Jump to content

Laguna 2 1.6 16v 2005 - Maglenke


tonci.tolic

Recommended Posts

Poštovanje,

imam lagunu 2 2005 s ugrađenim zadnjim maglenkama, dok prednje nisu ugrađene nego je doveden kabel za ugradnju. Ugradio sam ih i spojio kablove, kad sam uključio na prekidaču (ablenderu) radile su i prednje i zadnje, zato što nema posebno prednje. Kupio sam prekidač na kojem ima i samo prednje i zajedno prednje i zadnje i kad sam ga uključio stalno mi gore duga svjetla. Treba li možda premjestiti neke kablove na utičnici ( ručica (ablend) je za lagunu 2  2001-2007). Ako netko ima raspored kablova na utičnici prekidača (ablenda) molio bih da ga postavi. Za sada sam vratio staru ručicu.

Hvala puno svako objašnjenje će pomoći.

Edited by tonci.tolic
Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sjecam treba zamjeniti 1 žicu. Probaj naci gdje su naknadno ugrađivali na Clio 2 tamo ima.

Link to comment
Share on other sites

pretražio sam sve vezano za Clio 2 ali nigdje nisam našao, pa bih molio još uvjek za pomoć

Link to comment
Share on other sites

ja sam premještao žicu kada sam nabavio far s duplom optikom, ali za maglenke nije trebalo, koliko se sjećam, već samo ubosti novu žicu u ručicu. Istodobno je sama proradila kotrolna lampica na tabli.

ovako izgleda shema maglenki za megane

 

maglenke megane shema.JPG

Link to comment
Share on other sites

Nešto si zeznuo, jer je ugradnja čisti plug-n-play

Nema nikakvog tramakavanja žica.

Evo uputa za naknadnu ugradnju. Novu ručicu montiraš i ubodeš konektor, a staru baciš u škovace (vidi zadnju sliku). :D

 7711216680-notice-anti-brouillard-bk74-ph1.pdf

Inače na konektoru ručice pin A1 su prednje maglenke, a A3 su zadnje.

Ta ručica bi trebalo da je ista kao i u moga Clia. Ima tri pozicije:

1 - 0

2 - prednje maglenke

3 - prednje + zadnje

Kako izgleda ta koju si nabavio? Kako izgleda stara?

Stavi slike od obje, i vanjski dio sa simbolima i slike njihovih pinova. 

 

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

:help:

nisam ništa zeznuo, uputa koju si poslaoje za lagunu 2 ph1 a ja imam lagunu 2 ph2 (redizajn)

ručica stara ima položaj 

1 - 0

2 - zadnje maglenke

a nova ima isto kao što si ti napisao

1 - 0

2 - prednje maglenke

3 - prednje + zadnje

 

:help:

Stara1.jpg

Stara2.jpg

Nova1.jpg

Nova2.jpg

 

Edited by tonci.tolic
Link to comment
Share on other sites

Uputa je skroz ista i za Lagunu 2 ph.2.

Ajde slikaj i konektor sa žicama koji se ubada u tu ručicu. Slikaj da se vide koji su pinovi zauzeti i koje su boje žica.

Ako možeš i napiši koji su pinovi zauzeti žicama. Jedan red pinova ima oznaku A, a drugi red oznaku B.

Link to comment
Share on other sites

Uputa je skroz ista i za Lagunu 2 ph.2.

Ajde slikaj i konektor sa žicama koji se ubada u tu ručicu. Slikaj da se vide koji su pinovi zauzeti i koje su boje žica.

Ako možeš i napiši koji su pinovi zauzeti žicama. Jedan red pinova ima oznaku A, a drugi red oznaku B.

Jesi li to ti Dragane? Falile su mi ove tvoje upute, srećom više nemam problema sa strujom na Lag.

Link to comment
Share on other sites

evo sam slikao kako sam uspio, svi pinovi su zauzeti osim onog koji je prazan i na ručici

Slobodan onaj kao i na ručici.jpg

Svi utori zauzeti.jpg

Edited by tonci.tolic
Link to comment
Share on other sites

Mislim da trebaš prebaciti crvenu žicu na novoj ručici.

Odlemi je i zalemi na mjesto gdje ti je na staroj zalemljena plava žica.

Nova.thumb.jpg.b0c8d5d4b84b5a2f3c27d55fc

Crvenu prebaci da ti izgleda isto kao na ovoj slici (ovo je slika ručice sa lagune 2 ph. 2):

 Laguna2.thumb.jpg.da038c67f2d80175b8aa6a

Inače na toj tvojoj novoj su drugačiji simboli za maglenke nego na ovoj, ali mislim da će ti raditi.

Laguna_2.thumb.jpg.407ee9a2668f3999ffd15

Link to comment
Share on other sites

prelemio, neradi.... vratio crvenu žicu gdje je bila, izvadio ( odspojio ) iz konektora označenu (bijelu, mislim da je B5), uštekao ručicu uključuje sve kako treba, pozicija, kratka, duga, prednja i zadnja maglenka, ali je problem kada idem isključiti zadnju ili prednju maglenku trebam ih isključiti i ponovno uključiti da se isključe, odnosno ponovit pokret za uključivanje.

 

okrenem prekidačem jednom uključe se prednje okrenem dalje upaljene su i prednje i zadnje

a za isključivanje zadnjih  moram okrenuti dugme za zadnje na isključivanje zadnjih i ponovno ih uključit tada se one isključuju,

a za isključivanje prednjih  moram okrenuti dugme za prednje na isključivanje ( 0 ) i ponovno ih uključit tada se one isključuju,

ako sam uključio prednje i zadnje, onda okrenem prekidač na početak (0) i okrenem ga zatim na prednje, prednje se isključe a ostanu raditi zadnje

ako su maglenke uključene kada isključim svjetla poluga maglenke (bile prednje ili i prednje i zadnje) sama isključi

utori zauzeti.jpg

Link to comment
Share on other sites

To je normalno za iskljucivanje/ ukljucivanje maglenki.

Isti pokret radis da bi ih uključio i isključio.

Prednje uključis tako da prema naprijed pomaknes, a isto ih tako isključuješ da pomaknes prema naprijed.

Isto je za zadnje, samo što okreces nazad. Ako su ti upaljene prednje i zadnje svake moras posebno ugasiti.

Link to comment
Share on other sites

kod moje ručice prsten za uključivanje ostaje na položaju ne vraća se sam, pa onda nije normalno

IMG_20161007_143734.jpg

Edited by tonci.tolic
Link to comment
Share on other sites

Jesi li siguran da je to ručica od Lagune?

Takva je ručica kod mene na Clia, s tim da ima i botun za sirenu na vrhu.

Inače ta bijela žica iz B5 ti je za blicanje dugim svjetlima. Mislim da sada nemožeš blicat.

S tom ručicom ti neće raditi. Treba ti ručica koja se vraća u 0. Kod tebe paljenje maglenki odrađuje UCH kada sa te ručice dobije naponski impuls. Ova nova ručica ostane u položaju upaljeno i stalno šalje 12V na UCH. Zato ti se dešava da kada staviš na 0 moraš opet na ručici upaliti i vratiti na 0 da se izgasi, jer UCH čeka drugi impuls od 12V da izgasi maglenke.

Rekao sam ti već da je takva ručica na mome Cliu, ali kod mene to neide preko kompa (UCH) nego iz ručice ide direktno na relej. Pa kad stavi na položaj prednjih maglenki, one svijetle sve dok ne vratim na 0 i na taj način skinem napajanje releja.

Morat ćeš potražit onakvu ručicu kakvu sam prije stavio na slici od Lagune. Šifra te ručice ti je u onim uputama šta sam prije bio stavio.. 

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

da za Lagunu2, opisano što sve može i blicati može samo je problem kod gašenja, znači da nešto nije kako treba,

pozicija, kratka i duga, blicanje, na prvi položaj uključivanje prednjih maglenki, na drugi položaj uključivanje prednjih i zadnjih... to sve funkcionira, ali je problem kod isključivanja maglenki.....kako sam opisao gore u postu................:help:

 

Link to comment
Share on other sites

Gornji post sam u međuvremenu editirao i objasnio ti kako kod Lagune rade maglenke tako da sa tom ručicom mislim da neće raditi.

Jedino ako ti to nesmeta, pa ih ti onda gasi tako da prvo ugasiš svjetla kako si prije rekao.

Link to comment
Share on other sites

nova naručena za lagunu 2 1.6 16v 82 KW 2005 godište, pošto nisam bio siguran da je ispravna odem na otpad i uzmem polovnu isto za lagunu 2, ona ista i jednako se ponaša.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sa tim tipom ručice nećeš dovesti maglenke u funkciju.

Trebaš tražiti onakvu kakvu sam ti stavio na slici.

Kad nabaviš ovakvu onda je montaža tipa plug-n-play (normalno vratiš onu bijelu žicu u B5).

Evo službena Renault uputa za L2 ph.2:

 7711230201-notice-montage-anti-brouillard-bk74-ph2 (2) (1).pdf

 

Nije problem u toj ručici koju si ti nabavio. Ona je ispravna, ali kod tebe je totalno drugačija filozofija rada maglenki, pa ti zato ta ručica neigra.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

momci hvala puno svima na prijedlozima i objašnjenjima, trenutno ne mogu ništa kad budem moga financijski nabavit ću pravu ručicu i montirati, ako netko ima nek se javi s cjenom da vidim mogu li, meni bi najbolje pasala zamjena, dao bi i staru i novu u zamjenu za pravu ispravnu...........:yeah:

Edited by tonci.tolic
Link to comment
Share on other sites

Moja ručica na laguni je ista kao tvoja "NOVA".

Prvo se pale prednje maglenke pa onda zadnje i stoji tako.

Kad očeš ugasiti moraš vratiti na početni položaj ili se gase automatski ako gasiš kratka svijetla.

Unutra je neki "hepeg" koji pogasi maglenke kad ugasiš kratka svitla.

Ustvari mi je jako bezveze taj način jer nemožeš upaliti samo stražnju maglenku iako bi ponekad to bilo potrebno

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa petakom. Nekada bi htio da upalim samo zadnje maglenke, npr. kada vozim autoputem, a slaba je vidljivost.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.