Jump to content

Kupnja rabljenog Scenica


RedFish

Recommended Posts

Kao što naslov kaže odluka je pala na rabljenog Scenica. Ovaj mi se čini ok, a kako nemam iskustva sa Renaultom općenito, zanima je što mislite o ovom autu. Da li je to Phase 2? Jel ovaj 1.5dci motor kojem su uklonjeni nedostaci i problemi? 

Da li netko pozna vlasnika ili je možda član foruma? Ovo me najviše zanima zbog uvida u održavanje samog vozila.

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-scenic-1.5-dci-reg-1god-aut-klima-start-stop-6brz-full-oprema-oglas-17956438

Link to comment
Share on other sites

Da, ovo je phase II...najlakse ga prepoznas po prednjim i zadnjim svjetlima.

Prednja svjetla su dobila lece, a zadnja led-ice, a opcenito ima puno drugih poboljsanja.

O autu ne znam nista iako vidim da je iz moje zupanije.

Generalno Scenic II je odlican auto, cak i vrlo kvalitetno napravljen, a i ovaj motor ako je uredno odrzavan nije problematican.

Edited by Dule
Link to comment
Share on other sites

Prvi vlasnik u RH od 01/2016, znaci uvoz na pocetku godine, prva rega u HR od 2016.

TT on P8lite

Link to comment
Share on other sites

oglas je tipični šoderaški, oprema full fulova, nema ni pola full opreme, kakav mrtvi start-stop u scenicu 2...

treba ga pitat zašto je mijenjana ručica menjača, itd... ja bi ga lagano zaobišao makar na prvu loptu zgleda ok...

Link to comment
Share on other sites

Prvi vlasnik u RH od 01/2016, znaci uvoz na pocetku godine, prva rega u HR od 2016.

 

TT on P8lite

 

 

Nisam našao ovaj podatak u oglasu. 

oglas je tipični šoderaški, oprema full fulova, nema ni pola full opreme, kakav mrtvi start-stop u scenicu 2...

treba ga pitat zašto je mijenjana ručica menjača, itd... ja bi ga lagano zaobišao makar na prvu loptu zgleda ok...

A ni ovaj. Vidi se da je mjenjan ili znaš da je..

Scenic bi nam odgovarao zbog mjesta, tj. stražnjih klupa. Imamo troje djece.

Koji bi po vama bio vrijedan da se pogleda - http://www.njuskalo.hr/?ctl=browse_ads&sort=new&categoryId=7&modelId=11727&modelId_level_0=11687&modelId_level_1=11727&price[min]=3000&price[max]=5000&locationId=1160&locationId_level_0=1160&yearManufacturedMin=&yearManufacturedMax=&fuelTypeId=0&fuelHasLpg=&motorSizeMin=&motorSizeMax=&motorPowerMin=&motorPowerMax=&mileageMin=&mileageMax=&airConditionTypeId=0&transmissionTypeId=0&gearNumberId=0

Edited by RedFish
Link to comment
Share on other sites

Ne pise.

Nazovi pa ces vidjet da je zenska prvi vlasnik..da ali u RH

Nekazem da je los ali mislim da se moze kupiti bolji

/p>

TT on P8lite

Link to comment
Share on other sites

rucica ili je mijenjana ili je ovo u sredini bojano crnom bojom da se sakrije pohabanost...

ta plocica u sredini rucice mora biti "srebrna", samo oni pocetni modeli i ja mislim samo 5 spd su jednobojni...

a drugo, opce ne znam kaj da ti velim, na oglasniku je mooooore uvoznih šoderaških scenica upitnog stanja, duugo vec nisam vidio da neko privat prodaje scenica...

4119406377_d47ec3ba6c.jpg

Link to comment
Share on other sites

jedini ph2 od onih, mozda cak i nije uvoz...

razvaljen poprilicno, vozacki sic krpan, izubijani pragovi, pušeno u autu, žuti strop... eventualno dogovorit pregled u ovlastenom ili kod mehanicara od povjerenja, spustit cijenu za sve nedostatke...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav forumu.

 

Koji je motor bolje uzeti u Scenic II. 1.9 dci ili 1.5dci? Koji manje troši i koja potrošnja se može očekivati u kombiniranom rezimu vožnje? Normalne vožnje.

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

jedini ph2 od onih, mozda cak i nije uvoz...

razvaljen poprilicno, vozacki sic krpan, izubijani pragovi, pušeno u autu, žuti strop... eventualno dogovorit pregled u ovlastenom ili kod mehanicara od povjerenja, spustit cijenu za sve nedostatke...

E rice to ti je tak , ja uopce nisam za preporucivati domace.Domaci su mozda sigurniji sto se km tice, su generalno u jos gorem stanju neg ovi izvana.

Ovaj bijeli katastrofa, gol ko pistolj, display napol radi napol ne, ta rucna klima, nista.

 

sto se tice 15 ili 1.9 tu nema dileme , 1.5 trosi daleko manje, ne ide toliko losije, brze se zagrije, nema dvomaseni u nekim izvedbama..1.5 premija.

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav forumu.

 

Koji je motor bolje uzeti u Scenic II. 1.9 dci ili 1.5dci? Koji manje troši i koja potrošnja se može očekivati u kombiniranom rezimu vožnje? Normalne vožnje.

 

Hvala

Za pretežno gradsku vožnju 1.5, u suprotnom, 1.9. Razlika u potrošnji je nekih 1-1.5L

Po meni, 1.9 je neki minimum za komfornu vožnju, više pristaje Scenicu, imao sam oba, lični dojam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jutro! Bivši sam vlasnik Meganea. Tražim auto za sestru, manjih dimenzija i tako sam između ostalih marki gledao i Renaulte. Što mislite o ovom? Znam da je veći auto ali krasan je. Inače uvezen je iz Francuske i zanima me može li se kod nas u servisu provjeriti kilometri. Hvala

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-focus-1.6-tdci-registriran-1g-zimske-gume-klima-6450-oglas-21147255

Link to comment
Share on other sites

ufff, ovo tak smrdi na samo 100k km :) ali auto barem na slikama izgleda jako uredno...

nazovi lika i pitaj dal pristaje na pregled u ovlastenom servisu, ako pocne kenjkat slobodno zaobidji...

Link to comment
Share on other sites

U naslovu ti je ford focus, a kad otvoriš oglas unutra je scenic.

Izgleda uredno ali treba provjeriti. Auto je friški uvoz ili promjena vlasnika u Hr. jer ima nove tablice

Vjerojatno je prodao focusa , pa na isti oglas stavlja scenica

Link to comment
Share on other sites

Pricao sam sa njim. Servisnu knjigu kaze imai nema. Ima ali izgleda nije odrzavano skroz u servisu. Poslace mi broj sasije ali sta cu otkrit kada nijeuovlastenom servisirano. Tako da vjerovatno necu uzet scenic. Nasao sam joj i ova dva http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.6-16v-oglas-21493978

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-1.4-16v-oglas-20866

Prvi sam vidio i sve je ok, jedino sto je prvi servis napravljen na 32000km jer je bio na firmu i nisu pazili. Poslije ga je decko otkupio. Drugi nisam vidio ali mi se cini ok.

 

Link to comment
Share on other sites

1.4 nemoj uzeti. Ako ti ne treba diesel i veći auto onda uzmi benzinca 1,6

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovaj drugi, piše prvi vlasnik, a lik se bavi preprodajom auta i ovaj auto ima novije tablice. Od njega sam uzeo Meg 3 2013. kada su počeli sa masovnim uvozom. Isto je tvrdio da je prvi vlasnik, da planira kupiti lagunu coupe i svašta nešto umjesto da je lijepo rekao da je iz uvoza jer bi auto tak i tak uzeo. Smuljao me, bio sam mlad i baš zagrižen za taj auto. No auto je bio u globalu ok. Kasnije je isto uvozio renaulte koji su na izgled bili u odličnom stanju. Uglavnom bio je uvoz iz Italije.

Link to comment
Share on other sites

Drugi ima servisnu knjigu iz Hr. Se moze i knjiga krivotvoriti? Na kraju mogu u servisu preko sasije provjeriti. Ima i prvi servisnu, samo kako sam napisao prvi put ulje mjenjano na 32000km. Zasto da uzmem 1.6 a ne 1.4? Motor ne valja ili nesto drugo?

Link to comment
Share on other sites

Ima ti moj frend u Zg izvrsnog scenica 2 1,6 16V, odlicna oprema, garaziran, pere ga i licka češće nego sebe

Link to comment
Share on other sites

a  i ima još jedan oglas s pugom ,a u naslovu,linku je clio,tako da tip uvozi i preprodaje aute..što opet ne mora značit da je auto loš,al opet..

Link to comment
Share on other sites

Prodaje sestra gnojfa kojeg ima 10 god. danas trebao doći čovjek po auto i nije došao. Naljutila se i rekla da će ga ostaviti. Ipak vjerojjatno će otići. Koja godina je scenic 1.6 i koliko je prošao ako je na prodaju. Uzela bi auto za duže vrijeme pa bolje da ima što manje km.

Link to comment
Share on other sites

Drugi ima servisnu knjigu iz Hr. Se moze i knjiga krivotvoriti? Na kraju mogu u servisu preko sasije provjeriti. Ima i prvi servisnu, samo kako sam napisao prvi put ulje mjenjano na 32000km. Zasto da uzmem 1.6 a ne 1.4? Motor ne valja ili nesto drugo?

1.4 troši kao 1.6 ako ne i više, a ide slabije

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.