Jump to content

Dnevna svijetla Twingo


Astrea

Recommended Posts

aha, da sad mi je jasno, tu je maglenka optimum

Link to comment
Share on other sites

Bio mi je danas tast i dok smo ručali majstor došao u dvorište i sve završio za sat i po. Isto i na tastovom Twingu radi onako kako je Mata opisao - kada se upali auto radi dnevno svetlo, kada se uključi poziciono svetlo dnevno svetlo ostaje i dalje u funkciji i naravvno radi sve ono što je predviđeno za poziciona svetla, kada se uključe kratka-duga svetla onda se isključuje smanjeno dnevno svetlo a uključeno je redovno svetlo za mrak. 

Lepo jeste, zadovoljkan sam jer je ovo novi kvalitet auta - dnevna se uključuju sama a i ta dnevna ne gore farove kao kratko svetlo, dalje ne radi bespotrebno pozicija pozadi i dosta onih sijalica unutar vozila. 

Na kraju, kao šlag na torti, najvažnija prednost kod ove generacije Twinga što više nema prebacivanja displeja sa brzinomerom i ostalim podacima na tzv. noćni režim odnosno toliko zatamnjen da se po suncu praktično i ne vidi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Na Laguni nisam na duga zbog xenona

Duga su ti xenon ili imaš bi-xenon ili zbog blicanja?

Link to comment
Share on other sites

mala napomena, meni ne gori plava lampica od dugog svjetla na tabli kao kod Mate dok su dnevna u pogonu. Samo kad blicnem upali se

Link to comment
Share on other sites

Evo piknuo sam i ja modul sa linka. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji je razlog za to. Električar koji je to radio rekao je da će moratzi da svetli ili lampica dugog ili kratkog svetla, već zavisno na šta će biti priključeno dnevno. Isto mi je rekao i proizvođač modula. 

Pre neki dan dolazio tast i ja vidim da je bez obzira na modul za dnevna opet upalio sva svetla ... a žalio se pre da mu se slabo vidi displej km sata. Ja iznerviran pitam za razlog a on nezna nšta će pa kaže 'ja to malo po gradu da se bolje vidi'. Počnem ja kritiku a tašta uhvati moju stranu kako pravi ove ili one greške ali ništa ne priznaje. :yeah: Tada sam mu zamenio još prednji desni ležaj i sada mu je autić tip-top. Javio mi posle da je u povratku kući 'dao po gasu' i išao čitavih 85 km/h ...:hop:

Link to comment
Share on other sites

Duga su ti xenon ili imaš bi-xenon ili zbog blicanja?

Duga su H7, a xenone digne 3% kod palenja dugih. Pa kad dimam duga onda ode nešto struje na kratka pa stalno diže i spušta kratka, motorić uopće ne gasi.

Link to comment
Share on other sites

ovo kod mene funkcionira savršeno, jedino nisam zadovoljan s renaultovim automatskim paljenjem kratkih svjetala. Nije nego zašlo sunce on odmah pali kratka

Link to comment
Share on other sites

Renault u službi sigurnosti. To što ti vidiš druge ne znači da oni vide tebe [emoji4]

Ja to imam isključeno jer mi xenone bezveze pali i gasi pod svakim podvožnjakom, a kad kiša pada takp jako da se jedva vidi 30m onda s**nje ne pali.

Link to comment
Share on other sites

ma i ja ću to isključiti, nisu ni H7 jeftine, pogotovu nightbreaker ili druge u boljoj klasi ali mislio sam da se može osjetljivost softwareski podešavati, barem preko clipa

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno zašto ne stave, mislim na sve proizvođače, kad su uključeni brisači da se odmah pale i svijetla?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svašta smo čačkali preko Clipa ali ovog se nisam sjetio. Čak sam i zvuk parking senzora promijenio i sad ih konačno čujem nakon 6g a da radio ne moram ugasiti.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno zašto ne stave, mislim na sve proizvođače, kad su uključeni brisači da se odmah pale i svijetla?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

To sam se i ja pitao. Naprave svakakve gluposti a ovo povezati je tako jednostavno.

Nevjerojatno je da senzori brisače stave na maximalno brisanje, vozim po AC, ne vidi se od dignute vode 20-30 m, nebo se zatvorilo a svjetla se ne pale. Kad sam doma pod nadstrešnicom i sunčan je dan onda upali.

Link to comment
Share on other sites

Baš tako! Ali to je tehničko ograničenje - oko drugačije malo reaguje u odnosu na foto ćeliju tj. senzor. Kada je prisutno opšte difuzno svetlo (npr. kada je oblačan dan) senzor reaguje znatno sporije odnosno daje signal kasnije u odnosu kada je vedro i kada se svetlosni zraci pružaju pravolinijski.

Link to comment
Share on other sites

A zašto ne stave da se pri ubacivanju u rikverc automatski pale  sva 4 žmigavca?

Link to comment
Share on other sites

Očito im nije bitno ili im nitko ne kaže.

Npr kod nekih VW dok rade 4 žmigavca i auto se kreće na vlastiti pogon ili bez njega kad kliknete lijevi ili desni žmigavac onda će samo taj raditi, čim se ručica vrati u 0 položaj opet rade sva 4. Korisno kod šlepanja ili preparkiravanja.

Link to comment
Share on other sites

Očito im nije bitno ili im nitko ne kaže.

Npr kod nekih VW dok rade 4 žmigavca i auto se kreće na vlastiti pogon ili bez njega kad kliknete lijevi ili desni žmigavac onda će samo taj raditi, čim se ručica vrati u 0 položaj opet rade sva 4. Korisno kod šlepanja ili preparkiravanja.

ovo bi me samo zbunjivalo. Ugasim lijevi žmigavac a ono i dalje nešto klikće, dok skontam da su sva 4 prođe 5 km

Link to comment
Share on other sites

promijenio danas sa 50% na 40%, činilo mi se ipak malo preintenzivno, pogotovu pred kraj dana. Vidjet ćemo, bar štelanje nije problem

Link to comment
Share on other sites

farovi baš nisu kao novi, uskoro će možda trebati poliranje...Uglavnom, vidit ćemo, smanjit ću još bude li trebalo

Link to comment
Share on other sites

Došao je i moj modul u roku par dana. Sad samo uhvatiti vremena i volje po ovoj temperaturi za montažu.

Link to comment
Share on other sites

Baš mi je drago da sam 'povukao nogu' da se ugrađuju dnevna svetla. Duša me zaboli kada vidim automobile kojima svetle sva sijalična mesta i spolja i unutra po ovim vrelim danima ... mogu samo da zamislim na šta liče kontakti i plastika oko kontakata posle dosta sati vožnje ...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.