Jump to content

Voda u kabini megane grandtour


mamba

Recommended Posts

Ekipa gdje se tocno nalazi ta cjevčica,ja to na svom megiju il nemam il stvarno ne mogu nac,sve sam pregledao i nema je,dal ima kakve razlike između grandtoura i sedana?

Link to comment
Share on other sites

ispred kutije mjenjaca, ajd budem poslikao danas ako mi se bude dalo zavuc ispod auta jer sam ja skinuo taj termo stit nakon sto sam ga posavijao jednom ad sam zapeo u snegu :) tj nakupilo se snega pa ga pocupalo, a kako vozim dizela, spuh se ne grije pa me zabole

Link to comment
Share on other sites

Hajd super,cekam sliku,ja sam sve pregledao i savijao tu zaštitu i nigdje nikakvog crijeva,dal mora biti bas crijevo il je možda u pitanju samo rupa?

Link to comment
Share on other sites

s desne strane je u tunelu, skoro skroz napred 20160726_174333_zpsg8a0mqee.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne treba skidati zaštitni lim a ni kanal nije potreban.

@David - podigni Megana sa dizalicom kod prednjeg suvozačkog kotača,zavuci ruku ispod zaštitnog lima bliže suvozaču i naći ćeš završetak drenažne cijevi klime.Otkini gumenu zaklopku na cijevi i tad će te vjerojatno zaliti prljava voda,no najvažnije da se cijev odštopala i više se neće štopati nakon micanja gumene zaklopke.

Nekuzim kakva zaklopka? Pa ak je zatvoreno kak da voda uopce curi?? Kolio sam je ja vidjeo to je obicna gumena cijev kao ona za pranje sajbe. Bez ikakvog cepa

Link to comment
Share on other sites

imas jednosmjerni ventil, takoreci, dopusta da voda iscuri van al nepusta nesto da udje unutra, al to je lose izedeno pa prestane i vodu pustat van.

to najvise slici starim auspusima na velikim radnim strojevima s onom klapnom koja skakuce gore dole. 

https://c1.staticflickr.com/3/2585/4095990860_5e86275167_b.jpg 

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

Nekuzim kakva zaklopka? Pa ak je zatvoreno kak da voda uopce curi?? Kolio sam je ja vidjeo to je obicna gumena cijev kao ona za pranje sajbe. Bez ikakvog cepa

Na kraju gumenog crijeva nalazi se zaklopka koja se treba otvoriti kada poraste stupac vode u crijevu i voda iscuri van.Zatim se zaklopka treba zatvoriti pa kada se nakupi voda ponovo otvoriti itd...

Problem je što vremenom i toplinom ispuha ta gumena zaklopka otvrdne i prestane djelovati pa je treba ukloniti.

Link to comment
Share on other sites

Evo ekipa ja sam samo polovično riješio problem,našao sam cijevčicu i malo proštrakao prstom i malo je vode i prljavštine iscurilo ali je kod mene ta cijevčica dobrano zaštopana,kad gurnem prst unutra sve puno onog sitnog lišća i koječega,e sad bih ja htjeo to odštopati kako treba al ne mogu naci taj odvod s gornje strane što je jedan kolega forumas tu opisao pa da ispušem kompresorom,sve sam skinuo i svijetlio unutra u tu rupicu gdje ide crijevo od hladnog zraka za pretinac al ne vidim ništa?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.