Jump to content

Distance za megane 3 coupe


Megane coupe

Recommended Posts

Pozdrav

Trebalo bi mi mišljenje stručnjaka.

Planiram mijenjati gume na meganeu 3 coupe sa 205/50/17 na 225/45/17

Da li je dovoljna dimenzija gume ili da stavim distance i koje?

Hoće li biti velil razmak između blatobrana i gume /45?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ne trebaju ti distance, guma taman lijepo malo izade van i izgleda puno bolje. Razmak izmedu blatobrana i gume nece biti prevelik, bez brige! 

Link to comment
Share on other sites

Ne trebaju ti distance, guma taman lijepo malo izade van i izgleda puno bolje. Razmak izmedu blatobrana i gume nece biti prevelik, bez brige! 

Je, izađe malo van, al na mom spustenom ni to nije dovoljno, neznam zasto su toliko uvukli gumu pod blatobran, pa nije lada niva nego "sportski coupe". Ja bi stavio neke distance, al bojim se da bi to promijenilo ponasanje i to na gore. A i iskreno ne ulaze mi se i u to jos.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako vec uzimas 2 broja šire gume - vjerojatno idu i druge felge. A njih ces izabrati tako da imaju ET takav da ti ne trebaju jos i distance nego samo s njima dobijes pravilan offset.

Toplo se nadam da ne mislis na 6.5" široku felgu (tvornicku) staviti 225 gumu jer će ti uzasno izgledati.

Link to comment
Share on other sites

Ja 215 vozim ja 8J na cliu i taman je...225 ispod 8j ja nebi stavljao...ako uzimas druge felge...izmjeris si kolko hoces van i u odnosu na tvornicki et umanjis tolko mm da ode van...al tu ulogu ima i J felge .ima na netu kalkulatori za to, kako izgleda prije i poslije...

Link to comment
Share on other sites

Pa ako vec uzimas 2 broja šire gume - vjerojatno idu i druge felge. A njih ces izabrati tako da imaju ET takav da ti ne trebaju jos i distance nego samo s njima dobijes pravilan offset.

Toplo se nadam da ne mislis na 6.5" široku felgu (tvornicku) staviti 225 gumu jer će ti uzasno izgledati.

Felga je 7j i mnogi, pa tako i ja imamo 225 na njoj. Nis ne izgleda lose, skroz normalno. Samo da je manji ET na tvornickoj, to se slazem.

Btw, coupe 2.0 tce je dolazio na tvornickom shussu i 225 gumama, tako da valjda u tvornici znaju sta moze, sta ne. 

Edited by homer
Link to comment
Share on other sites

Felga je 7j i mnogi, pa tako i ja imamo 225 na njoj. Nis ne izgleda lose, skroz normalno. Samo da je manji ET na tvornickoj, to se slazem.

Btw, coupe 2.0 tce je dolazio na tvornickom shussu i 225 gumama, tako da valjda u tvornici znaju sta moze, sta ne. 

Na 7" felgi 205 guma profila 40/45/50 izgleda taman. 215 jos mozda moze proci...225 je vec kao balon.

Nisam rekao da to ne moze ici tako - samo da je ta kombinacija ruzna za vidjeti a vjerojatno i za voziti jer se u zavoju vanjska guma vozi vise po boku nego po gaznoj povrsini.

Link to comment
Share on other sites

Na 7" felgi 205 guma profila 40/45/50 izgleda taman. 215 jos mozda moze proci...225 je vec kao balon.

Nisam rekao da to ne moze ici tako - samo da je ta kombinacija ruzna za vidjeti a vjerojatno i za voziti jer se u zavoju vanjska guma vozi vise po boku nego po gaznoj povrsini.

Slazem se da je lijepse na siroj, al po meni ovo i nije tako lose:

20160416_143357.thumb.jpg.28839d99d9e2e2

20160416_143346.thumb.jpg.745099f708a644

Link to comment
Share on other sites

Znaci najbolje bi bilo nac felge 8x17?

...a ako zaista ideš na izgled onda kad vec uzimas uzmes 18-ice (minimalno) ili najbolje 19" i eto nas u problemima ako ipak vise cijenis funkcionalnost od izgleda.

Jer...budimo realni, sta god da napravis sa 17" i koliko god korigiraa offset, stavis druge gume, promjenis felge itd - izgleda malo na tom autu i nisi posebno podigao vizualni dojam auta a potrosio si novaca.

Link to comment
Share on other sites

Jbga

Vise cijenim funkcionalnost a i u mom kraju rupa do rupe u asvaltu...

Link to comment
Share on other sites

Onda ostavit na 205 ili ic na 215?

Ma idi na 225, pa stavio sam ti slike kak izgleda. 200kn po gumi nije malo

Link to comment
Share on other sites

A 215 ne smijes staviti.

Meni super izgleda na mojem 225 na original GTline felgi, a i ovo homerovo isto, ne kuzim zakaj covjeka odgovarate. 

Auto se skroz normalno vozi, kao i na 205, nije mi cak ni neka razlika u udobnosti, a cijenom je daleko povoljnije.

Link to comment
Share on other sites

ja imam 225-45-17 i izgleda predobro (pogotovo kad ga gledaš odozada, šlape baš moćno izgledaju), a guma je jeftinija (za 630 kn imaš Goodyear F1 Assym3)

 

Link to comment
Share on other sites

A dobro ljudi, sad bas mocno i super itd. ne ide nikak u ovim kombinacijama, ajmo ne pretjerivat! :zubo: ... Kak veli coupe, ispod 18 nema mocnog i sportskig look-a. Al opet se slazem da nije tak strasna kombinacija ni 205 ni 225 na 7j x 17... Svaka korektura u smjeru manjeg et-a dobro dodje... Rupa pod blatobranom po miljonti put ostaje ista jer se primjer kotaca bitno ne mjenja!!!

Osobno sam iso na kompromis, 7.5 J x17 i et 13mm bolji nek et49, dakle et36... Dakle ukupno oko 19 mm van u odnosu na serijalu... Bolje izgleda, al bez spustanja i 18 cola tu nema kruha... Cak mi ni moje felge nisu tak lijepe al je cijena za tu kombinaciju bila presmjesna pa sam ipak uzeo.

Edited by pere
Link to comment
Share on other sites

za 7" siroku felgu je 205-215mm guma idel, za 7.5" je 225 a za 8" je 235mm 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav

Trebalo bi mi mišljenje stručnjaka.

Planiram mijenjati gume na meganeu 3 coupe sa 205/50/17 na 225/45/17

Da li je dovoljna dimenzija gume ili da stavim distance i koje?

Hoće li biti velil razmak između blatobrana i gume /45?

Hvala

205/50 vs 225/45 ima toliko zanemarivu razliku u prečniku , da je jednostavno razmak između gume i blatobrana praktički ostaje isti , a može više varirati od proizvođača gume u istoj dimenziji.

Što se tiče estetske strane , ništa specijalno nećeš dobiti , jer coupe ništa ne dobija bez 19-ke ili bar 18-ke.

Moj jedini razlog zašto bi stavio 225 u odnosu na 205 je cijena tj. prve su jeftinije , veći izbor i lakše dobavljive...

A estetika sa tim nema veze...

Ovoliki točak Megi mora imati da bi imao wau efekt , sve ispod je samo da služi svrsi bez nekog divljenja.

19er_links.thumb.JPG.2b8ad056297bede5fbd

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Za gumu 225 ti je 7.5" sirina felge idealna. Na 8" je 235..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.