Jump to content

Kupnja rabljenog do 10k eura?


MoschuS

Recommended Posts

Pozdrav ekipi, pogotovo starima koji me znaju!  Nisam bio jaaako dugo na forumu ali doslo vrijeme da se kupi jos jedan auto pa gdje bolje traziti savjet nego na mothershipu  ;)
Znaci budzet  je 10k eura, zelje su karavan ili nesto sa malo vise prostora buduci da volimo ici na kampiranje i mjesta nikada dosta. Naravno godiste sto novije i km sto manje, recimo 2012ta na gore i ispod 120k km. Nisam fan dizelasa ali spreman sam na ustupak prvenstveno zbog potrosnje a i izbor je veci.
Trenutno nam je u uzem izboru Megane Grandtour, za tu lovu se moze dobiti 2013ta bez problema, 1,5dci za koji cujem da je dobar i generalno mi auto djeluje skroz ok ali nemam pojma koje su im mane. Vidim da se za skoro iste novce dobije i Laguna Grandtour sto mozda isto dolazi u obzir ali isto tako vidim da se moze dobiti i puno noviji Clio Grandtour pa nisam pametan u kojem smjeru da krenem. Uzeti stariji auto malo vise klase koji je vjerojatno taman na pragu velikog servisa ili uzeti nesto novije, mozda jos i pod garancijom. Jedini problem sa novim Cliachima je sto naci nesto jace od 75ks u oglasima je skoro nemoguce a tako slab auto ipak ne doalazi u obzir.
Aute ne mijenjam cesto (Clio mi ima 15 god) tako da ce i novi vjerojatno biti kod nas dosta dugo. Kilometraza koju radimo nije velika, cca 10k godisnje.
Volio bi cuti kakav pametan savjet jer vas tu vecina ipak ima puno vise iskustva s autima od mene.

 

Link to comment
Share on other sites

Moj frend je u subotu uzeo grand scenica 2012,uvoz iz Francuske, 1,5 dci 110 ks, i jako je zadovoljan ponudom prostora. Ima dvoje djece, psa i kamp kucicu. Prvi utisci jako dobri. Isao je po njega u Osijek, i ovih prvih petstotinjak km, kaze da vozi ko lađa. Mozda bi i taj model mogao uzeti u obzir. Cijena je bila 8500 eura do rege

Poslano sa mog Lenovo A806 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

110KS da tegli kamp kućicu će biti nezadovoljavajuće. K tome i 1.5 motor.

Govori iz iskustva sa 2.0 i 115KS dizel karavanom, koji kad bi natrpali gepek i krov pun skija, osjetno je loše vukao..

Link to comment
Share on other sites

110KS da tegli kamp kućicu će biti nezadovoljavajuće. K tome i 1.5 motor.

Nema kucice, samo veliki sator tako da to nije problem :)

Volio bi i ja da je barem 130ks ali takvih nema tj. rijetko se pojavi koji Megane sa 1.6dci

Link to comment
Share on other sites

10000 je fini buđet za rabljeni.

Imao sam isto toliki i gledao sam sto se moze s tim i zbilja se moze svasta. :D

Mozes cak i novog Twinga, novu Daciu Sandero i jos ti ostane.

S druge strane to je dovoljno i za daleko veci Renault cak i novijeg godista.

Link to comment
Share on other sites

Laguna 3 karavan 2.0 dCi. Nemas veliki servis, samo zamenu PK kaisa. U odnosu na meganea 3. sto se tice kvaliteta, klasa iznad u svemu. Cena odrzavanja neznatno visa.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Laguna 3 karavan 2.0 dCi. Nemas veliki servis, samo zamenu PK kaisa. U odnosu na meganea 3. sto se tice kvaliteta, klasa iznad u svemu. Cena odrzavanja neznatno visa.

Zanimljiv prijedlog! 2.0dCi nisam opce gledao jer ih, koliko vidim, ima malo. Do koje godine su isli ti motori?

Link to comment
Share on other sites

Pa pozdrav druškane stari.....nije te bilo godinama.....dobro nam došao nazad. 

Moj savijet ide u smijeru lagune 3 grandtour 2.0dci. Motor odličan, čak ni dpf na njoj ne zeza. Konja ko u priči, a nije rastrošan. Prostora za 4 putnika dosta, gepek ogroman. Puno bolja od lagune 2.

A ni 1.5dci u tom autu nije slabašan.

Za 10t€ stvarno možeš dosta toga nači.

Nemoj nam pobječi kad skupiš informacije.

Da se brojčano stanje starih fosila malo popravi:hahahe:

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv prijedlog! 2.0dCi nisam opce gledao jer ih, koliko vidim, ima malo. Do koje godine su isli ti motori?

Do kraja proizvodnje Lagune 3.

Link to comment
Share on other sites

Nije reno.... al ovak bi ja nest uzo ak ides na kampiranje. http://www.njuskalo.hr/auti/nissan-qashqai-1.6dci-acenta-pdc-klimaautomatik-tempomat-servisna-oglas-21805303

Povisen auto, odlican motor, moze proc dobrih 140.000km jos bez vecih ulaganja. 

Naravno da bi se prije  uvjerio u ispravnost vozila. 

Sretno s potragom.

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites

Laguna 3 karavan 2.0 dCi. Nemas veliki servis, samo zamenu PK kaisa. U odnosu na meganea 3. sto se tice kvaliteta, klasa iznad u svemu. Cena odrzavanja neznatno visa.

Bas to! 

MoschuS; nemoj misliti da 1.5 dci slab, on je sasvim dovoljan ako si umjeren vozac. Perfomanse su solidne a potrosnja mala. S druge strane jeftiniji je redovni servis, po meni 200kn godisnje i za 5 godina to ti je remen, vodena pumpa...

Pogledaj si: 

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-1.5-dci-oglas-21886112

Link to comment
Share on other sites

Bas to! 

MoschuS; nemoj misliti da 1.5 dci slab, on je sasvim dovoljan ako si umjeren vozac. Perfomanse su solidne a potrosnja mala. S druge strane jeftiniji je redovni servis, po meni 200kn godisnje i za 5 godina to ti je remen, vodena pumpa...

Jeftiniji je servis na 1.5dci? U svakom slucaju njih je lakse naci jer 2.0dci poslije 2012te ne vidim bas po oglasima. 4control i automatik bi izbjegavao, nemam nista protiv toga ali slutim gadne troskove kada nesto od toga crkne.

Zanimljivo da jos nitko nije preporucio Megane :) Laguna mi se na prvu loptu vise svidja, jednostavno se vidi da je auto klasu vise ali pretpostavljam da je odrzavanje skuplje nego kod Meganea i drugi problem mi je sto je Laguna stvarno velik auto, mozda malo pre velik za svakodnevnu upotrebu :/

Nije jos nista iskljuceno, ne zuri nam se nigdje, ali prvo slijedi posjet nekom od salona da uzivo vidimo i sjednemo u svakog od kandidata pa cemo valjda biti malo pametniji.

Link to comment
Share on other sites

Jeftiniji je servis na 1.5dci? U svakom slucaju njih je lakse naci jer 2.0dci poslije 2012te ne vidim bas po oglasima. 4control i automatik bi izbjegavao, nemam nista protiv toga ali slutim gadne troskove kada nesto od toga crkne.

Zanimljivo da jos nitko nije preporucio Megane :) Laguna mi se na prvu loptu vise svidja, jednostavno se vidi da je auto klasu vise ali pretpostavljam da je odrzavanje skuplje nego kod Meganea i drugi problem mi je sto je Laguna stvarno velik auto, mozda malo pre velik za svakodnevnu upotrebu :/

Nije jos nista iskljuceno, ne zuri nam se nigdje, ali prvo slijedi posjet nekom od salona da uzivo vidimo i sjednemo u svakog od kandidata pa cemo valjda biti malo pametniji.

U 1.5 dci ti ide 4,6L a u 2.0 dci 6,6L ulja znači u startu moraš kupiti 2l ulja više te su skuplji filteri i skuplje ulje za lagunu (5w30)... A da ne spominjem skuplju registraciju te 1-2-3L veća potrošnja. Bitno da budeš upoznat s svim činjenicama pa odluči.:hey:

Da se razumijemo nisu to neki novci ali kroz par godina se nakupi... Nije da te nagovaram, ja sada vozim 1.5 dci ali tko zna možda nagodinu 2.0dci ;)

Link to comment
Share on other sites

Jedino što 2.0 ima lanac, a 1.5 ima remen. Mislim da ni jedan motor nije loš izbor

Link to comment
Share on other sites

Kod kvarova na ubrizgavanju, 1.5 dCi je daleko lakše popraviti. Manje ulja ide, manje goriva troši, ali loša vuča pod punim opterećenjem u prvoj brzini, otežano kretanje na uzbrdici. Ako je k9k783 ili noviji, ide isto ulje, 5w30 rn720.

Link to comment
Share on other sites

Hvala, hvala! Definitivno korisne informacije ;)

Ne da mi vise editirati gornji post. Zaboravih pitati, kakvi su intervali servisa na 1.5dci? Cini mi se da je sve ovo iz oglasnika taman spremno za veliki servis, ima ih dosta sa nekih 5 god i 120-150k km. Znaci to je dodatni trosak kojeg moram uracunati u startu, eventualno ako nadjem nesto na cemu je nedavno napravljen veliki.

Link to comment
Share on other sites

Hvala, hvala! Definitivno korisne informacije ;)

Ne da mi vise editirati gornji post. Zaboravih pitati, kakvi su intervali servisa na 1.5dci? Cini mi se da je sve ovo iz oglasnika taman spremno za veliki servis, ima ih dosta sa nekih 5 god i 120-150k km. Znaci to je dodatni trosak kojeg moram uracunati u startu, eventualno ako nadjem nesto na cemu je nedavno napravljen veliki.

Redovni servisni interval godina dana ili 20.000km (ja radim svakih 15.000), veliki servis 5 godina ili 150.000 (ako se dobro sjećam) te iznosi 1500kn (remen, vodena pumpa, mikro remen itd.)

Link to comment
Share on other sites

6 godina ili 160tkm, ulje do 2 godine ili 30tkm. Ja mijenjam godišnje, ili svako 10tkm.

Link to comment
Share on other sites

A kaj da ti kazem za Megana...prvi put da sam otisao na more a da mi je sve stalo a da ne izgledam ko debilni Čeh nego fino ko gospon ;)

Imam 1.5 110 ks za otvorenu taman, autocesta 150 i ne treba mi vise...dakle realno bas ono obiteljski auto...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja imam doma i Lagunu 3 2.0 dci 150ks (2010g) i Meganea 3 1.5dci 110ks (2015g).

I za sebe bi sad da kupujem uzeo bez razmisljanja Megane karavan 1.5dci 110ks sa vise opreme radije nego L3.

Daleko je jeftinije vlasnistvo Meganea nego Lagune. Jeftinije osiguranje, jeftinije gume, jeftiniji servisi, daleko manja potrosnja (skoro duplo manja) a auto ima jako dobro podesen mjenjac i dobiva se osjecaj da ima snage kao i Laguna od 150ks.

U gradu mi je cak ljepse voziti Meganea.

Jedino kaj se osjeti na daljim putovanjima i pri vecim brzinama da je Laguna poslovna limuzina i tu joj Megane nije sluga. Uz to L3 ima vise mjesta na staznjim sjedalima i veci gepek.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kolega radio remap na 135ks 315Nm navodno ima, auto ima skoro 68.000km ide punoo bolje nek moj seriski.... iskreno nisam mogo vijerovat da je tolka razlika. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Daleko pametnija odluka uzeti Megane Grandtour 3 od L3 Grandtour. 1.5 dCi sa 110 ks je sve što prosječnom vozaču treba. Ionako dolaze kamere na ceste i gudbaj brzoj vožnji.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ekipi, pogotovo starima koji me znaju!  Nisam bio jaaako dugo na forumu ali doslo vrijeme da se kupi jos jedan auto pa gdje bolje traziti savjet nego na mothershipu  ;)

Dobrodošao natrag! Mislim da si ti čak dulje od mene tu :) Nisi naveo koliko klinaca imaš (ako imaš) i koliko su veliki ;) što dosta utječe na izbor.

10k€ je zeznut iznos jer je izbor velik i šaren. Idealno bi bilo Laguna III 2.0 dCi Grandtour gledajući komfor i performanse. Ipak je 2.0dCi ozbiljniji motor. Best buy bi možda bila Laguna III 1.5dCi Eco Champion Grandtour ponajviše zbog nižih tekućih troškova održavanja, registracije i tankanja. Usudio bi se reći da Laguna III ima manje mušica nego Megane, a nije puno skuplja. Ja bi osobno išao na novi Clio Grandtour - novo je ipak novo. Megane ili Laguna za te novce imaju 70-100 soma km, a neki puno više.

Osobno volim ići na izlete i volim kampiranje, te također vozim Clio II. Da uzmeš bilo što od onoga što gledaš bit će daleko veći prostor. Kad uzmem službenu Octaviu karavan imam osjećaj da je prtljažni prostor rupa bez dna - to nikad ne uspiješ napuniti do kraja :D  ali bočno parkiranje je noćna mora.

Link to comment
Share on other sites

Megane 3 Grandtour nabuban opremom, redizajn, 1.5 dCi 110ks. Vrh od auta. 

Jedino neznam kakvi su im automatici i dali ima sa 1.6 dCi?

Bolje ga naći čim mlađeg sa više km da su odrađeni na auto putu. Nema veze da ima i 150.000 km ali da su u 2 godine npr napravljeni bit će i manja procjena kod trošarine a vozilo će bit max očuvano. Tak bi ja jer i sam gledam sljedeće takvo vozilo;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.