Jump to content

laguna II - lamela i ostalo


laguna2002

Recommended Posts

imam problema sa lamelom (233000 km) i morat ću mjenjati istu,ali naravno i cijeli set.

zanima me gdje je najbolje kupiti cijeli set ?!?

Link to comment
Share on other sites

Što te točno muči kod lamele?
A ako misliš na Valeo set sa SMF-om, na više sam mjesta pročitao da to rijetko traje više od 30-ak tkm... :/

Link to comment
Share on other sites

Luk je proizvodjac za sve setove za DMF samo je pitanje pakiranja. Kako god samo ne sacsh ili ti ga sucks

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Razlika je u 2 kile kuna. Mislim da je set sa SMF-om oko 5, a sa DMF-om oko 7. Sad ne znam daju li se stari dijelovi u kauciju.

 

Link to comment
Share on other sites

Pitak Andelka, dobio sam stvarno jako dobru cijenu za cijeli set i jos neke sitnice koje idu uz set kvacila.

Poslano sa mog thl T6 pro koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Andjelko na godisnjem do 18.7 barem su meni danas pisali pa mi nemogu dati ponudu

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovo sto je kolega ponudio za set sa DMF-om odlična cijena. Dođe mi žao što mi je taj dio auta ispravan pa ne moram mijenjati :D :D :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sad budalasto pitanje s moje strane.

Pises da mislis mijenjati citav set. Jel ti zamasnjak stvarno toliko los (trese, zvecka ...) ili zelis cisto radi preventive zamijeniti citav set?

Renaulti inace nisu toliko macehinski prema zamasnjacima, koji je u citavom setu daleko najskuplja komponenta.

Link to comment
Share on other sites

razlozi mogu biti:

ne zelim rizikovat nego odvoziti i sledecih xy km kao i ovih prvih bez bojazni da ce krepat dmf (al se slazem za tvoju konstataciju da nisu kao vagovi da ubiju dmf do 100oookm nevo vecina predje znanto vise)

garancija za set kvacila ne vrijedi ukoliko na istom racunu nije i sam DMF istog proizvodjaca. 

Link to comment
Share on other sites

Može biti i da je kolegu netko uvjerio da treba mijenjati taj set. Tako su meni mijenjali potisni ležaj (na moj zahtjev) pa me "dobronamjerno obavijestili" kako su mi korpa, lamela i DMF u jako lošem stanju i da bi valjalo to zamijeniti sada kad je već sve otvoreno. Doslovno sam im rekao: "vraćajte to kako je bilo i zamijenite samo ono što sam vam rekao".

Link to comment
Share on other sites

Postoje 2 vrste kvacila na laguni2 dci tako da ti predlazem da ne kupijes na pamet. I zamasnjak ne kupuj unaprijed jer ne vjerujem da je los. Naime na laguni od starog je zamasnjak par od karoserije i ima 350tkm i dobar je.nisam ga mijenjao a skoro sve drugo jesam kad sam mu radio motor.

A ovo sa garancijom me nikad nije zanimalo za sta god da sam kupio jer sve i da se nesto desi sa novim kvacilom oni ce naci loophole..

Tako da skini, vidi sta ti treba, kupi, montiraj i prst u uho

Edited by laci
Link to comment
Share on other sites

laguna 2002 otvori temu, vi se polomiste da mu pomognete, a od njega ni traga ni glasa

Link to comment
Share on other sites

Što te točno muči kod lamele?
A ako misliš na Valeo set sa SMF-om, na više sam mjesta pročitao da to rijetko traje više od 30-ak tkm... :/

kada u 5-oj ubrzavam, okretaji sa 2,5 t okretaja skoče na 6 t ko u formuli...

dakle, proklizuje definitivno

 

Link to comment
Share on other sites

ja mogu riješiti za cca 4800 kn

luk dvomaseni set

 

u tokiću su korpa i lamela 2400 kn...

Link to comment
Share on other sites

Sad budalasto pitanje s moje strane.

Pises da mislis mijenjati citav set. Jel ti zamasnjak stvarno toliko los (trese, zvecka ...) ili zelis cisto radi preventive zamijeniti citav set?

mislim da bi trebao mjenjati korpu i lamelu,barem po mom nestručnom mišljenju.

ne znam koliko je zamošnjak loš, ali znam da košta 5800 kn

 

Link to comment
Share on other sites

laguna 2002 otvori temu, vi se polomiste da mu pomognete, a od njega ni traga ni glasa

ma već me mjesec dana net zajebava i nemogu se baš svaki puta spojiti,molim boga da me pusti :)

naravno da sam svima zahvalan...

Link to comment
Share on other sites

razlozi mogu biti:

ne zelim rizikovat nego odvoziti i sledecih xy km kao i ovih prvih bez bojazni da ce krepat dmf (al se slazem za tvoju konstataciju da nisu kao vagovi da ubiju dmf do 100oookm nevo vecina predje znanto vise)

garancija za set kvacila ne vrijedi ukoliko na istom racunu nije i sam DMF istog proizvodjaca. 

ok...onda da si razjasnim... što je DMF?

ja bi na hrvatskom :) :) 

Link to comment
Share on other sites

Može biti i da je kolegu netko uvjerio da treba mijenjati taj set. Tako su meni mijenjali potisni ležaj (na moj zahtjev) pa me "dobronamjerno obavijestili" kako su mi korpa, lamela i DMF u jako lošem stanju i da bi valjalo to zamijeniti sada kad je već sve otvoreno. Doslovno sam im rekao: "vraćajte to kako je bilo i zamijenite samo ono što sam vam rekao".

ma ja bio nazvao svojega mehaničara i rekao mu šta mi se događa,kaže treba mjenjat set kvačila :)

školski mi kolega pa mislim da ne priča bezveze...

Link to comment
Share on other sites

Postoje 2 vrste kvacila na laguni2 dci tako da ti predlazem da ne kupijes na pamet. I zamasnjak ne kupuj unaprijed jer ne vjerujem da je los. Naime na laguni od starog je zamasnjak par od karoserije i ima 350tkm i dobar je.nisam ga mijenjao a skoro sve drugo jesam kad sam mu radio motor.

A ovo sa garancijom me nikad nije zanimalo za sta god da sam kupio jer sve i da se nesto desi sa novim kvacilom oni ce naci loophole..

Tako da skini, vidi sta ti treba, kupi, montiraj i prst u uho

meni je čovjek u tokiću gledao po renaultovoj tablici i naravno po mom broju šasije

korpa i lamela 2400 kn

Link to comment
Share on other sites

ok...onda da si razjasnim... što je DMF?

ja bi na hrvatskom :) :) 

Dvomaseni zamasnak, ima opruge pa mnogo vise ublazuje udare nego sto moze sama lamela na obicnom zamasnjaku. 

ljevo ti je lamela za obican zamasnjak, a desno za DMF gde su opruge u samom zamasnjaku

http://www.thelostartof.net/tryingbe/bigred/clutch/disc2.jpg

dmf-vs-smf.jpg?t=1420190240

ako mijenjas samo set (lamela, korpa, potisni) preporuka je da promjenis i oba simeringa (mjenjac i motor) nije puno vise posla a smanjuje pojavu glavobolje :D 

cijena mislim da mozda cak i moze malo niza od tih 2400kn al to je to cca

Link to comment
Share on other sites

Dvomaseni zamasnak, ima opruge pa mnogo vise ublazuje udare nego sto moze sama lamela na obicnom zamasnjaku. 

ljevo ti je lamela za obican zamasnjak, a desno za DMF gde su opruge u samom zamasnjaku

http://www.thelostartof.net/tryingbe/bigred/clutch/disc2.jpg

dmf-vs-smf.jpg?t=1420190240

ako mijenjas samo set (lamela, korpa, potisni) preporuka je da promjenis i oba simeringa (mjenjac i motor) nije puno vise posla a smanjuje pojavu glavobolje :D 

cijena mislim da mozda cak i moze malo niza od tih 2400kn al to je to cca

taj zamošnjak je 5800 kn...

neznam gdje bih uopće još gledao za set...ideja,preporuka ?!

Link to comment
Share on other sites

Taj set ti je penezic ponudio znaci sve sve skupa s tim zamasnjakom.

Auto kreso (ako ti neko ima hak imas 20%)

Intercars itd

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Taj set ti je penezic ponudio znaci sve sve skupa s tim zamasnjakom.

 

Auto kreso (ako ti neko ima hak imas 20%)

Intercars itd

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

a zooo...da,nisam taj dio skužio...

thx Miloš

Link to comment
Share on other sites

ja mogu riješiti za cca 4800 kn

luk dvomaseni set

 

drugar, ja bih prvo trebao provjeriti stanje sa lamelom, tj. vidjeti kakav je zamošnjak...ako je zamošnjak OK, možeš li ti nabaviti samo korpu,lamelu i potisni ?!

u subotu bi trebao do mehaničara,ako me uspije ubaciti(ima posla za popizdit), ako me ne primi onda sam u banani, jer ne znam koliko se dugo mogu voziti sa takvom lamelom i proklizavanjem...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.