Jump to content

Distance za megane 3 coupe


Megane coupe

Recommended Posts

7.5x17 235 gume su jako skupe i rijetke.

Msw24 meni osobno. Za et nznm

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za ove felge sto sam gledao pise da je idealna sirina gume 225/45/17 7,5x17 a najveca dopustena 8x7.

Link to comment
Share on other sites

To je model Schuss, širina felge 7'' ET 49. Za težinu ne bi znao, nisam ih nikada vagao.

Link to comment
Share on other sites

Po iskustvu je li bolje 7,5x17 ili 8x17 za gumu 225/45/17 i koji et ja sam mislio između 35 i 38 jel se šza primjeti kel su coupeu zavukli gumu duboko u blatobran?

Link to comment
Share on other sites

ja na cliu imam 8x17 na 215 ... tako da definitivno 8 il 8.5 jota... meni je 215 cist ok na 8 j ,mada i 8.5 bi pojela i nista ne izgleda razvuceno. svi vagovci 225 voze na 8j u prosjeku ...

Link to comment
Share on other sites

ja na cliu imam 8x17 na 215 ... tako da definitivno 8 il 8.5 jota... meni je 215 cist ok na 8 j ,mada i 8.5 bi pojela i nista ne izgleda razvuceno. svi vagovci 225 voze na 8j u prosjeku ...

nes ti vagovce kao referencu... voze ono sto im je jeftinije... 

a da 215 neizgleda vec malo razvuceno na 8" nevjerujem.. jer vec i 225 izgleda razvuceno pogotovo na nizem profilu

Link to comment
Share on other sites

nes ti vagovce kao referencu... voze ono sto im je jeftinije... 

a da 215 neizgleda vec malo razvuceno na 8" nevjerujem.. jer vec i 225 izgleda razvuceno pogotovo na nizem profilu

stavi 4 gume dunlop/ savu/ michelin il neke na hrpu jedne do druge u 225 dimenziji...hrpa nece biti iste visine ;)

to ti dosta govori kako kome je razvuceno...zalosno sto nisu gume iste sirine , no to rjetki uoce. Ugl 225 na 8j definitivno

Link to comment
Share on other sites

Iste visine ili iste sirine?

Ako mislis ma gazni sloj da razliciti su al je svima referentna sirina (na bocnici) ista i to je ta definirana. A mnoge stede na nacin da gaznu smanjuju znatno od te. Dok npr toyo r888 ima mozda 10mm uzi gazni sloj od bocnice.

Sta mislis zasto proizvodjaci gume definiraju za 225 da se montira na od 7 do 8" sirinu felge?? I jos specificiraju preporucen od 7.5" bit ce zato sto to nije najbolje za performanse guma i treba ih stavljat na 8.5" .. I onda tvrditi kako tad guma nije rasirena..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ja na cliu imam 8x17 na 215 ... tako da definitivno 8 il 8.5 jota... meni je 215 cist ok na 8 j ,mada i 8.5 bi pojela i nista ne izgleda razvuceno. svi vagovci 225 voze na 8j u prosjeku ...

Mala opaska , jot je nepostojeća mjera , promjer i širina felge se izražavaju u inčima a slovo J samo označava kakvog je oblika vanjski rub felge.

 

bead-profiles.jpg

Link to comment
Share on other sites

nehnam zasto si kompliciras ako je homer stavio na schuss 225 i poslao fotku..di ces vise...a ovo za sirinu imam doma 205/50/17 michelin i continental su jednake po sirini dok su iste dinenzije toyo r32 sirje od oba navedena seta cca 2 cm

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.