Jump to content

Potrosnja


wurlie

Recommended Posts

>Spermic: uz sva ostala sranja na tvom Sportu, ne bi se čudio da je trošio puno više od prosjeka :laugh:

Link to comment
Share on other sites

>Spermic: uz sva ostala sranja na tvom Sportu, ne bi se čudio da je trošio puno više od prosjeka :laugh:

Pa brijem da je meni jedinom potrosnju dobro pokazivao

:laugh:

Daddo evo ispravio sam sig sa pedofilom

Link to comment
Share on other sites

Aj me pokupi danas na velesajmu radim do 8h, pa da ja vidim tvoj nacin voznje dok ti je potrosnja 10lit

Sorry, nemam vremena dijecu vozikat okolo. Samo probaj jednom kada ti proradi auto ne stiskati gas do kraja.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, nemam vremena dijecu vozikat okolo. Samo probaj jednom kada ti proradi auto ne stiskati gas do kraja.

Reci mi molim te koje ti je boje automobil??

Brijem da ti ni nemas sporta :ljut:

Edited by Spermic
Link to comment
Share on other sites

Ja znam sto mislim... a tebi evo zadacic obicni osnovnoskolski matematicki:

ako litra goriva kosta 1 EUR (radi lakse racunice) a potrosnja na 100 km poraste za 1 litru, koliko ce porasti ukupna cijena goriva nakon prijedjenih 1000 km? Kolika ce cijena biti nakon 40 puta vise prijedjenih kilometara?

Rjesenje?

Na 100 km potrosi litru vise (koja kosta 1 EUR), sto znaci da ce na 1000 km potrositi 10 puta vise (10 x 1 EUR= 10 EUR). Na 40 000 km vozac ce za gorivo potrositi 40 puta vise nego na 1000 km (40 x 10 EUR= 400 EUR)...

Za detalje provjeri Apsen: Repetitorij Elementarne matematike... / d prosekjushn rests... moze WARN? (MENI RADI OT, da ne bi bilo zabune)

Ontopic... A8 2.4 Quattro trosi min. 15 litara, prosjek bar 18 pa sad jednostavna matematika nalaze da jedan Clio sa konjicima sportskim u modu "ganjanje" ne bi smio trosit samo 12-13 litara (ili meni matematika ne ide kao sto to kolega Vare pokusava pokazati? :hail: )

Ma ja sam nesto drugo skuzio, mislio sam koliko ukupno potrosi goriva nakon 40tkm, a ne razliku od litre vise-manje, sorry! :plazi:

Link to comment
Share on other sites

Ontopic... A8 2.4 Quattro trosi min. 15 litara, prosjek bar 18 pa sad jednostavna matematika nalaze da jedan Clio sa konjicima sportskim u modu "ganjanje" ne bi smio trosit samo 12-13 litara (ili meni matematika ne ide kao sto to kolega Vare pokusava pokazati? :hail: )

Ti

Link to comment
Share on other sites

Ma imam, zelenog sa plavim felgama.

:lool:

@Rima .... zaeb... 2.8

@Spex&Ip ... s obzirom da nisam vozio Sporta (i ne bi... sto nema veze sa samim sportom, vise sa mnom) o potrosnji ne mogu pricat... ali ako netko moze auto sa toliko konja vozit sportski (a znamo da se to ne moze radit cijeli rezervoar) onda potrosnja mozda i moze bit ispod 13... 13+0,5(ili+1) je u mojoj glavi neki "prosjek" s obzirom na moju uglavnom gradsku voznju...

Link to comment
Share on other sites

@Spex&Ip ... s obzirom da nisam vozio Sporta (i ne bi... sto nema veze sa samim sportom, vise sa mnom) o potrosnji ne mogu pricat... ali ako netko moze auto sa toliko konja vozit sportski (a znamo da se to ne moze radit cijeli rezervoar) onda potrosnja mozda i moze bit ispod 13... 13+0,5(ili+1) je u mojoj glavi neki "prosjek" s obzirom na moju uglavnom gradsku voznju...

Ja sam krivo sku

Link to comment
Share on other sites

vidim da se dobro prepucavate.

Evo ovako moje činjenice dokazane i komentari.

Spermić tvoj auto je trošio više prvenstveno jer svaki novi auto troši nešto više dok je nov a i

način vo

Link to comment
Share on other sites

Ja odem na Mobikrog. Natocim clia, krenem iz Kz tamo, stiscem ga do Vrbovca da mu gume i felge otpadnu, po autocesti ne spustam ispod 160. Na Mobiju radim odlicna vremena, potrosim cca pola rezervara na mobiju i krenem doma. Do slo granice se obicno slepam i vozim polako. Od tamo opet ne spustam ispod 160. Povremeno izlecem i do 230, cesce do 180-190. Prosjek je na kraju ispod 13 litara!

Board comp mi ne laze, jer sam ga provjerio rucno. Ja nemam puno gradske voznje i rijetko se slepam po Zg. Tako da tu potrosnju tesko mogu reci. Idem u Zg cesto i vozim se po gradu i na kraju mi je prosjek opet 10-11, a svatko tko me zna, zna da to nije lagane voznje. Jedino kaj se meni stvarno ne da po autocesti jurit, jer mi je to tak bezveze da nemre bit gore. Jedino kad se zurim, onda i peglam :) Obicno 160 vozim (rijetko, rijetko ispod toga), povremeno ubrzam na vise. Po cesti rijetko ispod 100. Rekao sam da mi PROSJECNA brzina bude oko 70-90km/h po cesti. To je onak prosjecne voznje, ne jurenja i ganjanja.

Ja sam se totalno iznenadio malom potrosnjom ovog auta. Imao sam doma prije P605 3.0 24V. Taj je trosio najmanje kolko ovaj trosi najvise. Ali to je bio auto od 5 metara i 1.6tone. 3.0 masina i "samo" 200ks. Sad imam 170 konja, koji trose puno manje nego ih ima :)

Potrosnja mi se povecala kad sam skinuo srednji lonac i stavio protocnu cijev, te skinuo zaklopku na filteru zraka (nalazi se u odbojniku, kod trube). Potrosnja se povecala za cca 0.5-1l! Prije mi se prosjek kretao od 9-10l.

Napravio sam i jedan "test". Isao sam iz Zg (McDonalds na slavonskoj, kod petlje) u Kz. Bilo je cca 1 sat u noci u tjednu. Ponistio bord komp i vozio sam 100km/h cijelo vrijeme (vise-manje). Prvo po autocesti do Vrbovca i onda cestom istim tempom, 100km/h. Sve u 5-toj. Ima par zavoja u kojima sam morao prikocit, ali sam ostao u petoj, cak i na svim uzbrdicama. Prosjecna brzina preko 90, prosjecna potrosnja 6.2....

Kak se vozis, tak i trosi. Jednostavna formula.

Edited by Gachot
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je wurlie pitanje postavio vlasnicima Sportova...

Isprike W!

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

Jesemti koja rasprava a ja mislio da sam postavio glupo i dosadno pitanje!

Jos jednom fala svima kaj su si dali truda odgovoriti, meni je bitno da sam skuzio da mi auto ne trosi izvan nekih normalnih okvira.

Zbunila me veca potrosnja u odnosu na PhaseI, i onda jos malo povecanje s novim loncima.

Ako se vozim normalno po gradu trosi 11.5, ako pazim 10.5.

Nadam se da cu na slijedeci Mobikrog moci ici, pa da vidimo kolko tam trosi.

w

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.