to comment
Share on other sites

Povuci pepeljaru van (prema gore), a onda izvuci cijeli komad (upravljačku jedinicu klime + čitač kartice). Prije svega izvuci radio van.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.