Jump to content

Potrosnja


wurlie

Recommended Posts

Dragi suvlasnici,

buduci da sam povecanjem cijena benzina postao prilicno osjetljiv na potrosnju, zanima me kako moj auto trosi u usporedbi s vasima. Bilo bi mi super ako biste napisali koliko vam auto trosi po gradu i na otvorenoj cesti pri 160km/h.

Puno vam hvala!

:hey:

wurlie

Link to comment
Share on other sites

10,5-11,5 gradske voznje, za otvoreno neznam nisam jos isao nikud na put..

Link to comment
Share on other sites

Super, i moj trosi po gradu izmedju 10.5 i 11.5. Sad mi je lakse.

Procitao sam na jednom testu od Trophy-ja da njima trosi 8.7 u prosjeku pa me pukla paranoja.

Fala fala!

wurlie

Link to comment
Share on other sites

ovaj topic mi stvarno nema smisla jer sve ovisi o karakteru vozaca i sad kad smo zakljucili koliko otprilike trose bilo bi ga najbolje zatvorit! Osim ako ne postoji neki enormno mali ili veliki podatak o potrosnji :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Pri 160 moj trosi 9 litara. Na 180 trosi 10. To znam, jer ponekad bas pazim da se vozim 160, da spustim potrosnju koju nabijem na cesti. Fun is not a straight line (mislim da tak ide) :)

Po gradu je oko 10-11. Ako se ganja gradom, onda moze i 12-13. Preko 14 litara je JAKO tesko dobit. Ide, ali ako je kreni-stani voznja i vise stajanja nego voznje. Svaki start do jajca i kocnica do kraja. Tako ukrug :)

Ja imam obicno prosjek oko 10l. 11l max. Prosjecna brzina je obicno oko 70-90 (uz tu potrosnju, otvorena cesta, 30-tak posto autoceste, 20-tak posto grada).

Link to comment
Share on other sites

2 ip: tocno ali nema veze kad su se ljudi raspisali ;)

2 Gachot: to je to, ja sam se cak preplasio da mi je porasla potrosnja nakon sto sam stavio nove zadnje lonce.

Jos jednom hvala svima.

w

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je Janku kad idemo na more prosjecna oko 8 litara..tak nes je al neznam jel prosjecna il kaj..

Link to comment
Share on other sites

Meni fakat nije jasno kak moze auto od 180ks trositi 10-11lit a ganjanja 12-13lit neko je cak rekao tesko prek 14lit :oo: Ja sam svog sporta moral voziti ko pi*ki*a*ki*a da bude potrosnja 10.8 i sa takvim nacinom voznje sam stopao jugice, trabante itd :mad:

Link to comment
Share on other sites

Mislim stvarno... ne kuzim tu pricu oko potrosnje... imam auto od 75ks-ova... i trosi kolko trosi... (6,5-7,5 L) Nije mi jasno... vozis auto od 180 konja cijenom takav i takav... i onda te brine hoce li potrositi litru vise ili manje na 100 km... litra goriva je malo preko eura... nek radis 40 tisuca godisnje to je 400 EUR... nemojte te spike prodavat... imas auto od XY konja... vozis ga kak ga vozis... tocis ga kak ga tocis i mozes... a ne sad kukat radi pola litre ili litre i pol goriva... :tup:

Jasno mi je da nije jeftino... niti porezi ni cestarine ni servisi ni gorivo... ali da ste htjeli i mislili stedit kupili bi 1.5 dcije od 65 konjica :D

Link to comment
Share on other sites

Mislim stvarno... ne kuzim tu pricu oko potrosnje... imam auto od 75ks-ova... i trosi kolko trosi... (6,5-7,5 L) Nije mi jasno... vozis auto od 180 konja cijenom takav i takav... i onda te brine hoce li potrositi litru vise ili manje na 100 km... litra goriva je malo preko eura... nek radis 40 tisuca godisnje to je 400 EUR... nemojte te spike prodavat... imas auto od XY konja... vozis ga kak ga vozis... tocis ga kak ga tocis i mozes... a ne sad kukat radi pola litre ili litre i pol goriva... :tup:

Jasno mi je da nije jeftino... niti porezi ni cestarine ni servisi ni gorivo... ali da ste htjeli i mislili stedit kupili bi 1.5 dcije od 65 konjica :D

Misliš 4000

Link to comment
Share on other sites

Ja znam sto mislim... a tebi evo zadacic obicni osnovnoskolski matematicki:

ako litra goriva kosta 1 EUR (radi lakse racunice) a potrosnja na 100 km poraste za 1 litru, koliko ce porasti ukupna cijena goriva nakon prijedjenih 1000 km? Kolika ce cijena biti nakon 40 puta vise prijedjenih kilometara?

Rjesenje?

Na 100 km potrosi litru vise (koja kosta 1 EUR), sto znaci da ce na 1000 km potrositi 10 puta vise (10 x 1 EUR= 10 EUR). Na 40 000 km vozac ce za gorivo potrositi 40 puta vise nego na 1000 km (40 x 10 EUR= 400 EUR)...

Za detalje provjeri Apsen: Repetitorij Elementarne matematike... / d prosekjushn rests... moze WARN? (MENI RADI OT, da ne bi bilo zabune)

Ontopic... A8 2.4 Quattro trosi min. 15 litara, prosjek bar 18 pa sad jednostavna matematika nalaze da jedan Clio sa konjicima sportskim u modu "ganjanje" ne bi smio trosit samo 12-13 litara (ili meni matematika ne ide kao sto to kolega Vare pokusava pokazati? :hail: )

Upravo to :hura:

Meni je sport trosiio normalne vozne do 2800-3200okr/min 13-14.lit, a ganjanje 15-18lit mogo sam cak na autoputu imat i pri brzini od 210 km/h 21lit

Link to comment
Share on other sites

Da sad ne quotam:

Sperm... sasvim jasno... tako da mi ove price nisu jasne bas... inace totalni OT: isti onaj audi na Ri obilaznici ubacis u ler, ugasis i dobijes cistu 0 za potrosnju... a auto ide 160 bez greske :bigl:

E sad kritike:

1. DAJ NAUCI KVOTAT :zubo:

2. Smanji slichicu iz siga (damn na 19" LCDjcu tvoj gornji post ja moram skrolat) :tup:

3. Get professional help... you've got serious attitude problem... ta slova su stvarno prevelika da ne bi imala dublji znacaj. :bigl:

4. Otipkaj tekst iz siga u word i ukljuci spellcheck... bode u oci... ;)

Link to comment
Share on other sites

Kak ti auto dok se ganjas moze trositi 12-13lit pa ima 182 ks i trosi ti nekih 14-16lit

Inace nemres napravit 10000km sa potrosnjom od 11lit i onda se proganjat 1000km i rec da ti je potrosnja 12lit :mad:

Ti si jako pametan dečko. Vjerojatno ti super brzo voziš i mo

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.