Jump to content

Megane 3 gt 1.9dci 130ks 2011 potrošnja prevelika + ulje


Stiniva

Recommended Posts

Cuj, ja imam 6km do posla i Vukovarskom do Trešnjevke. Moj auto u tom reźimu troši 2x vise od tvog :)

Zato i jesu takve gužve i sranja na cesti. Da živiš vani na tu relaciju teško da bi išel autom. To samo kod nas ima.

Sjetim se tipa iz Imotskog sa Ford foruma...zalil se da mu mondeo trosi 12L...sto za dizel nije normalno [emoji13].

Frajer je htel 15" gume stavit samo da smanji potrosnju.

Uglavnom kasnije smo skuzili da ide 600m do cure sa autom i onda tak 10x na dan sim-tam...uglavnom cirkus ?

Link to comment
Share on other sites

Od vag-ovaca gori su samo opelovci..  Ti proizvode gorivo.. Općenito kako ljudi lažu za potrošnju to je nenormalno, a još viš ima onih koji progutaju udicu.

Ja imao Avea s Opelovim 1,4 100 KS benzincem. Ispod 10 litara sam ga mogao spustiti samo ako bi vozio 80 u petoj, i to po mogućnosti nizbrdo

Od starog Zafira 1,8 140 KS benzinac nije išla ispod 12 litara

 

Frenchkey, dok sam živio u Splitu, po gradu nije trošio preko 6 (relacija uglavnom Split3-Poljud)

Edited by kljaka
Link to comment
Share on other sites

ja sam jučer bio u splitu i tamo je proljeće. kad sam prošao sveti rok prema dolje malo me bura zdrmala ali kasnije toplo, otvarali smo prozore a prije je grijanje bilo na max. dakle sa -5 ispred tunela na +10 u splitu. ko u zagrebu u travnju, tako da i potrošnja u pravim kontinentalnim zimskim uvjetima je 20-30% veća.

napravio sam 850 km i prosjek je 7.4 litre.

inače gradske vožnje zagreb zima ravno 10.0 litara.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Eto inata.

ST-ZG  tempomat na 130, 110 -tuneli :). 388km prešao kaže  kompjuter možeš ti još 780 prosjek 5,9.

E sada da sam se okrenuo na Lučkom i pravac nazad da provjerim :geek:...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Pozdrav,

malo sam se raspitao po forumu i shvatio da mi auto možda previše troši po gradu.

Prosječno posao i doma bez otvorene vožnje 8.5-9.0 litara PO meni možda previše

Autocesta 140km/h 5.8-6.0

Ulje mi čas sada po zimi pokazuje pola točkica a čas skoro sve da je skoro pun?

Malo sam zbunjen.

Da li netko zna koliko bi trebala biti potrošnja za taj motor u stavrnim uvjetima?

I stvarno ne stišćem gas.

Ima netko ideju što bi mogli biti problemi ili je ovo sve normalno :nezna:?

Hvala i LP

 

Kako ti tako malo trosi na autocesti? Meni moj Zg-Os po BCu nikad ispod 7.2 na 130, na 140 je na lijepih 8.5 - 9. Gradska mi je u skladu s tvojom

Link to comment
Share on other sites

Onda tebi previse trosi na AC.. Meni jenna 6L na 140 na 155 se penja do 7L..

Gradska po ri 7-8L

Bila mi je velika potrosnja pa sam reparirao dizne i preporodio se

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Onda tebi previse trosi na AC.. Meni jenna 6L na 140 na 155 se penja do 7L..

Gradska po ri 7-8L

Bila mi je velika potrosnja pa sam reparirao dizne i preporodio se

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Meni na Laguni 2/2, 131 KS isto tak.

Ako se ne varam tempomat na 160, klima, board pokazuje oko 7.5. Na 6 litara je oko 140.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

moj je iste konjaze ko iz nastavka al pretpostavljam generaciju stariji, prosjek svega je 7 , a na 140 mislim da je na  6.5, nemrem se sad sjetit...

al onak lijepo odrzava tu brzinu , i u petoj i u sestoj, skoro pa te zove da stavis u petu i gasss.

Sto se potrosnje ulja tice, nema je na mom gotovo uopce, ok sad je 3000km proslo od izmjene, vidjet cemo dalje.

Ti motori trose, to je tak kak je, zato je 90% megana trojki 1.5dci, a bome i dvojki velika vecina..

 

Link to comment
Share on other sites

@hrvojexyz na kolko okretaja si na 130km/h u 6.? Sudeci po svemu mislim da bi trebao biti mjenjac kao i moj tj pere-ov

Link to comment
Share on other sites

moj je iste konjaze ko iz nastavka al pretpostavljam generaciju stariji, prosjek svega je 7 , a na 140 mislim da je na  6.5, nemrem se sad sjetit...

al onak lijepo odrzava tu brzinu , i u petoj i u sestoj, skoro pa te zove da stavis u petu i gasss.

Sto se potrosnje ulja tice, nema je na mom gotovo uopce, ok sad je 3000km proslo od izmjene, vidjet cemo dalje.

Ti motori trose, to je tak kak je, zato je 90% megana trojki 1.5dci, a bome i dvojki velika vecina..

 

Velis ti motori trose.. pa ne znam bas, meni recimo trosi litru vise nek 1.5 dci, dakle umjesto malo ispod 5 (1.5 dci) meni pije malo ispod 6 litara na sto km. Vidim kod tebe je 7 prosjek, a na 140 ti pije oko 6 i po. Meni je prosjek uvijek izmedju 5,5 i 6, al mi zato na 140 pokazuje 7-7.5 :nezna:. Jako sareno. Mislim da sve zavisi u kakvim se uvjetima koji Auto vozi.

1.5 dci je u svim rezimima dosta stedljiv. Po performansama nije za usporedbu pa nije ni cudo da uz 20ks i 0,3 litre zapremina manjka i trosi manje! Meni je izgleda dobro sjel 1.9 po prosjeku jer nemam puno one striktne gradske voznje. Da Imam bi vjerojatno potrosnja otisla za jos cijelu litru il dvije gore. Kod 1.5 bi mozda otisla maximal jednu litru.

Al da su na jacem stavili duzu 6. brzinu bil bi pun pogodak. Apsolutno nis mi ne koristi kaj Auto u 6 fino povuce, ne treba mi to, vrijedniji su mi nizi okretaji na 130-150. Prek toga ovak i onak ne odrzavam brzinu nek sam kratko odem.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.