Jump to content

Kupnja rabljenog Scenica


RedFish

Recommended Posts

Troši kolko troši. U odnosu na 1.6 su tu negdje. Imamo taj 1.4 sad ide već 8. godinu i do sada nije bio sa njim nikakvih problema. Samo redovni servis i toči i vozi. Na satu trenutno ima oko 105tkm. 4 godine je vožen svakodnevno otvorena i nešto malo grada i potrošnja se kretala oko 7l. Sad se vozi uglavnom na kratke relacije i potrošnja je oko 8l.

 

Link to comment
Share on other sites

1.4 troši kao 1.6 ako ne i više, a ide slabije

Ne znam da li je to moj neki subjektivni dojam, ali imam 1,4 8V Thaliu, do sada sam na kraće relacije (od par desetaka km) vozio 1,6 16V Laguna II i Scenic I. Oba ta auta su išla tromije ili slično mojoj Thaliji. Potrošnja je kod oba bila veća (oba su imala ugrađeni plin).

Link to comment
Share on other sites

Golf 4, 2002g. 3100 eura. reg.godinu  dana, zimske, ljetne gume, dosta toga izmjenjano i to je razlog sto ga je prodala. Zamrzila ga je.Uglavnom najrade bi hyundai ili kiu jer ima majstora koji ih popravlja i jeftini su djelovi

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pozdrav forumaši.

Ako netko ima malo vremena da odgovori na post bio bi mu jako zahvalan.

Planiram kupiti Scenica 2007 1.5dci. Ukoliko pronađem nešto što mi se dopada u SLO koja je procedura da se to registrira u HR i odprilike koštanje toga, pošto se nešto mjenjalo sad nedavno.

Nadalje me zanima, ako nađem nešto ispod ili oko 150k km što na njemu raditi / servisirati / provjeriti? Da li treba mjenjati remenje, lagere, reparirati dizne turbine. Kojaj je najsigurnija i najbolja praksa kod kupnje 10 godišnjaka.

I, da li da idem na dizela, radim 1000-1200km mjesečno.

Hvala

lp

 

Link to comment
Share on other sites

Procedura uvoza ko iz svake zemlje EU.

Preventivno ne mijenjaš ništa. Remen i razvod ako nisi 100% siguran da li je i kad napravljeno.

Ako se odlučiš na dCi leteće ležajeve ne bi bilo loše promijeniti, cca 1300 kn.

Najsigurnije je provjeriti auto po broju šasije i povesti nekoga tko se razumije.

Nema čarobne formule za pregled bilo kojeg auta a pogotovo onog sa 10g na leđima.

Link to comment
Share on other sites

Kojaj je najsigurnija i najbolja praksa kod kupnje 10 godišnjaka.

 

 

Ako ne kupujes od nekog poznatog kao ja spremi se na najgori scenarij...znaci ako ti je budjet 7000E, kupi auto za 5000E da ti ostane za pokrpati sve sto ne valja, a vrlo vjerojatno da ces stosta imati za mjenjati jer malo tko prodaje auto u odlicnom stanju.

Vizualno mozes i sam neke stvari vidjeti (recimo gume), a vecinu toga tesko mozes primjetiti odmah.

Link to comment
Share on other sites

Savjet ti je odličan, ali Hrvati tako ne kupuju auto. ako imaju 7 kila eura, kupe auto za 7,5 i slijedeće dvije godine idu u minus, jedu paštetu i tome slično

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim da je od 2006 godine. 1.9 dizel je stara tehnologija pa troši više a benzinci svi naprosto puno troše. Neznam dali je bio ovaj noviji 2.0 dCi u Scenicu 2....

1.5 dizel majka.

Link to comment
Share on other sites

ja sam uvijek pobornik kupovanja redizajniranih modela kod renaulta, a evo dopao me Scenic prije redizajna

Link to comment
Share on other sites

Npr Clio 3 prije redizajna nije ništa ružniji dapaće mnogima se sviđa ali motori i mjenjači su ipak poboljšani tako da bolje noviji ak se može.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim nikakve alarme na slikama, jaka oprema, jos da je netko nekad prije mjenjao letece bilo bi idealno .. zupcasti mjenjan 2015e, taman da nisi ziher dal ici opet sad to za svaki slucaj il ne dirat..suha trosarina ti je u rangu 7000kn mislim + sve ostalo .

 

Link to comment
Share on other sites

Moj je bio 2007 godina phase II i imao je cudnu dimenziju 205/60/16 sto sam ja na prvoj promjeni guma zamjenio sa 205/55/16 i vozio jednako kao i sa onom dimenzijom...hebiga, nije mozda po PS-u, ali nisam imao nikakvih nus pojava, a razlika u cijeni je bila tada (2007-2010) poprilicna...ne znam kako je sada.

Moj je imao 4 rupe (bio je najjaca 2.0 Turbo verzija sa 165 KS) i vjerujem da svaki tako ima.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.