Jump to content

Engine fault P0300


ivan.martinko

Recommended Posts

Auto mi je presao u safe mode, ustekao sam odb2 i ocitao ovu gresku.

Upalio i ide dalje.. Kaj je to? Prije 2 dana sipao sam za 200 kn nekoj cudnoj pumpi u samoboru. Inace tocim ININ eurosuper bs 95 class..

b3a4c3817785c1987af162848a780fd4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Misfire - nije upaljena smjesa,vjerojatno nemaš iskre na svjećicama.

Provjeri bobine,kablove,svjećice...

Link to comment
Share on other sites

Dobro je ak je samo to. Al iznenada se pojavilo nakon 50 km sa sumnjivim benzinom. Probat cu prvo bengu zamijeniti

Jer auto upali nakon toga i ide ko zmaj. Sad sam natankao onaj inin ES98+ class. Mozda bu kakve razlike.

Sad bum popukao svjecice i bobine, mijenjane su prije 15000 km, morale bi jos bit ok..

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno je loše gorivo jer imaš misfire random na svim cilindrima.

Da li zatrzava u vožnji?

Link to comment
Share on other sites

poskidao sam svječice i bobine i bobine su sve original, imaju iste serijske brojeve, Beru, made in Germany, svječice su pretpostavljam isto nikad mijenjane, auto ima sad 85000 km, imaju ajnzece na keramici od iskre kak je išla na sentralnu.. to su Renault 7700500144 o to njima radi, Beru, Bosch? ili možda eyquem..

ne mislim stavljati renoove svječice nego ngk BKR6EZ, 

https://www.ngk.de/nc/en/product-finder/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/RENAULT/MÉGANE 2/BKR6EZ/11828/

uvijek sam u sve aute stavljao NGK i tak mi je običaj. ima neko neku drugu preporuku? ne vidim potrebe za ove trokrake svječice..

65855-1.jpg

svj1.jpg

svj2.jpg

15033790.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

kak sad nisu menjane, a prvo si napisal da su promenjene prije 15 000, koje je onda tocna info?

Link to comment
Share on other sites

To se i meni dogodilo na starom autu kad sam natočio na starom OMVu prema Velikoj Gorici. Sreća pa sam ubacio samo 100kn tek toliko da se ne vozim na rezervi jer sam išao van. Bilo je to prije 10ak godina. Auto je radio kao krama za CIOS, tresao, nije uopće vukao i upalio lampicu za motor. Stari R19 16v iz 1991.

Dovukao sam se do najbliže dežurne INA-e i natočio 98 do vrha. Nakon što sam ga upalio prvih par taktova je tresao i valjda kad je povukao novo gorivo potpuno se umirio. Od tada nikad više ni OMV ni kasnije CRODUX.

Edited by Med0
Link to comment
Share on other sites

To se i meni dogodilo na starom autu kad sam natočio na starom OMVu prema Velikoj Gorici. Sreća pa sam ubacio samo 100kn tek toliko da se ne vozim na rezervi jer sam išao van. Bilo je to prije 10ak godina. Auto je radio kao krama za CIOS, tresao, nije uopće vukao i upalio lampicu za motor. Stari R19 16v iz 1991.

Dovikao sam se do najbliže dežurne INA-e i natočio 98 do vrha. Nakon što sam ga upalio prvih par taktova je tresao i valjda kad je povukao novo gorivo potpuno se umirio. Od tada nikad više ni OMV ni kasnije CRODUX.

To mi je nepojmljivo za OMV odnosno Crodux. Stalno tamo tocim 100-tku i nikad nista bogu hvala. Imao sam sitnih simptoma u smilu slabije vuce sa Ininim gorivom ali trzanja ne. Osim kad su osle dvije bobine. Nego Med0 koju ti benzinsku preferiras kao najbolju u smislu kvalitete goriva?

Link to comment
Share on other sites

kak sad nisu menjane, a prvo si napisal da su promenjene prije 15 000, koje je onda tocna info?

na servisnom papiriću iz 2014 na 72000km od nekog mehaničara iz samobora piše ulje 5w40, filter, svječice i tak al ove svječice nisu mijenjane, mislim nikad. po renoovoj knjižici mijenjaju se na 60000km, ali ove nisu mijenjane, vjerojatno je meho izvadio jednu, i reko ma dobro je to, a ženskoj naplatio kao da je stavio, klasika..

tak da ono ko kv mehaničar vidim da je ovo staro.. i treba mijenjat, sad koje da stavim, renault, motrio ili neke treće?

Link to comment
Share on other sites

ja stavljam samo original renault, cijena sa 5+ popustom smijesna i nikad problema nisam imao, ja mijenjam svake 3 godine neovisno o kilometrima...

Link to comment
Share on other sites

NGK? to je najmanji problem, ali ima samo sa jednom ground elektrodom.. ove koje su bile gore su malo neobičnije, to su eyquem mislim, po slici..

kolko koštaju renoove svječice? obične NGK me u tokiću ispadnu 30kn komad. platinum 60kn komad, ali sve one imaju jednu ground elektrodu. ove koje su unutra podsjećaju me na golden lodge iz alfe..

 

 

AR40001002_Zuendkerze_Golden_Lodge_2HL.jpg

Link to comment
Share on other sites

sad mi veli u baotiću takva ista svječica 36 kn a u tokiću veli bosch isto tak izgleda i po kat br za megane 36kn

izgleda da ih bosch radi.

Link to comment
Share on other sites

ma znam vidio sam i za megane sport po defaultu ide ngk laser platinum  oko 100kn je da. ma sad mi lik iz baotića veli po broju šasije da u moj idu običnjače neke vulgaris, oznaka renault 7700500155. koštaju 81kn komad bokte skuplje od ovih koje su bile unutra tvornički s tri elektrode..

mislim da ću uzet takve kakve su bile za 36kn ili bosch iz tokića za 36kn.. 

 

evo ovakve mi nude u baotiću 82kn komad, a one gore kakve su bile sa 3 elektrode su 36kn, nevjerojatno.

ovo su vulgaris najobičnije svječice sa 2mm bakrenom elektrodom..

spark-plug-renault-dacia-1-6-16v-engines-the-or.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

To mi je nepojmljivo za OMV odnosno Crodux. Stalno tamo tocim 100-tku i nikad nista bogu hvala. Imao sam sitnih simptoma u smilu slabije vuce sa Ininim gorivom ali trzanja ne. Osim kad su osle dvije bobine. Nego Med0 koju ti benzinsku preferiras kao najbolju u smislu kvalitete goriva?

kod OMVa je jedino gorivo koje je uvazao iz Austrije bila 100, sve ostalo iz "domace" proizvodnje 

Link to comment
Share on other sites

kakva saga, ja pitam lika u baotiću pa za koji su onda auto ove moje sa 3 elektrode ako mi nudite sa jednom, veli on za starijeg renaulta sefranea.. pa koji vrag su u tvornici po defaultu stavili svječicu za stariji model koja je eto napravila već 85000.. ma mislim da je to manje više svejedno..

Link to comment
Share on other sites

To mi je nepojmljivo za OMV odnosno Crodux. Stalno tamo tocim 100-tku i nikad nista bogu hvala. Imao sam sitnih simptoma u smilu slabije vuce sa Ininim gorivom ali trzanja ne. Osim kad su osle dvije bobine. Nego Med0 koju ti benzinsku preferiras kao najbolju u smislu kvalitete goriva?

Meni je stari auto puno više trošio OMV goriva tipa 13-14 litara, a INA ili Tifon 9.5 litara. Službeni auti su svi bili točeni na OMVu i svi su vozili OK i dizli i benzinci. Jednom mi se samo dogodilo to da mi auto trokira od OMV goriva i od onda tamo ne kupujem ni čips. Privatne benge pitaj boga otkud naručuju svaki puta od nekog drugog tko je ima manju cijenu i tko zna što utačeš u auto.

Preferiram INA i Tifon benge koje imaju puno prometa, a to su uglavnom one uz veće ceste jer je manja šansa da se nešto nataložilo u tankovima. Točim ES98 na INA-i jer mi je blizu na Slavonskoj Aveniji. Točim ES98 zato jer je to kvalitetnije gorivo, ne zbog oktanske vrijednosti.

Link to comment
Share on other sites

Kod nas uopce nema 98-ice, barem koliko znam, u puntiaka i nexusa tocim 95 a sva druga vozila mi idu na crne pistolje. Ja tocim samo na petrolu, uz put su mi i sve su nove.

Link to comment
Share on other sites

Gdje je kvalitetnije gorivo tj. koje. Petrol 100-tka ili Crodux 100-tka? Zanima me iskljucivo ovo oktansko gorivo jer to samo tocim.

Link to comment
Share on other sites

poskidao sam svječice i bobine i bobine su sve original, imaju iste serijske brojeve, Beru, made in Germany, svječice su pretpostavljam isto nikad mijenjane, auto ima sad 85000 km, imaju ajnzece na keramici od iskre kak je išla na sentralnu.. to su Renault 7700500144 o to njima radi, Beru, Bosch? ili možda eyquem..

ne mislim stavljati renoove svječice nego ngk BKR6EZ, 

https://www.ngk.de/nc/en/product-finder/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/RENAULT/MÉGANE 2/BKR6EZ/11828/

uvijek sam u sve aute stavljao NGK i tak mi je običaj. ima neko neku drugu preporuku? ne vidim potrebe za ove trokrake svječice..

65855-1.thumb.jpg.f0c1881e8431d6004128abda91a494b5.jpg

svj1.thumb.jpg.9908e62584ce975bbb0741cd70ae9888.jpg

svj2.thumb.jpg.74660b4026b0f2e4efd7b2a65a35d4a3.jpg

15033790.thumb.jpg.6387b4aaee4bd0ef36a11a3f8a20b43a.jpg

Ove svjećice sa fotke ti nisu tvornička ugradnja 100%

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja tocim samo na petrolu, uz put su mi i sve su nove.

A na Petrolu Inino gorivo :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.