Jump to content

1.5 dci


jazzie

Recommended Posts

Bok dečki.

Ajde, molim vas za mali savjet. Kupila sam modus 1.5dci od 80 ks (tj. 82 valjda). Imam 1100 km i auto mi po gradu troši skoro 8 litara (po tehničkim podacimja 5.6 lit). Istina vozim se po centru grada, ali ne stišćem ga uopće, niti zapinjem u onim najvećim gu

Link to comment
Share on other sites

Malo puno

Mada meni ja na cliu sa istim motorom prije prvog servisa isto bila povecana potrosnja, a nakon prvog servisa je pala za kojih 1l, pricekaj dok napravis jos kojih 1000km pa onda vidi kolika ce biti potrosnja.

Ako ce i dalje biti tako visoka zali im s i ne prihavcaj odgovor da te to normalno.

Normalna potrosnja je do 1l veca od tvornicki delarirane, a ne skoro 3 litre.

PS Predstavi se u podforumu novi clanovi !

Link to comment
Share on other sites

Bok dečki.

Ajde, molim vas za mali savjet. Kupila sam modus 1.5dci od 80 ks (tj. 82 valjda). Imam 1100 km i auto mi po gradu troši skoro 8 litara (po tehničkim podacimja 5.6 lit). Istina vozim se po centru grada, ali ne stišćem ga uopće, niti zapinjem u onim najvećim gu

Link to comment
Share on other sites

Ti si to zakljucila po kompjuteru ili si natocila pun rezervar odvezla 100 km i ponovo ga nalila punog. Mo

Link to comment
Share on other sites

Guest Jankinjo

Koliko znam postoje dvije vrste kompova za mjerenje. Meni na Cliu pokazuje stvarnu potrošnju a na Puntu od starog nekakvu čudnu. Pročitaj si malo knjigicu s uputstvima i tra

Link to comment
Share on other sites

Ja cu potvrditi ono sto je Rain prije ranije napisao. Meni je moj dci 80 ks do prvog servisa na koji sam ja isao sa 5000 km isto trosio oko 7 litara. Danas ga vozim uglavnom po gradu i trosi mi izmedu 5.5 i 6 litara.

Link to comment
Share on other sites

Da odgovorim kako sam došla do te potrošnje. Natočila sam puni, napravila 600km i ponovno natočila puni tj. stalo je 47 litara. I sada malo matematike: 47 / 600 * 100=7.8333 lit/100km

Link to comment
Share on other sites

Guest diesel forever

sacekaj do prvog servisa i ako i poslije bude toliko trosio probaj reklamirat mada sumnjam da ce ti ista priznat jer je auto tehnicki ispravan a potrosnja je relativan pojam iako je to malo previse.meni je prosjek 5.5 lt s istim tim motorom ali u cliu koji je ipak malo laksi i nizi sto bi znacilo aerodinamicniji :))

Link to comment
Share on other sites

Slazem se s tim da trebas pocekat do prvog servisa, ako ti se niti tada ne smanji potrosnja, onda sjedi i placi :)

Clio 1.5 trosi dakle od 5.5 - 6.5 litara, modus (1160 kg + banana od aerodinamike) bi se mogao kretati od 6.0 do 7.0 nikako ne vise.

Link to comment
Share on other sites

Pa znam da je clio aerodinamičniji, ali ta razlika (clio vs. modus) se vidi i u tehničkim podacima - 0.1 ili 0.2 litre na 100 km, a ne 2 litre.

Btw, rekli su mi da ne moram raditi prvi servis do 15.000 tisuća. Nekako mi se čini da mi nisi preporučio da toliko čekam... ?

Link to comment
Share on other sites

Guest diesel forever

Ma nist se ti ne brini ,nakon par tisuca km potrosnja ce se smanjit sama od sebe kad se motor jos malo razradi a i sad je zima pa i to malo utjece (koji deci vise).Na proljece ce sve bit ok.Samo ti vozi i uzivaj u novom auteku :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kada sam ja to rekao da je Kangoo aerodinamican? Isti vrag kao i Modus. Imao sam Kangoo-a do pred mjesec dana kada smo uzeli Modusa.

Koliko ja vidim napisao sam da potrosnja mogla biti izmedu 6.0 i 7.0, ne vidim sto tu nije jasno?

Link to comment
Share on other sites

Ako si negdje blizu zapresica javi mi se pa odem do accl-a da decki tamo vide da li je sve u redu ili ne.

Ili mozes kod hans-a u Starkelj ako ti je to blize

Hans je inace clan foruma i radi tamo :)

Link to comment
Share on other sites

Ma nemogu sutit, ko je taj biser kome 1.4 thalia trosi 10 litara????????

Naravno,ja!!!

To je očekivana i fantastična potrošnja.

Nisam mislio da tako malo troši.

Ipak je to 1.4. 75ks, 950kg.

Očekivao sam da troši više od Yuga55 ali je sve isto,a tako velik i jak auto(THALIA).

:party:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.