Jump to content

Razlika u magene III,dci (tipovi)


tomislavwarm

Recommended Posts

Pozdrav,

pošto mi jako slabo ide francuski, a nadam se i vama, zanima me koja je razlika u opremi kod:

1) Megane III ESTATE  Life ECO2 , 1.5 dci 90 KS, 2013

2) Megane III Estatate bussines  ECO2, 1.5 dci 90 KS, 2013

3) Megane III Authentique ECO2 , 1.5 dci 90 KS, 2013

4) Megane III Expression ECO2, 1.5 dci 110 KS , 2011

Po slikama sam shvatio da je ESTATE=karavan. Koji bi također preporučili ako im je cijena slična/ista, razlika u tkm je možda cca.+- 10 tkm. 

Koliko sam shvatio karavan nešto više troši, ali je jedini koji ima bussines verziju i također mislim da je s najviše opreme, jesam li u pravu (ako neko ima tipove opreme iz 2013 i slično pls link) ? Zanima me također je li postoje još koji tipovi megane III iz 2013 godine (ne interesiraju me kW i ccm) i koji se iskazao kao "najposlušniji" ?

Link to comment
Share on other sites

Da te samo odmah kazem....ako ces karavana zaboravi na ove od 90ks....to je slabo.A sto se tice opreme ja imam Bose....mislim da je jedino GT Line jaca oprema od toga....pa stoga ako te to brine gledaj samo ta dva...

Link to comment
Share on other sites

nije GT line jaca nek drukcija :zubo: ... prije bi reko da je bose jaca jer ima vise tih djidja-midja. GT line vuce na sportskiji stih, a bose na komfor. Ali da, u svakom slucaju ako se moze birat, samo jedna od te dvije. Kolko sam probao kod kupovine, samo ta dva paketa ostavljaju finiji dojam, ostali, pa cak i dinamik manje ili vise kaskaju... al konkretno dinamik se jos uvijek moze progurat :D 

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom Bose ili Buisness....trenutačno u francuskoj nemaju s Bose izdanjem tako da ću se zadovoljiti s Buisness verzijom ... gledam na prox auto (to je kao naš trcz )

Link to comment
Share on other sites

karavana barem 110ks pa naviše , nije da ne ide ,ali fali im mrvica =) ,a i uvijek se nešto vozi u velikom gepeku ili na krovu tak da snage nikad dosta, ja tih 90ks nebi ni u clia stavio, cura ima megana 2011 tih 90ks ,a ja doma imam 78kw jacu verziju ..nemože se usporediti i getriba sa 6 brzina je daleko bolja za saltati i voznju u toj generaciji .tak da dodaj koju kn ili za istu uzmi više ks i nećeš požaliti 

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom Bose ili Buisness....trenutačno u francuskoj nemaju s Bose izdanjem tako da ću se zadovoljiti s Buisness verzijom ... gledam na prox auto (to je kao naš trcz )

Zasto bas u Francuskoj? Imas nekog gore ili si tek tako odabrao Francusku?

@Pere...bose ili gt line....ma dobro kazes isti vrag....razlika je u detaljima.

Link to comment
Share on other sites

Već sam jednog kupio gore (starome), sad idem po svog.... Kupio bih i bliže, recimo Njemačka, ali ne mogu naći leasing kuće npr. kao što je kod nas TRCZ ili u Francuskoj "Proxauto ".... Možeš mi vjerovati da kad vani kupiš auto da ti ne daju nikakvu potvrdu koliko imaš km što znači da možeš gore kupiti auto i smanjiti kilometražu bez ikakve frke te uvesti kod nas sa smanjenom kilometražom.... malo čudno ... I gore renault star cca 3-4 godine sa oko 110 tkm dođe oko 5-8000 € (na to trošak registracije + trošarine + putovanja = max. 1000 €) i ako odbijemo da registraciju svejedno plaćaš, a trošarinu kao porez kad kupiš auto, onda ti samo ostanu putni troškovi (čista računica) :)....

Pogledaj ovdje renault star 3 godine koliko cijene....  

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svog kupio u Nizozemskoj i gore su ti 90% Megana sa leasinga....a vjeruj mi i puno bolje opremljeniji.Ja sam sa svojim dobio sve zive papire...od servisne....stanje kilometara od Nizozemskog tehnickog...pa do rukom pisanih zapazanja majstora iz ovlastenog....samo jbg nizozemski je pa ti to prevodi na licu mjesta.

Gle ja sam isto gledao Francusku i ni najmanje mi se nisu svidali auti...kazem...baci pogled na NL i Belgiju...mislim da ces tamo naci ono sto te zanima ;)

Link to comment
Share on other sites

nije GT line jaca nek drukcija :zubo: ... prije bi reko da je bose jaca jer ima vise tih djidja-midja. GT line vuce na sportskiji stih, a bose na komfor. Ali da, u svakom slucaju ako se moze birat, samo jedna od te dvije. Kolko sam probao kod kupovine, samo ta dva paketa ostavljaju finiji dojam, ostali, pa cak i dinamik manje ili vise kaskaju... al konkretno dinamik se jos uvijek moze progurat :D 

Sto to ima Bose a nema GT Line osim muzike po cemu se i zove oprema, cak sam vidio Bose bez ESP i ASR ( ima na njuskalu), znam nabrojati nekoliko stvari ali obratno

Ako si krupna osoba biti ce problem sa sjedalom u GT :)

Moj bi izbor bio samo GT, samo jedan sam vidio u BIH, nema ih ni u HR, barem ja nisam vidio

Edited by Dama40
Link to comment
Share on other sites

Da, ali Bose nema analogni sat i sjedala kao u RS, nije spusten sto je velika razlika u voznji naspram obicnog megana, branik naprijed i nazad sa difuzorom, puno ljepsi GT line od Bose, aluminijske papucice...

Link to comment
Share on other sites

Ima GT Line i sa Bose muzikom ;)

 

 

 

Da to sam zaboravio, sta je onda Bose naspram dinamique, crni sjaj na konzoli ??

Edited by Dama40
Link to comment
Share on other sites

Ovak na prvu...koža ( sjedala...volan...mjenjac...vrata),navigacija....muzika....felge... kvalitetnija plastika sigurno....e sad posto kazu da je gt-line nesto tvrdi od bose...mozda u ovjesu ali to blage nemam.

 

Link to comment
Share on other sites

Sve je to dinamique, Gt line je dinamique sa ovim dodacima sto sam nabrojao, naavigaciju sam imao na autentique, navigacija je opcija, imas GT line bez navigacije

Edited by Dama40
Link to comment
Share on other sites

Sto to ima Bose a nema GT Line osim muzike po cemu se i zove oprema, cak sam vidio Bose bez ESP i ASR ( ima na njuskalu), znam nabrojati nekoliko stvari ali obratno

Ako si krupna osoba biti ce problem sa sjedalom u GT [emoji4]

Moj bi izbor bio samo GT, samo jedan sam vidio u BIH, nema ih ni u HR, barem ja nisam vidio

Ima ih u Hr i kod Baotica uvoza koliko hoces ;) ali bogme samo jednog Bose sam vidio kod Baotica i to isto D uvoz automatik.

Koliko se meni cini Bose im je onda top ponuda...pa jucer me lik u Neostaru pita da kakav mi je to Megane da nije ni priblizno onim socijalnim kakva im dolaze.

Link to comment
Share on other sites

A to je nekaj drugo....ja pricam covjeku o opremi koju trazi sa 1.5 dci motorom ;) krivo smo se razumijeli.

Link to comment
Share on other sites

Sto to ima Bose a nema GT Line osim muzike po cemu se i zove oprema, cak sam vidio Bose bez ESP i ASR ( ima na njuskalu), znam nabrojati nekoliko stvari ali obratno

Ako si krupna osoba biti ce problem sa sjedalom u GT :)

Moj bi izbor bio samo GT, samo jedan sam vidio u BIH, nema ih ni u HR, barem ja nisam vidio

Imas Dama pravo, ja sam dosta pojednostavio cijelu pricu. U pravillu su bose nakrcani jer ko je doplacivao za bose je obicno natrpao svasta. Nisam sad siguran kaj tocno sve ide u bose paket, al mislim da nije samo muzika nek jos par sitnica. Par bosea koje sam pogledao su imali elektro podesavanje siceva, asistent za prestrojavanje, siber, ventilacijske otvore straga, prednje park senzore, elektircnu parkirnu kocnicu, pomoc pri kretanju uzbrdo... mislim da sam sve nabrojal... sve su to super stvari, al se moze bez njih (iako bi bilo zgodno imat ih :D)... al ko sto si i ti reko, analogna kontrolna tabla s bijelom podlogom, sportski sicevi, branici iza i naprijed i ovjes se ne daju mjerit s nikakvom opremom, auto je jednostavno sasvim druga prica :zubo:, nek se vlasnici bose-a ne uvrijede, ovo je skroz subjektivno bilo. Moj GT line recimo nema navi i nemam usb utor.

U pogledu kvalitete materijala ne bi niti jednom dao prednost, al moram reci da siromasniji dinamik djeluje plasticnije i nekvalitetnije, al opet, mozda su u sumi :D

Prioritetnoj listi zeljene opreme bi dodao jos Xenon i prednje park senzore.

Dama, more se i 1.5 nachipat na 150ak ks, onda si vec skoro ko GT hehe

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svog kupio u Nizozemskoj i gore su ti 90% Megana sa leasinga....a vjeruj mi i puno bolje opremljeniji.Ja sam sa svojim dobio sve zive papire...od servisne....stanje kilometara od Nizozemskog tehnickog...pa do rukom pisanih zapazanja majstora iz ovlastenog....samo jbg nizozemski je pa ti to prevodi na licu mjesta.

Gle ja sam isto gledao Francusku i ni najmanje mi se nisu svidali auti...kazem...baci pogled na NL i Belgiju...mislim da ces tamo naci ono sto te zanima ;)

Daj neke stranice u nizozemskoj gdje su vlasnici i prodaju isključivo leasing kuće da ne moram plaćati porez u rh posebno od cijene vozila. Može i u Njemačkoj ili Belgija ako imaš volje i vremena ;)... 

 

Ja sam otpisao prije Belgiju i Nizozemsku jer tamo idu dileri vozila i skidaju kilometražu masovno, ali ako kažeš da je tamo povoljnije mogao bih razmisliti. Uglavnom molio bih stranice leasing kuća u Belgiji ili Nizozemskoj...

Max 4 godine star auto i oko 100 tkm te do Max 7k eura

Edited by tomislavwarm
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.