Jump to content

Scenic III - TOM TOM Carminat LIVE


kabo86

Recommended Posts

Bok ekipa, 

Znaci uspio sam sa original kartice od TOMTOM-a kopirat stvari na svoju karticu od 8 GB, i kad sam ju updateao na compu, sve mi normalno radi u autu. Ali imam samo karte od Njemacke, Svicarske i Austrije. Pa me zanima dal netko ima karticu sa kartama cijele Europe, da se nadjemo i da doslovno napravim Copy-Paste na comp, da se doma malo pozabavim sa tim. Pa ako uspije, mozemo svi imat besplatne navigacije.. :) Ili da se vidimo na nekom skupu kad bude ili nesto, istina nisam jos isao ni na jedan jer sam nedavno kupio novi auto, ali eto sad bi mogao. :) 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je, ali idem provjerit sad.. Ma iskreno ako ni nije LIVE, nema veze, bitno da imam kartu, samo da mi onu strelicu negdje stavi na cestu da nije u livadi.. :) 

 

Da, ona LIVE ikonica mi prekrizena dolje u lijevom cosku. Ali da li je to zato sto nemam kartu HR ili zbog cega? Nemam pojma cemu sluzi taj LIVE. Da li ce navigacija normalno fukcionirat ako imam HR kartu na njoj??

 

Link to comment
Share on other sites

Ma to ne radi kod nas u Hr...kad sam se vozio po Nizozemskoj...Njemackoj itd onda ti u realnom vremenu obavjestava stanje na cesti...guzve...koliki je zastoj ali to ide preko RDS-a...kod nas ne radi.

Link to comment
Share on other sites

Ako ti radi s neoriginal karticom onda nemaš LIVE. To ti je super jer nije problem naći na netu ili od nekoga kopirati karte koje želiš.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma iskreno taj LIVE mi ne treba. Grunf, Marioo dal vi imate kartu cijele Europe? Ili HR. Da navratim negdje jedan dan, pa da to skopiram ako nije bed.. :) Ili ako nije veliki file da mi posaljete na mail. Ili jumbomail. Kako god vam odgovara.

Edited by kabo86
Link to comment
Share on other sites

Ja imam LIVE i to ti nije od koristi. Bolje ti je da nije LIVE.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A mozda samo nekome ko se bavi prodajom i servisom navigacionih uredjaja treba najnovija mapa Europe...

Link to comment
Share on other sites

A ne znam sta da vam napisem.. Neda mi se opravdavat.. Niti prodajem niti servisirat.. Zelim si slozit navigaciju da mi bar nesto prikazuje u autu, da ne moram stalno mob koristit.. Ali ocito je da cu na kraju platit 60€ i bit miran.. Mozda sam u krivu, ali ovako sam ja to protumacio..

Link to comment
Share on other sites

Ja isto imam Live i nemas koristi od toga...koja ti je godina auto?

Link to comment
Share on other sites

Ako je tvoja kartica od 8GB proradila onda nemaš LIVE. Prosurfaj internetom i naći ćeš zadnju verziju EU karte za tvoj navcore za koju postoje meta podaci.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Auto je 12. Mj. 2012. Original kartica ima 2 GB, ja sam prebacio na 8 jer sam mislio da mi za cijelu EU nece bit dosta, jert ta karta na TOMTOM-u ima oko 3.5 GB. Idem trazit, nema druge.. :)  

Link to comment
Share on other sites

Nije problem prebaciti s kartice na karticu na istom vozilu. To moze i s Live i obicnim TT. Problem je update karte.

Link to comment
Share on other sites

A zasto je problem update?? Jer kad stavim ovu drugu karticu u comp, isto mi automatski otvorio program od TOMTOM-a i uspio sam instalirati neki update.. Pa me zanima da li si se ti susreo sa nekim problemom usput, ili??

 

Link to comment
Share on other sites

Instalirao si update tom tom home a ne mapa...i ako je 2012 onda imas live...bar je na meganima tako.

btw evo ti samo banalni primjer...na live verziji ne radi tom tom player...na ranijim verzijama radi.

Link to comment
Share on other sites

Nije problem prebaciti s kartice na karticu na istom vozilu. To moze i s Live i obicnim TT. Problem je update karte.

Problem je! LIVE ne dopušta promjenu kartice.

Svaka original karta ima kod koji ovisi o id-u kartice. Kad se kopira na drugu karticu id više ne odgovara. Mapa je vezana uz karticu

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Taj kod se pokupi s vozila, prilikom prvog umetanja kartice u citac u vozilu. Ja sam to kod sebe radio na L3, uz asistiranje osoblja sa TT iz UK. Nedavno sam spojio Fiatov ME na svoj TT Home i uspio povezati taj account sa ovim iz Scenica. Naravno, treba platiti update. Ali ovaj u Scenicu nije bio Live, iz 2010.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

Ali ja ni ne trebam update karte, svejedno imam na mobu navigaciju i ona mi je super, ali ovo bi zelio rijesit, da mi bar nesto prikazuje na tom ekranu u autu a ne da moram slike stavljat ili ga gasit.. Ako je i stara karta HR ili EUR, svejedno mi je.. Dosta sam i putovao pa nije da sad bas svaki put trebam navigaciju.. I zanima me, dal na taj ekran ide samo navigacija ili je netko od vas uspio prebacit radio ili nesto drugo da bude.. E da, i USB mi ne sljaka, imam onaj aux i USB na radiju, aux i bluetooth mi rade super, ali USB stalno izbacuje USB ERROR.. :( Hvala vam na pomoci i na odgovorima.. Novi jesam, ali biti cu tu na forumu, jer dok sam imao staru hrdju od auta nisam imao potrebe za tim a sad me svasta zanima.. :) I stvarno sam zahvalan na vasem utrosenom vremenu na ova moja pitanja..

 

Link to comment
Share on other sites

Probaj drugačije formatirati USB ili staviti drugi format pjesama ili skrati nazive foldera.

Još uvijek nismo utvrdili jel imaš LIVE. Ako nemaš možeš staviti TomPlayer i gledati filmove, slike i slušati MP3 sa SD kartice od navigacije.

Direstraits, LIVE je vezan uz karticu i može se prebaciti iz auta u auto. Stara verzija je bila vezana uz auto, i nije se mogla prebaciti u drugi auto, ali se mogla kupiti nova kartica, uzeti kod od auta i kopirati sadržaj od stare kartice. Ja sam imao dvije kartice, original i novu za TomPlayer, ali su obje radile samo kod mene.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evo me ljudi.. Probao sam na sve nacine formatirat i ne pomaze, sta god ustekam u USB ista stvar se dogadja.. Imam taj LIVE na navigaciji ali mi ne funkcionira, vjerojatno zato sto nemam kartu za ovo podrucje.. 

Grunf, sad si me zainteresirao sa ovim TOMTOM playerom.. kako to funkcionira??? I ako imam LIVE, dal mogu na kraju skopirat neciju karticu i da mi proradi navigacija??

Link to comment
Share on other sites

To nije TomTom player nego TomPlayer. Ako imaš LIVE ne radi ni taj player niti kopija kartice. Jedino original kartica.

Da sam sebi uskočim u usta, ne znam kako ovi preko oglasa prodaju mape? Jedino ako mogu nekako mijenjati/kopirati i ID od kartice

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pomoci Grunf, Cak sam neko kratko vrijeme razmisljao i o toj njuskalo opciji, ali sad cu cijelu tu pricu stavit malo na stranu.. Jer ocito nista nije bas pouzdano kako vidim. Pa kad bude love kupit original karticu i sta vec treba. A sa USB-om ne znam  sta da radim, iduci tjedan radim veliki servis na autu, pa cu se usput raspitat i za to.. 

Link to comment
Share on other sites

Ja čekam popuste na TomTom, bude ponekad i 50%. Budem javio kad naletim

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.