Jump to content

Megane 3 gt 1.9dci 130ks 2011 potrošnja prevelika + ulje


Stiniva

Recommended Posts

Pozdrav,

malo sam se raspitao po forumu i shvatio da mi auto možda previše troši po gradu.

Prosječno posao i doma bez otvorene vožnje 8.5-9.0 litara PO meni možda previše

Autocesta 140km/h 5.8-6.0

Ulje mi čas sada po zimi pokazuje pola točkica a čas skoro sve da je skoro pun?

Malo sam zbunjen.

Da li netko zna koliko bi trebala biti potrošnja za taj motor u stavrnim uvjetima?

I stvarno ne stišćem gas.

Ima netko ideju što bi mogli biti problemi ili je ovo sve normalno :nezna:?

Hvala i LP

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po kojem gradu? 

Za usporedbu  Meg 3 1.5 dci 110 2013 meni po centru Zga sad po ovim hladnocama 8.3

Link to comment
Share on other sites

Potrosnja goriva ti je Ok, pogotovo sad kada je zima i kada motor radi najcesce u "pothladjenom" rezimu,

Sto se tice kockica ulja, ne pouzdaj se preterano u taj pokazivac, ume da slaze. I normalno je da varira, jer zapremina ulja nije ista na svim temperaturama, a moze i da varira u zavisnosti od polozaja vozila (nagib i sl.). Krpicu u ruke, pa proveri rucno nivo ulja. (mali OT - oduvek me je nervirao merac ulja na 1.9 i 2.0. zasrafljen na cep).

Link to comment
Share on other sites

provjeri i temperaturu motora, ako je termostat neispravan stalno radi pod ''čokom'' dok se baš ne ugrije kako treba

Link to comment
Share on other sites

A kada je recimo toplije otprilike?

Kad je toplije onda je na 6.5-7. Za usporedbu, Laguna 2 2.2 dci automatik mi je trosila oko 12. To su neke realne vrijednosti za centar Zga po meni.

Link to comment
Share on other sites

To ti je do auto mjenjača na Laguni, moja troši oko 9,5-10,0 po gradu od kad sam joj sredio dvije dizne. Prije je znala trošiti od 10-10,5 pa nekada čak do 11 l/100 km po gradu u zimskom režimu.

Link to comment
Share on other sites

Moj stari ju drzi ispod 10 zadnje 3 godine ali ima drugacije rute i razdoblja voznje. A i penzic je ? 

I usr, koji grad? ?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u Zagrebu. Vukovarska mi relacija tako da kreni stani bar 40 puta do posla. Svaki puta kada krenem brojke su na 12l :goni: a meni noga na gasu nježna.

Danas sam resetirao sve na 0. Uglavnom od doma do posla 4.7 km -3 celzijevaca. Dolazak u firmu prosjek 11l.

Ovo jako boli :aua:

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Moj stari ju drzi ispod 10 zadnje 3 godine ali ima drugacije rute i razdoblja voznje. A i penzic je ? 

I usr, koji grad? ?

Uži centar Drniša. :)

Centru Splita, u Zagreb s Lagunom nisam ni išao od kada sam sredio dizne.

Link to comment
Share on other sites

samo je vjerojatno u bunilu od silnih vagovaca koji trose 3.5L po zagrebu a imaju 250 konja. 

Link to comment
Share on other sites

eh da je 100+ konja a da troši kao zippo...pa da, vag zavjere :)

Ni sam ne vjerujem što čitam, da ide,da je jeftin, da je coupe, eh da su mu minimalno 17estice gore, ali ipak - potrošnja ispod 5litara...

Link to comment
Share on other sites

Ma ne ekipa. Be smijeha meni je ovo prvi auto u životu da sam kupio i nisam nikad gledao pratio potrošnju. Do sada samo vozio službene. Ina card plati i vozi. Bitno je da dođem do cilja što brže odradim i vratim se potrošnja me nikad nije zanimala.

Sada sam vlasnik auta unazad 7 mjeseci i sada lagano sve pratim. I znam što sam čitao okolo o tvorničkim podacima i znam da na to dodam 1.5 -2.0 ali eto ovo mi puno izgleda. Pogotovo kad negdje čitam da je vlasnicima oko 7 litara prosjek. Ako je ovo ok ja sretan i miran.

Sada samo kad bi znao zakaj mi ponekad ulje na 3 točkice a nakon nekog vremena skoči skoro na full točkica (bez dotakanja) i taj Top oil level...:aua:.

Tako da svaki puta nakon što napravim 2 puta ZG-Beč-ZG počne javljat  Top oil level - dolijem 0.2 litre ulja i onda sam opet miran za tih cca 1600-2000km.

:)

A možda sam ja sve umislio...zato sam ovdje i čitam postove i probleme pa već zabrinuo da nije problem sa FAP-om. Koliko vidim (ja ga još nisam vodio nikad ne tehnički) vidim da su mu u crvenom čestice odnosno malo povišene na papiru od testa. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

moj megan 3 1.9 dci 130 ks je na 7 litara trenutno, vecinom otvorena cesta, ima nesto i grada ali nije da ga pretjerano sapram...a za ulje sam primjetio kako su gore vec naveli ako ga parkiram negde na koso ili uzbrdici onda pokazuje pola, ali kad je na ravnom sve je puno tak da se ne zamaram sa time...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

malo sam se raspitao po forumu i shvatio da mi auto možda previše troši po gradu.

Prosječno posao i doma bez otvorene vožnje 8.5-9.0 litara PO meni možda previše

Autocesta 140km/h 5.8-6.0

Ulje mi čas sada po zimi pokazuje pola točkica a čas skoro sve da je skoro pun?

Malo sam zbunjen.

Da li netko zna koliko bi trebala biti potrošnja za taj motor u stavrnim uvjetima?

I stvarno ne stišćem gas.

Ima netko ideju što bi mogli biti problemi ili je ovo sve normalno :nezna:?

Hvala i LP

 

1.9 dci, voli potrositi ulja, pogotovo ako ga čepis, informacije radi

Link to comment
Share on other sites

moj megane 3 1.9 dci bez FAP-a, vozim svakako, evo zadnje 4300km je potrosnja 5.5 l/100km, prosjek brzine 41 km/h...

 

provjeri si pcv ventil dal slini, ja sam nedavno mjenjao membranu pcv ventila

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

po ovim ledarama uz kreni-stani vožnju u Zagrebu to je stvanro normalna potrošnja. meni zadnji rezervar (1,5 dci 106 KS) gdje je bilo 240 km otvorene ceste i 500 km vožnje po Zagrebu prosječna potrošnja 7 litara

Link to comment
Share on other sites

kaštela - split i obratno svaki dan, plus nešto loko vožnje, pa ispod 7. Danas nalio do 3 iskakanja pištolja ravno 40 litara, pređeno 590 km. Opet km na nulu pa do slijedećeg puta

Joj da mi je 1,5 dci, nebi 4 litre trošio :hop:

Link to comment
Share on other sites

samo je vjerojatno u bunilu od silnih vagovaca koji trose 3.5L po zagrebu a imaju 250 konja. 

Od vag-ovaca gori su samo opelovci..  Ti proizvode gorivo.. Općenito kako ljudi lažu za potrošnju to je nenormalno, a još viš ima onih koji progutaju udicu.

Link to comment
Share on other sites

... stani bar 40 puta do posla. Svaki puta kada krenem brojke su na 12l :goni: a meni noga na gasu nježna.

Danas sam resetirao sve na 0. Uglavnom od doma do posla 4.7 km -3 celzijevaca. Dolazak u firmu prosjek 11l.

Ovo jako boli :aua:

Sedni na 5-icu i vozi se Vukovarskom tramvajem...

4.7km do posla stani-kreni ?

Koma za auto i koma za vlasnika...

Link to comment
Share on other sites

Kad je toplije idem bajkom. Ali ovo je  2 much hladno. Tramvaj izbjegavam :trk:za posao.

Al da imaš pravo imaš :)

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.