Jump to content

Kupnja rabljenog do 10k eura?


MoschuS

Recommended Posts

Trošarina cca 2000 EUR po kalkulatoru..

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo provozaj mog 1.8 hibrida pa ćeš se cuditi kako ide. Ide jako puno bolje od 1.6 focusa. Tj 115ks focus I 136 auris. Cvt mjenjac radi drugacije mada je u pitanju ubrzavanje jel drzi motor tamo gdje je najjaci a ne da moraš vijati onaj dio gdje ti je najjaci moment. A i tu je moment elektromotora koji jako dolazi do izražaja.

neznam jesi ikada vozio hibrida ali to je totalno drugi svijet od benzinca ili dizelaša.

 

edit: spreman sam stati na crtu sa tvojom lagunom da vidimo koliko losije ide 1800ccm vs 2200ccm + turbo (ako uopće ide losije)

Još malo surfanja. Auris 1.8 hybrid 0-100kmh 10.9 sec a Laguna 2.2dci 9.8

Mogu reći da 400cmm i turbo ne čine veliku razliku.

Tvoj je 1.8, a njegov je 1.5. Razlika je to velika.

Link to comment
Share on other sites

Ni 1.2 tce nije neka sreća, zna se lanac razvući, natezač popustiti. 

Kako se to detektira da je na izdisaju? O kojim kilometražama se radi?

Link to comment
Share on other sites

Tvoj je 1.8, a njegov je 1.5. Razlika je to velika.

Ne znam kako i zašto, ali moj i njegov auto imaju do u decimalu isto 0-100 km/h.

Valjda zbog mase.

Idu hibridi dobro jedino im krajnja brzina nije izdašna. Prius gen2 je tek na 170km/h.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uvijek ti je kmpromis mjenjača ubrzanje-krajnja brzina.

Prius 2 (76KS)

0-100km/h - 10,8s

Maksimalna brzina 171km/h

Prius 3 (99KS)

0-100km/h - 10,4s

Maksimalan brzina 180km/s

Prius+

0-100km/h - 11,3s

Maksimalna brzina 165km/h

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Nije stvar ubrzanja do 100 jet to radiš nikad.

Stvar je međubrzanja koje koristiš svakodnevno a to napeglaš puno atmo benzinaca samo tako. Kolega ima Mazdu 6- 2.0 DOHC-116 kW.

Do 100 nismo nikad išli jer to nema smisla i trgam auto. Svako ostalo međubrzanje namažem ga, osim kad krenemo od 50 km/h jer mi nije ni za 2 ni za 3 krenuti. Kad prešaltam u 4 moj je. Svako pretjecanje odradim bez kalkulacija i trigonometrije.

Link to comment
Share on other sites

Stavi to u temu ko je kog namazo [emoji23]

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar ubrzanja do 100 jet to radiš nikad.

Stvar je međubrzanja koje koristiš svakodnevno a to napeglaš puno atmo benzinaca samo tako. Kolega ima Mazdu 6- 2.0 DOHC-116 kW.

Do 100 nismo nikad išli jer to nema smisla i trgam auto. Svako ostalo međubrzanje namažem ga, osim kad krenemo od 50 km/h jer mi nije ni za 2 ni za 3 krenuti. Kad prešaltam u 4 moj je. Svako pretjecanje odradim bez kalkulacija i trigonometrije.

 

E ti je kod hibrida stvar cvt automatski zavrti ko nespasen, medu ubrzanja su daleko bolja nego bilo koji auto, izuzmemo li benzica kojega držiš na 4500+ okretaja.

Link to comment
Share on other sites

 

Kako se to detektira da je na izdisaju? O kojim kilometražama se radi?

Zna se desiti na smiješno niskim km, nemiran u leru, zvekeće lanac.  

Link to comment
Share on other sites

Kako se to detektira da je na izdisaju? O kojim kilometražama se radi?

Za se ne bi zamarao time nego preskočio u startu sve aute koji imaju by design problematične motore.

Mazde benzinci imaju (puno) nižu potrošnju od sličnih europljana zahvaljujući povećanom kompresijskom omjeru (SkyActiv), ali i njihovi neki motori su imali konstrukcijskih grešaka, pa treba mudro odabrati uz pomoć nekog tko intimno poznaje te aute. To pravilo u biti vrijedi za svaku marku vozila.

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar i za tebe... :)

Ako ti fali prostora kupi Thule

Inace, ja Thule nebi skidao ni sa GTR-a il elfera... :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Asfalteka jedeš ti išta osim kave :D 

Ja si postavljam pitanje ne bi li godisnji ili bilo kakvo putovanje, pa i sa djecom trebao biti odmak od sigurne zone i ne moraš nositi baš sve. Ok, ja na putovanje i moja obitelj nosimo vrlo malo to je odluka koja je donešena vrlo davno i sa svakim putovanjem je sve jednostavnije. Nije to nista novo tako putnici rade oduvijek.

 

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Slažem se, ja se trudim svaki put nositi sve manje stvari. Dva kofera, kolica, hranilica i 2 cekera za 3 tjedna, zadovoljan sam sa ženom [emoji3]

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad uguras sve u auto, malog stavis u njegovu AS i krenes. Onda vidis da mamu zaboravili. To je bio mir koji trajo 2min. Ugl mislim da mi muski puno opusteniji od zena.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa kaj nije jasno da je to od Frana mama :piju: zgrada je cini mi se kod mene u kvartu, pa nahvatamo mamu. Golf u daljini je od frenda.

Edited by CRN11
Link to comment
Share on other sites

Bome je na Ravnicama:yeah:
Cilj je u 3k € stisnuti ukupne troškove auta, a na ovome treba napraviti veliki servis, registrirati ga i vidjeti ima li još štogod za srediti. Kaže momak da taman neki ljudi gledaju auto i da će se povratno javiti ako ga ne uzmu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.